Prvýkrát otvorene o vážnych problémoch! Miss Universe SR 2009 Denisa Mendrejová (35) je matkou Grétky a Hannah, ktoré má so Slavomírom Hatinom ml.. Počas nedávnych sviatkov prežila drámu a podala na milionárskeho dediča trestné oznámenie. Misska si na adresu svojho ex servítku pred ústa nedáva.

Vaše sviatky neboli príjemné. Čo sa v osudný deň stalo?

Podľa neodkladného opatrenia, podľa ktorého s bývalým partnerom fungujeme, mali byť deti ten víkend a vlastne celé prázdniny so mnou. Zobral si ich zo školy v stredu s tým, že má na ne práve v tento deň právo. Ale vo štvrtok o ôsmej ráno mi ich mal odovzdať. To sa, samozrejme, nestalo. Napísal mi, že mi deti nedonesie a zostane s nimi do konca víkendu.

Od toho momentu ste boli v kontakte?

Nedal mi žiadne informácie, kde sa deti nachádzajú. Pýtala som sa ho na to. Nekomunikoval so mnou. Nepočula som o nich nič až do nedele. Vtedy mi napísal, že nevie, kedy ich donesie, lebo sa ešte hrajú. Mala som pocit, že mi ich nechce dať ani v nedeľu. Zo zúfalstva som zverejnila túto vec na Instagram. Povedala som si, že už nebudem ticho, a urobila som rázny krok, aby druhá strana pochopila, že sú hranice, ktoré nemôže prekračovať. O pol desiatej večer mi deti priniesla jeho známa.

Ako sa v takejto chvíli cíti matka, ktorá miluje svoje deti?

Na jednej strane som vedela, že deti nie sú v ohrození života, lebo sú so svojím otcom. Mrzelo ma skôr to, že sa dostali do tejto situácie. Deti potrebujú mať naozaj nejaký režim, musia vedieť, čo sa v ich živote deje, musia mať istotu. A vždy, keď idú k otcovi, komunikujem s nimi o tom, vedia, koľko tam budú. Ony sa ma na to pýtajú. Vnímala som to tak, že nevedia, čo sa deje. To mi aj následne povedali, že sa báli, či sa mi niečo nestalo. Nemohli sa so mnou spojiť.

Čo sa vám preháňalo hlavou?

Bola som z toho zmätená, trápilo ma to. Myslela som hlavne na deti, či budú v poriadku, či nebudú z toho psychicky vykoľajené.

Zdroj: MICHAL SMRČOK

Báli ste sa aj toho, že by mohlo dôjsť k najhoršiemu a neuvidíte ich vôbec?

Áno, keď som sa dozvedela, že ich určite neuvidím do nedele, tak mi napadlo, že s nimi odišiel na Malorku. Ale keďže som bola na polícii a vyšetrovateľ sa s ním spojil, tak som sa vo štvrtok večer dozvedela od vyšetrovateľa, že sú na Slovensku. To ma upokojilo.

Aké kroky ste podnikli, kým ste s tým vyšli na verejnosť?

Upozornila som ho na to, že ak mi deti neprinesie, budem to nútená riešiť právnou cestou. A už dať takýmto excesom z jeho strany ráznu bodku. Išla som na políciu, kde som podala trestné oznámenie. My už máme takéto problémy niekoľko rokov. Vždy som sa to snažila riešiť zmierlivou cestou. Veľakrát som ustúpila, pretože nie som teatrálny typ, a deti to vždy znášajú najhoršie. Tentoraz som si už povedala, že nebudem ustupovať, pretože keď to nechám tak, bude sa to opakovať. Robím to kvôli deťom, aby nemali stres, sú ešte malé a môže ich to poznačiť do budúcna.

Prečo si myslíte, že to ex urobil?

Kedže som od neho odišla pred tromi rokmi, tak možno čakal, že sa vrátim. Že sa nebudem vedieť postaviť na vlastné nohy, to sa mi však podarilo. Myslím si, že toto je chlapská ješitnosť alebo zranené mužské ego. Vie, že mi nijako nemôže ublížiť, najväčšia moja slabosť sú deti. Myslím si, že ma chcel vytrápiť.

Pomohlo práve verejné priznanie, ktoré ste dali na svoj profil?

Určite. Do 45 minút od statusu mi deti priniesli domov. Myslím si, že by ženy nemali byť ticho. Urobila som to aj preto, aby sa iné ženy nebáli. Ja som verejne známa, okamžite sa toho chytili médiá, ale veľa žien si nevie rady, nevedia, čo majú robiť. Budem rada, ak budem nápomocná zverejnením svojho príbehu...

AKO VNÍMALI DRÁMU DCÉRY A O OBAVÁCH Z EXPARTNERA, ČÍTAJTE NA ĎALŠEJ STRANE

VIAC FOTO DVOJICE A DCÉR NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia