Herečka SND Kamila Magálová sa stala prvý raz babičkou pomerne skoro. Keď sa narodila prvá vnučka María, mala len 48 rokov. S Maríou boli vždy silná dvojka, vnučka u nej dokonca bývala. Jej rodičia totiž žijú v zahraničí a ona chcela ostať na Slovensku.

Medzitým z nej vyrástla umelkyňa. Scenáristka a producentka María Magálová (22) len nedávno v bratislavskom kultúrnom dome Zrkadlový háj úspešne premiérovala rodinný muzikál Alica v krajine zázrakov. V rozhovore pre Šarm prezradila, kedy ju Kamila Magálová (70) kritizovala a prečo sa od nej odsťahovala.

Čerpáte od nej veľa inšpirácie? Zvykne vám dávať tipy?

Keď som hrávala, každý jeden dialóg a každý jeden monológ prešiel jej rukami, lebo som vedela, že bude ku mne veľmi úprimná.

Je voči vám kritická?

Je kritická do tej miery, do akej mi vie pomôcť. Niekedy sa mi to zdá ostré, tak ako každá kritika môže byť, ale vždy má veľmi veľkú pravdu a mne to pomôže.

Istý čas ste spolu aj bývali, neplánujete sa k nej ešte vrátiť?

To je ako keby ste sa spýtali niekoho, kto býval u rodičov, či sa tam náhodou nevráti. Človek nikdy nevie, ale potrebujem byť samostatná a vedieť sa vždy spoľahnúť na seba. S babičkou sa vídame, sme spolu vždy, keď to je možné, ale som rada, že sa viem postarať sama o seba.

Hovorievajú vám ľudia, že sa na babičku podobáte? Ako tak na vás pozerám, podoba je úplne zjavná.

Áno, hlavne som si zvykla, že sa ma ľudia pýtajú, ako sa má mamina. To jej, samozrejme, vždy tlmočím, lebo sa vždy poteší. Hovorievajú nám, že sa veľmi podobáme, dokonca kým babička zmenila farbu vlasov, mala ich úplne rovnaké ako ja.

Diskusia