Ak ide o silný príbeh, napríklad ľudí v núdzi, choré deti, ponúkneš pomocnú ruku?

Veľakrát sa už stalo, že som si od redaktorov vypýtala kontakt a poslala som peniaze. A diváci konajú rovnako. Píšu, pýtajú sa, pomáhajú. Reportáže v Reflexe sú len vrchol ľadovca. Tých pár minút vo vysielaní dokáže meniť životy a som vďačná, že môžem byť pri tom.

Reflex od 13. marca vysiela v novom šate. Takýto „refresh“ je pre diváka vždy veľmi príjemnou zmenou. Platí to aj pre moderátora? Nemenia sa pre teba nejaké technické záležitosti, na ktoré si budeš musieť zvykať?

Jasné, že sa veľmi teším na nové štúdio. Vyzerá parádne. Áno, ide aj o technické zmeny pre nás moderátorky. Niekedy je fajn vystúpiť zo svojej zóny komfortu a skúsiť niečo nové. Ľudia sa zmien boja a je to úplne prirodzené. Ale zmeny sú potrebné vo všetkých aspektoch života. Inak by sme nerástli. Určite bude prvé vysielanie v novom štúdiu s menšou istotou ako keď niečo robíš roky rovnako, ale teším sa na to.

Páči sa ti vynovené štúdio?

Veľmi. Nové štúdio Reflexu sa skladá z dvoch mojich najobľúbenejších farieb.

Zdroj: EMIL VAŠKO

Si aktívna na sociálnych sieťach, ale ako som si všimla, okrem videoreceptov, rád do domácnosti sa snažíš pomáhať ženám, pre ktoré si vytvorila online projekt Červený stan. Kedy a ako táto myšlienka vznikla?

Platforma Červený stan vznikla niekedy počas kovidu. Možno pred tromi rokmi... Je to priestor pre ženy, ktoré potrebujú objatie, a pre tie, ktoré to objatie chcú poskytnúť. Vytvorila sa mi tam kvalitná komunita žien, za čo som veľmi vďačná. Ani som to nečakala, ale stalo sa a ja si to vážim. V obdobiach, ktoré boli pre mňa náročnejšie, som mala okolo seba vždy ženy, ktoré ma vedeli „objať“. Uvedomila som si však, že nie každá žena má také šťastie, a tak som vytvorila Červený stan. Každú jednu schvaľujem pred pridaním do skupiny, aby som sa vyhla falošným profilom a ľuďom, ktorí chcú na internete vyvolávať konflikty.

S akými problémami alebo radami sa na teba ženy najčastejšie obracajú?

Asi sa nedá presne špecifikovať oblasť. Je to naozaj všetko možné, čo si vieš predstaviť. Všetko tam riešime. Vždy to tak nejako vyplynie z debaty. Každá niečo povie, spýta sa a plynule prechádzame témami, ktoré ženy aktuálne riešia.

Jednou z oblastí sú aj vzťahy. Mnohé ženy v nefungujúcich vzťahoch zotrvávajú, lebo sa boja samoty. Ty mi pripadáš ako typ, ktorý sa v takom vzťahu nezasekne. Mala si v sebe odvahu vstať a odísť odjakživa?

Práveže ja som bola prototyp ženy, ktorá zotrvávala vo vzťahu, aj keď už bolo veľmi zle. Vždy sa snažím v druhých vidieť to pekné a verím v dobro ľudí. A teda dokážem dávať veľa druhých šancí, veľa som dokázala vydržať a tolerovať. Ale je pravda, že keď sa už rozhodnem odísť, nič ma nezastaví. Vždy som akoby verila na dobré konce a nikdy na ne neprestanem veriť, lebo si ich všetci zaslúžime. A samoty sa nebojím. Samotu beriem ako dar a nie ako trest, ale nebolo to tak vždy, samozrejme.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE...

TAKTO ŽIJE KALISOVÁ! JEJ SÚKROMNÉ FOTKY Z DOMOVA NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia