Lucia Hlaváčková (29) začínala v markizáckom televíznom spravodajstve, kde pôsobila sedem rokov, neskôr získala post moderátorky Telerána a aktuálne sa popritom každú nedeľu prihovára divákom ako spolumoderátorka tanečnej šou Let’s Dance po boku kolegu a dobrého kamaráta Viktora Vinczeho (32).

Jej moderátorské kvality sa zatiaľ stretávajú s veľkou chválou. Práve preto nás zaujímalo, čo na jej výkon hovorí dedko Oldo Hlaváček (89), niekdajší ostrieľaný televízny zabávač a moderátor, s ktorým sme sa spojili telefonicky. Rozhovor sme následne ešte raz zopakovali, pretože ako to už v živote býva, nie všetko nám vyjde presne tak, ako sme si naplánovali.

Vaša talentovaná vnučka Lucia mala nedávno veľkú premiéru v priamom prenose tanečnej šou. Sledovali ste jej výkon?

Úprimne, musím povedať, že úvodné kolo som hľadal na všetkých možných staniciach, ale nepodarilo sa mi ho nájsť. Neviem prečo. Aj pred samotným vysielaním bola Lucka u mňa doma, povedala mi, kedy a kde to pôjde, všetko som si poctivo zapísal do diára, ale nepodarilo sa mi vidieť ju…

Tak to je škoda. Let’s Dance vysiela TV Markíza.

Áno, viem, veď ja som už o 20.00 hodine poctivo čakal pri obrazovke, ale nenašiel som to…

Tanečná šou štartuje približne o 20.30, čiže televíziu ste si asi zapli príliš skoro.

Zrejme áno, ale snažil som sa pre istotu pred televíziou poctivo sedieť, čakal som, aj som si pozrel všetky reklamy, ktoré človeka občas obťažujú. (Smiech.) Ale teda po nejakom čase som to vzdal a povedal som si, že Let’s Dance zrejme dnes vysielať nebudú.

Takže ste vnučkinu veľkú premiéru premeškali.

Bohužiaľ, áno, a musím povedať, že ma to veľmi, naozaj veľmi mrzí. Musím sa priznať, že ma to dosť trápilo, ale snažím sa brať život optimisticky, preto som si povedal, že môžem byť v podstate veľmi rád, že Let’s Dance sa jedným večerom neskončilo a že si budem môcť Luckin výkon v televízii ešte pozrieť. Našťastie.

A dali ste vnučke ešte pred začiatkom priameho prenosu nejaké osvedčené rady?

Ako som už spomenul, pred jej televíznou premiérou sme boli spolu. Povedala mi, že bude účinkovať v tomto programe, ale aby som odpovedal na vašu otázku, žiadne rady som jej nedával. Tam už nie je v čom radiť. Ona nie je začiatočnícka, má za sebou skúsenosti. Dokonca už v jej začiatkoch som hovoril, že svoju prácu robí na veľmi slušnej úrovni, lebo sa to dá pozerať aj počúvať. Je skrátka šikovná a navyše má obrovskú výhodu v tom, že je aj pekná. Je skrátka po mne. (Smiech.)

Viete, v našej rodine sa už odjakživa pestuje absolútne kamarátstvo. My všetci sa navzájom podporujeme a vieme o sebe všetko, preto tak ako Lucka vie o mne, viem aj ja o nej. Vždy s veľkým záujmom sledujem, ako žije, ako pracuje, či sa jej darí. Predpokladám, že mi po svojej televíznej premiére aj sama príde zvestovať svoje dojmy. Bude sa určite pýtať, či som sa pozeral, žiaľ, prvú reláciu som skrátka premeškal.

Napriek tomu, že známy umelec Oldo Hlaváček sa o úspech svojej vnučky Lucie nijako nepričinil, gény sa zaprieť nedajú. Čo o nej prezradil? Celý rozhovor nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia