Osemnásťročná slečna (stvárňuje ju Alžbeta Ferencová), ktorá žije s mamou Dianou (Zuzana Mauréry) a užíva si život po svojom. Pochádza z Trebišova a medzi svojimi sa cíti ako ryba vo vode. Z rodného mesta by nikdy neodišla, nebyť nečakanej návštevy, vďaka ktorej objaví úplne nový svet.

Betka, príbeh Ivety pripomína tvoj osobný príbeh. Aj ty máš rómsky pôvod a z východného Slovenska si prišla do Bratislavy kvôli súťaži Miss Universe.

Keď som si čítala scenár, aj mne to napadlo a hovorila som si – kto ma to sleduje? (Smiech.) Teraz vážne, keď som si scenár prvýkrát prečítala, úprimne som sa zľakla. Povedala som si, že toto zahrať nezvládnem, no na druhej strane to bolo vtipne napísané a vedela som sa zžiť s celým príbehom. Vďaka tomu zo mňa prvotný stres opadol. Okamžite som sa napríklad zžila so vzťahom so svojou seriálovou mamou, pretože sa až nápadne ponáša na reálny vzťah s mojou vlastnou mamou. (Smiech.) Rovnako som sa zžila s fázou modelingu, so zradou… Bolo mnoho situácií, ktoré sa tam vyskytnú a mám ich reálne odžité, preto som sa pred kamerou snažila vychádzať zo svojich reálnych skúseností.

Zuzana Mauréry hrá v minisérii Iveta mamu hlavnej hrdinky.
Zdroj: TV JOJ

Niektoré scény sa nakrúcali v dialekte. Ty pochádzaš z Prešova, takže ti dialekt nerobil problém. Čo ostatným?

Podstatná väčšina hercov bola z východu, preto s dialektom nemali problém, ale napríklad veľká postava v seriáli Zuzka Mauréry z východu nie je. Je to extrémne dobrá herečka, ktorá sa naozaj veľmi snažila naučiť dialekt, práve preto úprimne dúfam, že východniari budú prehliadať, ak to nebude dokonalé. A zároveň priznávam, že sme sa počas nakrúcania s Miškom Kiníkom (mojím seriálovým frajerom) snažili opravovať a po­učovať ostatných. (Smiech.)

FOTKY Z NATÁČANIA SERIÁLI IVETA SI POZRITE V GALÉRII...

Ako sa ti spolupracovalo s režisérom Janom Hřebejkom?

Mám pred ním obrovský rešpekt. Už pri sledovaní jeho filmov ako Pelíšky, Pupendo, Šakalí léta, Učiteľka som mala pocit, že my dvaja máme niečo spoločné. Keď som ho stretla, mala som z neho strach, ale po týž­dni to prešlo a dovolím si povedať, že sa z nás aj tým, že žijem v Prahe, stali dobrí kamaráti. Občas sa stretneme, vieme sa porozprávať o čomkoľvek, lebo je nesmierne inteligentný, rozhľadený aj mimo filmu. Má extrémny prehľad o hudbe, politike, má veľké vízie, až si občas myslím, že ho Česko a Slovensko do určitej miery limitujú, lebo keby mohol realizovať všetky nápady, ktoré drží v hlave, bol by obrovská celosvetová hviezda. Veľmi si ho vážim.

Rozhovor pokračuje na ďalšej strane...

Diskusia