Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré. V živote herca Romana Poláčika (32) platí táto stará známa pravda hneď niekoľkonásobne.

Aktuálne na obrazovkách TV Markíza stvárňujete postavu Marcela Mišíka v seriáli Najhorší týždeň môjho života. Ide o licencovaný formát prevzatý zo Spojeného kráľovstva. Ako ste sa k tejto úlohe dostali? Videli ste tento seriál aj v britskej verzii?

K úlohe som sa dostal, ako to väčšinou býva zvykom, cez kasting. Najskôr mi prišiel mailom text, ktorý som sa naučil, zúčastnil som sa na kastingu a o pár dní mi z produkcie zavolali a oznámili, že rolu som dostal. Veľmi som sa potešil, lebo už od začiatku som bol presvedčený, že ide o postavu, ktorá je herecky veľmi vďačná. Keď som po úspešnom kastingu dostal všetkých osem scenárov, v nemom úžasne som si ich prečítal. Tempo, rytmus, situácie, charaktery, príbeh... Všetko bolo logické, nadväzovalo na seba a dávalo zmysel.

Po prečítaní prvého dielu som si pozrel aj prvý diel britskej produkcie. Zopakoval som to ešte druhý raz a tam som s pozeraním skončil. Uvedomil som si, že text je vizuálne veľmi bohatý, preto som si ho v hlave staval podľa vlastných predstáv a ďalej som nemal potrebu v sledovaní príbehu s britskými hercami pokračovať. Náš spôsob herectva je totiž diametrálne odlišný od toho britského. Bola to krásna robota. Robilo sa výborne – s režisérom Petrom Hofericom, hlavným kameramanom, producentom Peťom Kelíškom. To boli ľudia, ktorí mali od začiatku jasnú predstavu, a tú následne vtlačili do nás.

Seriál má navyše veľmi dobré herecké obsadenie.

Je požehnaním, keď sa na pľaci stretnete s kvalitným ansámblom. Kristína, Zdenka, Jožo, Ľubo Paulovič, Idka Rapaičová, Dominika Kavaschová a ďalší sú herci, s ktorými sa dá hrať. Pri práci nemusíme riešiť elementárne veci. Tam sa ide z desiateho poschodia vyššie. Na každý obraz je stanovený istý čas, ktorý by sa mal naplniť nie tým, čo kto nevie, ale urobiť ho najlepšie, ako sa dá. A s týmito kolegami to jednoducho ide.

FOTOGRAFIE K ROZHOVORU NÁJDETE V GALÉRII

Okrem tohto seriálu nakrúcate Oteckov. Ako ste skĺbili prácu na oboch projektoch?

Musím povedať, že načasovanie nakrúcania tohto seriálu bolo luxusné. V Oteckoch som dostal vďaka scenáristom pauzu – odišiel som na služobnú cestu. Na seriál Najhorší týždeň môjho života som mal teda vyhradený takmer všetok potrebný čas. Zároveň som nehrával divadelné predstavenia, čo je hrozné a stále mi to veľmi chýba, ale na druhej strane som nemusel po dvanástich hodinách nakrúcania utekať do divadla, potom prísť domov a ešte dve-tri hodiny sa učiť texty na ďalší deň. Všetko zlé je na niečo dobré a v tomto prípade, ak sa na celú situáciu pozerám aj prostredníctvom korony úplne egoisticky, mi to prinieslo veľkú výhodu. Mohol som sa zamerať len na tento projekt – a že sa aj bolo na čo, keďže sa intenzívne nakrúcalo každý deň.

Vaša postava je v podstate dobrák, ktorému sa udejú mnohé smutnosmiešne situácie. Zažili ste niečo podobné vo svojom živote? Nemyslím týždeň pred vlastnou svadbou, ale všeobecne.

Priznám sa, že si nespomínam na nič konkrétne, čo by odzrkadľovalo to, čo musel prežiť seriálový Marcel. Do takej patovej situácie som sa nedostal a určite nie pred vlastnou svadbou. Na rozdiel od neho ja si veci vždy dvakrát premyslím a premeriam. Zhoda okolností môže byť niekedy nepriaznivá, ale v takej kadencii ako on som nemusel nikdy riešiť žiadne situácie. (Smiech.)

Pokračovanie na ďalšej strane...

Ilustračná snímka

Do úst nevložia ani kúsok mäsa! TIETO HVIEZDY prepadli VEGÁNSTVU

Populárne články
Viera Szijartová na JIS pľúcneho oddelenia pracuje dvanásť rokov.

Sestrička z kovidovej JIS pracuje v kuse od októbra: Vidím, ako sa dusia moji rovesníci!

Medzi Meghan a Buckinghamským palácom to vrie: Hádžu na seba špinu. Na čej strane je pravda?

Medzi Meghan a Buckinghamským palácom to vrie: Hádžu na seba špinu. Na čej strane je pravda?

Starosta MARIÁN MURÍN nám cituje z listu, ktorý posielajú premiérovi.

Oravčania píšu premiérovi: Pustite naše deti do škôl

Profesor Krčméry pracuje v prvej línii, zúčastňuje sa na testovaní.

Máme tu novú epidémiu: Prečo podľa Krčméryho stále nevidíme výsledky lockdownu?

Separ a Tina s deťmi.

Opäť spolu? SEPAR vzal TINU aj s deťmi na luxusnú dovolenku do Dubaja

Kobra tancuje podľa píšťaly. Je to pravda?

Kobra tancuje podľa píšťaly. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia