Hoci moderátorka Marianna Ďurianová (43) „nevyrástla“ v športovej redakcii, rýchlo sa adaptovala a jej kolega Ján Hudok (50), ostrieľaný profesionál, dokonca priznal, že si veľmi rád pozrie správy, ktoré moderuje ona.

Relácia Góly – body – sekundy (GBS) patrí k najsledovanejším na obrazovkách RTVS a láme rekordy sledovanosti aj vo všeobecnosti. Tento rok však bol vinou korony pre šport mimoriadne náročný a predpokladám, že ani vyskladanie programu nebolo jednoduché. Ako ste to celé vnímali vy z osobného, ale aj profesionálneho hľadiska?

Marianna: Bol to náročný rok, to je bez debaty. Napriek tomu – alebo práve preto – si myslím, že redakcia športu urobila skvelú prácu. Aj počas tých dní, keď sa v športe naozaj nič nedialo, sme dokázali naplniť reláciu GBS pútavým obsahom s informačnou hodnotou. Kreativita kolegov sa prejavila naplno. Aj ja som bola súčasťou skvelého projektu Športuj doma, Slovensko, kde sme divákom prinášali motivačné tréningy a výzvy od našich športovcov a olympionikov. Takže ani v tej najväčšej kríze sme nezaváhali.

Ján: Šport je súčasťou života, spoločnosti, takže pozerať sa na situáciu oddelene by asi nebolo správne. Na jar som sa vrátil z lyžovačky v Taliansku, kde vtedy odhalili prvého infikovaného. Vnímal som to o to intenzívnejšie a vlastne som bol v predstihu pripravený na situáciu, ktorá nastala, pretože tam boli televízne správy plné koronavírusu a u nás bol ešte relatívne pokoj. Zatvorenie prišlo následne veľmi rýchlo a naozaj som chápal, asi ako každý, že treba urobiť opatrenia vrátane ukončenia športových aktivít. Musím však povedať, že čo sa týka GBS, naša redakcia sa veľmi rýchlo prispôsobila informačne aj technologicky. A divákom sme ponúkli aj mnoho motivačného obsahu.

Marianna, vy ste ešte v roku 2000 začínali vo verejnoprávnej televízii, kam ste sa po rokoch vrátili na miesto športovej moderátorky. Ako vás pred dvomi rokmi kolegovia medzi seba prijali?

Z môjho pohľadu ma kolegovia prijali v pohode. Určite niektorí s väčšou a iní zas s menšou radosťou, ale to je predsa normálne. (Smiech.) Myslím si, že po niekoľkých službách všetci pochopili, že som prišla pracovať, podieľať sa na tvorbe dobrého mena relácie GBS a prispievať svojimi skúsenosťami do pracovného procesu. Na televíznej obrazovke pôsobím dvadsať rokov, mám za sebou mnoho projektov, nespočetne veľa živých vysielaní, takže jediné, čo pre mňa bolo nové, bolo sústrediť sa výhradne na šport. A v tom, samozrejme, majú moji kolegovia navrch, v každom prípade náplňou mojej práce je posunúť divákovi témy, ktoré spracujú redaktori, takže športové vedomosti vyslovene do hĺbky nie sú nutné.

FOTOGRAFIE K ROZHOVORU NÁJDETE V GALÉRII

Ján, zapadla Marianna medzi vás rýchlo?

Určite áno, a to napriek tomu, že takpovediac nevyrástla v športovej redakcii. Myslím, si, že sa veľmi rýchlo adaptovala, čo, samozrejme, vidieť aj na obrazovke.

Čo o sebe môžete vzájomne prezradiť?

Marianna: Keďže sa v službe striedame, s Jánom veľa príležitostí spolupracovať nemáme. Čo sa týka komunikácie, musím povedať, že Janko je absolútne bezproblémový a veľmi ústretový. To si veľmi vážim a teším sa z toho, pretože mi to, samozrejme, uľahčuje život.

Ján: Musím prezradiť skôr na seba, že Mariannu si pamätám ešte ako začínajúcu hlásateľku STV. Odvtedy už ubehol nejaký ten piatok a Marianna sa stala moderátorskou hviezdou a veľkou televíznou profesionálkou. Teší ma, že môžeme byť kolegami. Za seba môžem povedať, že si veľmi rád pozriem správy, ktoré Marianna moderuje. (Úsmev.)

Pokračovanie na ďalšej strane...

Ilustračná snímka

Je ZUZANA ČAPUTOVÁ módna ikona? Desať naj outfitov našej prezidentky v roku 2020

Populárne články
Ilustračná snímka

PREDBEŽNÉ VÝSLEDKY! Pozrite sa, ako dopadol váš okres: Musíte sa znova pripraviť na testovanie?

So sekerou na pleci sa tento 11-ročný chlapec vybral chystať drevo. Keby nebolo koronavírusu, sedel by v škole.

Zabudnuté deti: Žiaci z chudobných rodín nemajú podmienky ani na bežné vzdelávanie

Aveiro má prezývku portugalské Benátky.

Na konci sveta: V krajine pri oceáne s päťdesiatimi odtieňmi modrej

Emília Vášáryová

Syn Emílie Vášáryovej otvoril trinástu komnatu svojej rodiny. Prečo odmietol otcove priezvisko?

Ilustračná snímka

Poklady z nášho archívu: AKO SA OBLIEKALI SOVIETSKE DETI?

Nobel chcel vyrobiť účinnejšie bomby. Je to pravda?

Nobel chcel vyrobiť účinnejšie bomby. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia