Takým je herec Maroš Kramár (63) v súkromí. Jeho tri deti mu robia obrovskú radosť. Čoskoro sa však predstaví ako starostlivý rodič aj v novom dennom seriáli TV Markíza Mama na prenájom.

Ste v pracovnom nasadení, pretože od januára hráte v novom dennom seriáli Mama na prenájom. Akú máte postavu?

Hrám otca Martinke Zábranskej (28). V seriáli mám dve dcéry a jedného syna. Vlastním reštauráciu a starostlivosť o deti je na mojich pleciach.

Pri počte detí aj pri reštaurácii, ktorú ste kedysi vlastnili, sa zrejme tvorcovia inšpirovali vaším životom.

To neviem. (Smiech.) Ale v sú­kromí mám dvoch synov a jednu dcéru, v seriáli je to naopak a je pravda, že kedysi som bol spolumajiteľom reštaurácie, ale nikdy som sa reštauračnému biznisu nevenoval. V seriáli prevádzkujem aj s deťmi rodinnú reštauráciu. Svoje deti vychovávam sám, bez mamy. V súvislosti s tým sa odohrávajú rôzne zápletky, keďže deti sa o nej stále snažia niečo dozvedieť, ale ja pred nimi pravdu tajím. Neviem, čo všetko môžem dopredu prezradiť…

A bude vaša postava miešať karty v deji? Pôjde skôr o negatívnu alebo pozitívnu postavu?

Dušan Verner je veľký dobráčisko. Hrám otca, ktorý rodinný biznis buduje pre svoje deti, aby im niečo do budúcna zanechal.

Na seriáli pracuje rovnaký tvorivý tím, ktorý nakrúcal aj úspešný seriál Oteckovia.
Zdroj: TV Markíza

Denný seriál je pre hercov síce poriadna „makačka“, ale ak sa u divákov uchytí, ako napríklad Oteckovia, je to zábezpeka dlhodobej práce.

Áno, je to pravda, takáto práca vždy poteší, ale pri seriáli na­ozaj nikdy neviete, či sa divákom bude páčiť a či nakrúcanie bude pokračovať. Začiatkom januára televízia Markíza nasadí seriál do vysielania. Pevne verím, že sa to divákom bude páčiť, a ak áno, bude to pre mnohých hercov robota na dlhšie obdobie. Intenzívne na seriáli pracujeme už vyše dvoch mesiacov. Priemerne mesačne mám asi desať nakrúcacích dní a teším sa, že okolo mňa je veľmi dobrá partia tvorcov, hercov, režisérov, celého štábu. Mám aj dosť textov, takže sa snažím stále priebežne pripravovať, pretože nakrúcanie denného seriálu ide rýchlejšie a nie je čas na vajatanie, nebodaj učenie sa textov priamo na pľaci.

V tomto smere máte dlhoročné skúsenosti. Skôr ma zaujíma, kedy sa texty učíte. Poznám hercov, ktorí si svoje repliky nahovoria a potom si ich prehrávajú napríklad v aute a vďaka tomu sa ich naučia.

Toto sa naučili odo mňa. (Smiech.) Tento grif už roky používam a učím sa texty buď v aute, alebo na prechádzke so psom.

Rozhovor pokračuje na ďalšej strane...

Diskusia