Andrea Verešová (40) búra mýty o tom, že missky a modelky sú len pekné bábiky. Kedy si inak starostlivá matka a manželka hryzie do jazyka, aby odvrátila hádku, a aké domáce práce z duše preklína?

Ako ste si užili toto leto?

Moje leto bolo veľmi pracovne náročné. Bola som fotiť napríklad na Mykonose a v Chorvátsku. Hoci môj pracovný kalendár bol skutočne nabitý, našla som si voľno aj na rodinnú dovolenku s manželom a deťmi.

Je o vás známe, že rada cestujete. Nemali ste napriek tomu obavu tráviť čas v zahraničí vzhľadom na pandémiu?

Keď som sa nachádzala v zahraničí, prísne som dodržiavala všetky hygienické predpisy. Súčasne sme urobili malú zmenu v tom, že sme sa ubytovali v privátoch a v súkromných vilách. Okrem toho sme sa čo najviac vyhýbali turistom a verejným miestam. Všade sa dodržujú prísne bezpečnostné opatrenia a najmä v Grécku sú všeobecne veľmi striktné. Testuje sa hneď pri prílete na letisko a všade sa nosia ochranné rúška.

Doteraz ste jednou z našich najúspešnejších modeliek. Ako je to s prácou v brandži, v ktorej sa pohybujete od tínedžerských čias? Stále máte zákazky, z ktorých si môžete vyberať, alebo je to s postupom času obmedzenejšie?

Nemôžem sa sťažovať na záujem klientov, naopak, povedala by som, že v súčasnosti mám viacej práce než kedykoľvek predtým. Vyberám si len tie najlukratívnejšie a najzaujímavejšie ponuky, pretože sa chcem venovať čo najviac rodine, deťom a vlastným projektom, ako je napríklad môj nadačný fond Pomáhame deťom alebo módna značka Aver, ktorá ma nesmierne baví. Rozbieham aj nový projekt, je to moja srdcová záležitosť. Spolu s odborníkmi sa mi podarilo vyvinúť unikátny beauty komplex, ktorý testujem viac ako rok, a mali by sme ho uviesť na trh koncom tohto roka.

FOTOGRAFIE K ROZHOVORU NÁJDETE V GALÉRII

Čo vás baví viac – prehliadky alebo fotenie?

Musím povedať, že prehliadok u nás alebo v zahraničí som si od začiatku kariéry užila skutočne dosť a dnes už preferujem viac fotenie a venujem sa predovšetkým reklamným a propagačným projektom.

Mávate aj po rokoch skúseností trému?

Určite áno. Aj keď to asi nie je klasická tréma, pretože po tých rokoch sa pre mňa stal modeling a predvádzanie už akousi rutinou. Ide tu skôr o pocit zodpovednosti a obavy, aby všetko dopadlo dobre, stále zostávajú…

Ako je to aktuálne s vašou právnickou kariérou? Pred pár rokmi ste ešte pravidelne chodievali do kancelárie a na polovičný úväzok ste robili koncipientku. Predpokladám, že pri práci modelky a ešte aj starostlivosti o deti sa to veľmi stíhať nedá. Alebo áno?

Niekoľko rokov som sa snažila venovať aj právnickej praxi, pretože ma to veľmi bavilo, ale zistila som, že v modelingu mám čoraz viac zaujímavých ponúk. Dostala som príležitosť hrať vo filmoch a v seriáloch – tento rok bude premiéra filmu Perinbaba 2, nakrúcam aj film Vyšehrad – a stále dostávam aj ponuky na moderovanie akcií. Zároveň je pre mňa prioritou rodina, starostlivosť o deti a domácnosť, a preto som sa rozhodla v právnickej oblasti poľaviť. Verím, že všetko má svoj čas, a keď sa rozhodnem modeling definitívne zavesiť na klinec, k právu sa môžem ešte vždy vrátiť.

Rozhovor pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Populárne články
Speváčka VIKTÓRIA VARGOVÁ je v kapele už štyri roky.

Peter Bič Project: Čo sa skrýva za úspechom kapely z východu?

Kurátorka MARTINA ĎURICOVÁ a generálna riaditeľka Slovenského technického múzea ZUZANA ŠULLOVÁ.

V odore dentálnej chémie: Expozícia, pri ktorej starší spomínajú a mladším odľahne

Ilustračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 4. do 10. decembra?

Ilustračné foto.Sponzorované

Spôsobuje vám výber darčekov dilemu? Máme pre vás tipy pre celú rodinu

Princezná Märtha Louise a Šaman Durek

Nórska princezná našla šťastie po boku šamana: Namiesto svadby tragédia!

James Watt vynašiel parný stroj. Je to pravda?

James Watt vynašiel parný stroj. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia