Herec, zabávač, niekdajší moderátor a scenárista Oldo Hlaváček (89) má na veľkolepý kariérny úspech vnučky Lucie Hlaváčkovej (29), ktorá aktuálne divákov sprevádza nedeľnými večermi počas tanečnej šou Let’s Dance, jasný názor.

„Značka alebo meno Hlaváček sú známe po celej republike, určite aj v Česku, lebo určitý čas bol otec v Českej republike omnoho populárnejší ako na Slovensku. Na margo toho chcem povedať, že keď som bol ešte študent, dostal som zo Spojených štátov od jedného kamaráta list, ktorý ako adresu uviedol: Oldo Hlaváček, Československo. (Smiech.) Aj bez bližších špecifikácií nám však táto pošta prišla domov, pretože otca vtedy poznal skutočne každý. Takže ja som za to, že túto našu značku Hlaváček musíme udržiavať, musíme pokračovať. Pokračovateľov máme jednak cez moje deti a takisto cez dcéry môjho brata Iva, preto sa budeme snažiť túto značku udržiavať,“ uviedol Oldo Hlaváček mladší, starší syn herca Olda Hlaváčka v Portréte na TA3 v čase, keď sa televízna kariéra jeho netere Lucie na obrazovkách Markízy ešte len rozbiehala. Vtedy nemohol tušiť, akú veľkú pravdu budú jeho slová mať.

Lucia Hlaváčková robí známemu priezvisku naozaj dobré meno. Treba však pripomenúť, že úspech si naozaj vydrela a rozhodne neprišiel zo dňa na deň. Začínala v markizáckom televíznom spravodajstve, kde pôsobila sedem rokov, neskôr získala post moderátorky Telerána a aktuálne sa popritom každú nedeľu prihovára divákom ako spolumoderátorka tanečnej šou Let’s Dance po boku kolegu a dobrého kamaráta Viktora Vinczeho (32).

V Let‘s Dance to Lucii veľmi pristane a chvály dostáva aj za svoj moderátorský výkon po boku Viktora Vinczeho.
Zdroj: TV Markíza

To, že sa dala zlákať na moderátorskú profesiu, v podstate nie je prekvapivé. Jej dedko, známy herec, ovplyvnil Luckinho otca Iva Hlaváčka (herec a dramaturg) a strýka Olda (kariérny diplomat), ktorí sa herectvu naplno venovali. Otec ju už ako dieťa brával do televízie. Sama Lucia navštevovala dramatický krúžok, ľudové tance a v rozhovoroch viackrát priznala, že nad povolaním profesionálnej herečky uvažovala. Napokon od tejto profesie neušla až tak ďaleko. Rozhodla sa totiž získať titul v mediálnom odbore. Keď bola v poslednom ročníku vysokej školy, v Teleráne si náhodne vypočula výzvu šéfa markizáckeho spravodajstva a publicistiky Henricha Krejču. Ten pozýval študentov, aby sa do televízie Markíza prihlásili na stáž, ktorá mala potenciál prehupnúť sa do skutočnej redaktorskej práce na plný úväzok.

Dnes je Lucia ozdobou nedeľných tanečných večerov a jej moderátorské kvality sa zatiaľ stretávajú s veľkou chválou. Práve preto nás zaujímalo, čo na jej výkon hovorí dedko Oldo Hlaváček, niekdajší ostrieľaný televízny zabávač a moderátor, s ktorým sme sa spojili telefonicky. Rozhovor sme následne ešte raz zopakovali, pretože ako to už v živote býva, nie všetko nám vyjde presne tak, ako sme si naplánovali.

Vaša talentovaná vnučka Lucia mala nedávno veľkú premiéru v priamom prenose tanečnej šou. Sledovali ste jej výkon?

Úprimne, musím povedať, že úvodné kolo som hľadal na všetkých možných staniciach, ale nepodarilo sa mi ho nájsť. Neviem prečo. Aj pred samotným vysielaním bola Lucka u mňa doma, povedala mi, kedy a kde to pôjde, všetko som si poctivo zapísal do diára, ale nepodarilo sa mi vidieť ju…

Tak to je škoda. Let’s Dance vysiela TV Markíza.

Áno, viem, veď ja som už o 20.00 hodine poctivo čakal pri obrazovke, ale nenašiel som to…

Tanečná šou štartuje približne o 20.30, čiže televíziu ste si asi zapli príliš skoro.

Zrejme áno, ale snažil som sa pre istotu pred televíziou poctivo sedieť, čakal som, aj som si pozrel všetky reklamy, ktoré človeka občas obťažujú. (Smiech.) Ale teda po nejakom čase som to vzdal a povedal som si, že Let’s Dance zrejme dnes vysielať nebudú.

LUCIA novú pracovnú príležitosť prebrala aj so slávnym dedkom.
Zdroj: Instagram/luciahlavackova

Takže ste vnučkinu veľkú premiéru premeškali.

Bohužiaľ, áno, a musím povedať, že ma to veľmi, naozaj veľmi mrzí. Musím sa priznať, že ma to dosť trápilo, ale snažím sa brať život optimisticky, preto som si povedal, že môžem byť v podstate veľmi rád, že Let’s Dance sa jedným večerom neskončilo a že si budem môcť Luckin výkon v televízii ešte pozrieť. Našťastie.

A dali ste vnučke ešte pred začiatkom priameho prenosu nejaké osvedčené rady?

Ako som už spomenul, pred jej televíznou premiérou sme boli spolu. Povedala mi, že bude účinkovať v tomto programe, ale aby som odpovedal na vašu otázku, žiadne rady som jej nedával. Tam už nie je v čom radiť. Ona nie je začiatočnícka, má za sebou skúsenosti. Dokonca už v jej začiatkoch som hovoril, že svoju prácu robí na veľmi slušnej úrovni, lebo sa to dá pozerať aj počúvať. Je skrátka šikovná a navyše má obrovskú výhodu v tom, že je aj pekná. Je skrátka po mne. (Smiech.)

Viete, v našej rodine sa už odjakživa pestuje absolútne kamarátstvo. My všetci sa navzájom podporujeme a vieme o sebe všetko, preto tak ako Lucka vie o mne, viem aj ja o nej. Vždy s veľkým záujmom sledujem, ako žije, ako pracuje, či sa jej darí. Predpokladám, že mi po svojej televíznej premiére aj sama príde zvestovať svoje dojmy. Bude sa určite pýtať, či som sa pozeral, žiaľ, prvú reláciu som skrátka premeškal.

Druhý pokus

Po druhom finálovom kole Let’s Dance sme rozhovor s Oldom Hlaváčkom zopakovali a zachytili sme jeho dojmy z vnučkinho moderátorského výkonu.

Rozhovor pokračuje na nasledujúcej strane.

Diskusia