Markizácky rekvizitár Milan „Šuli“ Rakický (42) prehovoril o zbraniach na pľaci a o nedávnom incidente Aleca Baldwina (63).

Ako je to na nakrúcaní so zbraňami a teraz narážam aj na nešťastný incident Aleca Baldwina (63), ktorý počas nakrúcania zastrelil kameramanku.

Pri zbraniach na nakrúcaní vždy záleží na tom, či z nich strieľate alebo nestrieľate. Ak sa z danej zbrane má strieľať, na nakrúcaní by mal byť prítomný zbrojár alebo niekto oprávnený na túto prácu, ale zbrane by v našej brandži ako rekvizita nemali byť. Vždy by mal byť prítomný človek, ktorý ich vie obhospodáriť a vie s nimi narábať. Väčšinou sa pri nakrúcaní používajú plynové alebo slepé zbrane. Ostré zbrane sa pri nakrúcaní nepoužívajú.

Čo sa teda podľa vás stalo v tomto konkrétnom prípade?

To, čo sa udialo nedávno v Amerike, bolo celé jedna nešťastná náhoda. Vôbec neviem, prečo mali pri nakrúcaní ostrú zbraň a hlavne prečo v tej zbrani bol jeden ostrý náboj zo šiestich a zabil kameramanku a režiséra postrelil. Nechápem, ako sa to celé mohlo udiať. Ja ako rekvizitár ak dávam zbraň policajtovi, vždy pred ním vyberiem zásobník, ukážem mu, že zbraň je prázdna, a je jedno, či je plynová alebo slepá. Vždy to pred ním urobím, aby to videl a aby som bol aj ja pokojný. Neviem, čo sa tam mohlo stať…

Zákulisie nakrúcania HORNEJ DOLNEJ: Markizácky rekvizitár vyklopil všetko čo vás zaujíma. Celý rozhovor nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia