Niekdajšia televízna hviezda Zuzana Belohorcová (44) sa stala súčasťou pripravovanej markizáckej šou Tvoja tvár znie povedome. Kvôli náročným skúškam a pre problémy s cestovaním musí ostať na Slovensku dva mesiace bez podpory milovanej rodiny.

Nie tak dávno ste na sociálnych sieťach uverejnili fotografie z návštevy svojej mamy, sestier, ktoré ste dlhé mesiace nevideli. Následne sa prevalila informácia, že ste prijali ponuku z obľúbenej televíznej šou.

Áno, spojila som návštevu blízkych a pracovné povinnosti. Prišla som zablahoželať mamine k sviatku, pozrieť rodinu, sestry, ktoré som pre koronu nevidela vyše roka. To ma úprimne mrzelo, lebo máme veľmi blízky vzťah. Rodičia aj sestry za nami pravidelne každú zimu lietali na Floridu, ale uplynulý rok bol náročnejší na stretávanie. Dlho sme sa nevideli, napriek tomu sme v neustálom spojení.

V telefónoch máme spoločnú skupinu, každý deň si píšeme, posielame fotky... Osobný kontakt nám síce veľmi chýbal, ale práve preto, že sme spolu aspoň vďaka moderným technológiám, pri našom stretnutí po mesiacoch som mala pocit, akoby sme sa videli naposledy včera. Rodina je pre mňa všetko. Som vďačná, že ju mám a že pri sebe držíme. Zároveň som už naznačila, že moja cesta mala aj pracovný charakter. Prijala som ponuku do šou Tvoja tvár znie povedome. Keďže táto informácia je už vonku, môžem potvrdiť, že sa na nej zúčastním ako súťažiaca, a veľmi sa na to teším. Po jedenástich rokoch mimo televízneho sveta sa vrátim na obrazovky. Je to príjemný pocit.

Šou si vyžaduje maximálne nasadenie, tréningy sú náročné. Ako ste vyriešili novú pracovnú výzvu a zároveň starostlivosť o rodinu, ktorá žije v Španielsku?

Pôvodne som plánovala každý týždeň pendlovať medzi Marbellou a Bratislavou, pretože keď som bez detí a svojej rodiny, trpím. Aktuálna situácia je taká, aká je, a pre kovid by som sa zo Slovenska domov nedostala, preto tu ostanem počas celého nakrúcania „tvojej tváre“, čo je približne dva a pol mesiaca. Rodičia cestujú budúci týždeň do Španielska. Úžasná televízia Markíza mi ich tam pomôže presídliť, aby v čase mojej neprítomnosti pomohli manželovi s deťmi a s domácnosťou. Je tam na všetko sám už skoro mesiac a povedzme si úprimne, vo všeobecnosti je starostlivosť o rodinu pre mužov náročnejšia. Nie sú na robenie domácich úloh, varenie, upratovanie...

Aj keď sú výnimky, ako napríklad môj otec. Na druhej strane nič z toho Vlastovi nezazlievam. Úplne famózne zvládol svoju úlohu a ukážkovo sa o deti postaral. Logicky je už však unavený a pomoc sa mu zíde. Navyše aj ja budem pokojnejšia, keď tam budú moji rodičia. Budem sa môcť naplno venovať projektu, do ktorého som sa pustila s úžasnou vervou, a chcem si ho užiť. Sme tu skvelá partia. Sú to neskutoční „makači“. Všetci pristupujeme k tomuto projektu s obrovskou zodpovednosťou. Hlavne sa snažíme, aby sme divákom mali čo ponúknuť. Tešíme sa a štartujeme už 7. marca.

Ako zatiaľ vnímate prípravnú fázu okolo celého projektu?

Je to náročné. Niekto si môže myslieť, že to pre mňa nebude problém, keďže som študovala operný spev, ale po skončení štátneho konzervatória som vôbec nespievala. Odvtedy prešlo vyše 20 rokov. Bolo ťažké prebudiť hlasivky, ale Janka Bugalová je skvelá. Chodím k nej pravidelne na hodiny spevu. S Miňom Kerešom sa zas učím na pódiu vlniť, aby som vedela ukázať všetky kvality, ktoré mám. (Smiech.) Teším sa, že projekt má v rukách režisér Pepe Majeský, s ktorým sme urobili pár projektov v minulosti.

Stretla som sa po dlhom čase s Mariánom Čekovským. Spolu sme zaspomínali na staré časy a na nakrúcanie videoklipu Myslím, že môže byť. S Kulym sme zaspomínali na to, ako som kapele Desmod krstila prvý album. So Zuzkou Šebovou sme si pripomenuli časy, keď ma jej otec, bývalý manažér Janky Kirschner, prehováral na spevácku kariéru a chcel zo mňa urobiť druhú Janku, čo sa však nepodarilo. (Smiech.) Spoznala som sa s Lujzou Garajovou Schramekovou. Je to veľmi skromná a skvelá baba. S Martinom Nikodýmom sme zaspomínali na staré dobré markizácke časy, keď sme spolu začínali...

Do Španielska ste sa sťahovali koncom minulého leta, žijete tam už pár mesiacov. Ako ste si zvykli?

Pôvodne sme sa plánovali presťahovať cez zimu alebo okolo Nového roka, ale napokon sme sa rozhodli pre rýchlejší presun už začiatkom septembra. Úprimne sa priznám, že situácia na Floride bola naozaj neúnosná. Bolo to v období po protestoch, keď sme sa tam necítili bezpečne. Obzvlášť znechutený bol manžel. Predsa len, South Beach je miesto na párty, zábavu a nie je úplne vhodné na výchovu detí. V Amerike má navyše doma každý zbraň. Spoločne sme si teda hovorili, že by sme sa neradi dožili toho, že niekto vtrhne k deťom do školy a vystrieľa to tam. Tento radikálny krok sme urobili najmä kvôli nim. Dnes sme radi, že sme sa presťahovali, hoci Miami nám chýba. Predsa len, bolo to jedenásť rokov nášho života a počasie tam bolo na nezaplatenie. Na druhej strane, bezpečnosť našich detí je základ.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Celebrity, ktoré požiadali mužov o ruku

Tieto ženy nečakali. Krásky šoubiznisu, ktoré požiadali muža o ruku

Populárne články
Partner Ondřej Koptík Hane pomáha s prácami okolo domu.

Gregorová žije už pol roka mimo domova: Kde našli s milencom útočisko?

Marie Motlová († 67) svoj žiaľ utápala v alkohole.

Ako zo zlého filmu: Herečku Motlovú osud poriadne potrápil

Dominika oslavovala narodeniny

Cibulková ešte v plienkach! To je zmena, na týchto fotkách ju nespoznáte!

Ilustračná snímka

Dôverný list Zázvorkovej! Mrazivé tajomstvo vyplávalo na povrch až 19 rokov po smrti Brodského

So Sionem Finau Moala-Mafim, generálnym riaditeľom tongského ministerstva turizmu.

Pandemický svetobežník: vďaka koronavírusu sa zoznámil s kráľom či premiérom v ďalekej Tonge

Pes žerie aj posediačky. Je to pravda?

Pes žerie aj posediačky. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia