Diana Fabiánová (40) ponúka nezadaným rôzne možnosti, ako stretnúť svoju polovičku mimo ohrozujúcich faktorov sociálnych sietí. Jej výsledky sú ako matchmakerky ohromujúce.

Diana Fabiánová

Prácou matchmakerky je hľadať slobodným ľuďom vhodného partnera. Diana Fabiánová vykonáva túto profesiu na televíznej obrazovke v markizáckej relácii Svadba na prvý pohľad, ale aj v súkromí.

 

Je spoluzakladateľkou netradičnej osobnej zoznamky z občianskeho združenia LáskaTu, kde spolu s kamarátkou z detstva Erikou Čisárikovou a kolegom Pavlom Nagyom štyri roky zoznamujú nezadaných ľudí rôznych vekových kategórií.

 

O tom, ako to v takej zoznamke funguje, aké nároky my Slováci máme, prečo sú ženy v zoznamovaní sa a randení omnoho aktívnejšie než muži, alebo prečo o štyridsiatničky nemajú muži záujem, nám Diana porozprávala na základe svojich profesijných skúseností.

˃˃˃ Fotografie zo zoznamovacích akcií nájdete v galérii. ˂˂˂

Ako vznikol nápad založiť si zoznamku?

Mala som vo svojom okolí mnoho priateliek, ktoré boli samy a nemali partnerov. Zároveň som poznala aj veľa slobodných mužov. Z oboch strán som dookola počúvala: „Kde je pre mňa ten pravý/á?“ Uvedomila som si, že poznám mnoho skvelých ľudí, ktorí len nemajú možnosť sa nikde stretnúť, preto som pre všetkých nezadaných kamarátov a kamarátky zorganizovala párty. Pozvánku som zverejnila na Facebooku, lenže ohlas bol taký veľký, až som si uvedomila, že doma v obývačke túto párty z kapacitných dôvodov určite nezorganizujem. (Smiech.)

Rozhodla som sa objednať si podnik v meste, kam prišlo vyše 300 ľudí! Perfektne to zafungovalo, a tak vznikla offline zoznamka LáskaTu. Dá sa povedať, že ľudia si ju vyžiadali, pretože potrebovali priestor, kde sa môžu zísť a bez strachu, že ich niekto pošle škaredo do kelu, zoznamovať. Za štyri roky našej existencie sme zoznamku posunuli do takej úrovne, že už u nás randilo takmer 7-tisíc ľudí a máme za sebou vyše 100 akcií.

Čo znamená offline zoznamka?

Offline znamená, že sa stretávajú ľudia v reálnom živote a v reálnom čase. Inak tiež povedané z očí do očí. Ide v podstate o opak online zoznamiek, ktoré fungujú cez internet a z ktorých vyvstáva mnoho problémov.

Aké napríklad?

Človek si môže s niekým týždne, mesiace písať, v hlave si stavia vzdušné zámky, no príde k osobnému stretnutiu, keď zistí, že na druhej strane sedel niekto úplne iný, ako si predstavoval. Dotyčný nemusí vôbec vyzerať tak ako na fotografiách, medzi dvojicou sa môže vytratiť chémia, ktorá inak v online priestore fungovala. Cez osobnú zoznamku sa stretávate s ľuďmi tvárou v tvár a hneď viete, koľká bije.

Ako to funguje v praxi?

Každý mesiac robíme akciu, ktorú nazývame „rýchle rande“, kde sa nám ľudia hlásia cez našu internetovú stránku. Ide o stretnutie sedemnástich mužov, sedemnástich žien, ktorí sa zídu v jednej miestnosti. Ak sa prihlási viac ľudí, k dispozícii máme dve či tri miestnosti, takže v jeden večer spolu randí takmer 50 párov. Okrem toho každé štyri mesiace pripravíme veľkú párty, na ktorej sa tiež ľudia zoznamujú, ale bez vopred stanovených pravidiel.

Ako prebieha „rýchle rande“ a prečo sa na ňom stretáva práve sedemnásť mužov a sedemnásť žien?

Máme overené, že za jeden večer dokáže človek zvládnuť maximálne sedemnásť krátkych rande, bez toho, aby sa príliš vyčerpal. Funguje to tak, že ženy sedia a muži okolo nich rotujú, na každú ženu majú štyri minúty a následne idú k ďalšej. Za štyri minúty žena vie, či sa s dotyčným ešte chce stretnúť, alebo nie. Ak má záujem aj muž, medzi dvojicou sa vymenia kontakty a ostatné už je na nich. Našou úlohou je len dať príležitosť ľuďom spoznať iných nezadaných ľudí.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Diskusia