Nie je ako jej postava Tina Rojková z nového seriálu, vraj je ešte šialenejšia. Tvrdí o herečke, spisovateľke a najmä mame dvojčiat Kristíne Tormovej (36) jej nový manžel.

Seriál Som mama odštartoval raketovo. Úprimne, čakala si taký veľký ohlas od divákov, alebo si mala obavu, či televízne spracovanie knihy zaujme aj širšie publikum?

Seriál Som mama nie je spracovaním knihy, je ňou voľne inšpirovaný. Scenáristom sa podarilo z mojich knižiek preniesť na televízne obrazovky môj sarkastický a priamy pohľad na materstvo a všetko, čo prináša. Plus sú teda v seriáli vnútorné monológy mojej Tiny Rojkovej, ktoré píšem ja a sú veľmi „knižkové“. No aby som odpovedala na gro tvojej otázky. Hurá! (Smiech.) Ja som to teda vôbec nečakala.

Nemám objektívny názor na náš seriál, keďže za ním vidím úplne niečo iné ako divák. A som teda nekonečne šťastná. Samozrejme, že aj z toho, že sa ľuďom páči, no predovšetkým z toho, že si v dnešných „hejterských“ internetových časoch našli toľkí ľudia energiu a čas pochváliť nás. Neskutočne veľa ľudí. Normálne to spustilo reťazové dobro.

Aké reakcie ťa v súvislosti s úvodnými časťami seriálu dostali najviac?

Moja obľúbená je: „Ak hrá Farkašová samu seba, je to pekná krava.” Potom sa mi páči, že seriál pozerajú aj muži, dokonca jedna pani manželka napísala, že sa to veľmi páčilo aj jej manželovi, ktorý inak pozerá len „zombie“ horory. Strašne som sa smiala pri oboch reakciách. A nie, nehrám samu seba. Na autobiografický seriál mám ešte dosť času. (Smiech.)

Počas polročného nakrúcania si sa na sociálnych sieťach dokonca párkrát zverila, že už toľko hráš tehotnú, až by ti neprekážalo ňou naozaj byť. Mnohé ženy by si povedali, že dvojčatá úplne postačia, no ty si tou svojou materskou „dovolenkou“ prešla tak ľahko, že ďalšie dieťa, a pokojne aj dve, by si zvládla ľavou zadnou. Tak schválne, je týmto smerom do vesmíru vystrelená myšlienka?

Dovolenkou som veruže neprešla ľahko, len som si ju vedela užiť naplno. A, samozrejme, sme otvorení človiečikovi. Jeden by však úplne postačil. Ani nie tak preto, že sa nám nechce kupovať autobus, ale skôr z rešpektu voči viacpočetným tehotenstvám, na začiatku ktorých žena okamžite dostane štempeľ „riziková”.

Po tom, čo som si zažila pri svojich dvojčatách počas prvého tehotenstva, naše spoločné začiatky... Úprimne? Nič moc zážitok. Mám teda obrovský rešpekt. Takto by som to zhrnula.

Za celým projektom a nápadom sfilmovať herečkine knižky stojí Michaela Čobejová.
Za celým projektom a nápadom sfilmovať herečkine knižky stojí Michaela Čobejová.
Zdroj: TV JOJ

Koľko percent vecí, ktoré sa seriálovej Tine pred kamerami prihodia, je aj tebou reálne prežitých alebo trošku prikrášlených?

Seriál nie je o mne, ako som spomínala, ale je to dosť čudné. Asi ma sledovali scenáristi, alebo ja neviem. Keď som čítala scenár, hovorím si: „Toto nie je možné, veď toto som ja, aj toto! Prepánajána, veď mňa scenáristi nepoznajú! Bože, veď ja sa naozaj takto správam!“

Musím povedať, že to bola zaujímavá forma arteterapie. Niektoré „Tina veci“ som si už rázne zakázala a v niektorých ma výrazne prekonala. (Smiech.) Zároveň som si povedala, že tie moje čudné príhody a nápady sú vlastne celkom milé a nie je to so mnou až také zlé. Môj muž hovorí, že nie som ako Tina Rojková. Že som ešte šialenejšia. (Smiech.)

Ako prebiehalo nakrúcanie? Určite nebola núdza o vtipné momenty.

To je najťažšie, preniesť tieto vyžadované príhody z natáčania medzi nezainteresovaných ľudí. Fakt sa to nedá. Môžem ti však povedať, ktorý bol môj najnáročnejší obraz.

Ja som naozaj nevedela zahrať, že mi padli kľúče do kanála. Točili sme to asi na dvadsať ostrých a mne vždy padli mimo kanála. Som nesmierne zlá v mierení, no toto bol škandál. Skúste si hodiť kľúče do kanála tak, aby to vyzeralo ako náhoda. Nedá sa to! (Smiech.)

V seriáli účinkujú aj Michaela Čobejová či Zuzka Kanócz, teda ženy, ktoré majú doma malé či väčšie deti. Ako ste ladili termíny nakrúcania s rodičovskými povinnosťami? Nakrúcali ste, keď boli deti v škôlkach a škole?

Nechcela som v seriáli hrať. Potom som mala fázu, keď som povedala: „Dobre, nejakú maličkú postavu zvládnem.“ Odmietla som veľa práce, odkedy som mama, lebo som taká tá premotivovaná mama, ktorá chce byť so svojimi deťmi vždy, keď je to možné. Nechcem, aby ich vychovávala opatrovateľka. Nie je pre mňa prirodzené dávať kariéru na prvé miesto. Preto som po pôrode vlastne úplne zmenila prácu a mojou prácou je viac-menej sedenie za počítačom.

Ale teda k veci. Miška Čobejka ma napokon „ukecala“. Mohla som točiť tak, aby ma to neoberalo o čas s deťmi. Takže nakrúcame, keď sú v škôlke, a keď sú u ich taťa, drieme celé dni. Síce som nemala minútu pre seba, no rozhodne to neľutujem.

A je to ďalší parádny dôkaz toho, že existujú aj zamestnávatelia, ktorí vedia, že je normálne, ak je rodina na prvom mieste a nie je pre ženu brzdou v práci. I keď niektorí ľudia mali zo začiatku pocit, že ak herec nemá dabing, predstavenie alebo skúšku, nie je to relevantný záväzok. Čudné, však? Pre mňa je najväčší.

Kristína sa v auguste vydala za priateľa Petra.
Kristína sa v auguste vydala za priateľa Petra.
Zdroj: Instagram

Nie je to tak dávno, čo si sa v tichosti vydala. Bolo náročné svadbu utajiť? Nemala si obavy, že to niekto vyzradí a na vás budú v kríkoch striehnuť fotografi?

To som nemala. Tiež si myslím, že je normálnejšie mať svoju svadbu ako mať svadbu pre celý národ. Keď budem raz princezná, možno sa na to budem pozerať inak. Bulvár dáva svadbe prívlastok tajná len preto, že im o nej nikto nepovedal. Prečo by som však mala? Svadba nemôže byť tajná, veď o nej pozvaní ľudia vedia.

My sme mali maličkú svadbu bez zbytočností, dokopy nás bolo dvadsať vrátane nás a ver tomu, že počas situácie, ako je táto, nad bulvárom neuvažujem. Mne príde bulvár hlúpy, a preto sa ním nebudem zbytočne zaoberať. Náš svadobný deň sme si užili v láske, dojatí a šťastí, bez zbytočného strachu z ľudskej hlúposti.

Ako si si užila svoj svadobný deň, hoci niekde som čítala, že si už ďalšiu svadbu vo svojom živote neplánovala...

Neplánovala. Sama som zaskočená. (Smiech.) Bol to úžasný deň plný úžasných ľudí, ktorí sa spolu s nami nekonečne tešili našej láske. A tešili sa, že práve my dvaja sa berieme. Napriek rezolútnemu odmietaniu svadby v mojom živote bola naša svadba absolútne najprirodzenejšia vec na svete.

A čo tvoje malé veľké ženy? Ako prijali fakt, že si sa z mamy Farkašovej stala pani Tormovou? Sadla si si s nimi a vysvetlila im to?

Samozrejme, všetko sme preberali spoločne od začiatku. Aj o ruku som bola požiadaná v ich prítomnosti a veľa sme sa bavili o tom, čo je svadba a prečo sa ľudia berú a prečo sa berieme my. A ony sa veľmi tešili a, samozrejme, všetkým to naokolo vytárali ešte pred svadbou formou: „My budeme mať svadbu.“ (Smiech.)

Pomáhali ti pri výbere šiat?

Veľmi sme to v tomto smere neprežívali, no keď som si z internetu objednala „handmadové“ šaty z Bulharska, hneď som ich s nimi konzultovala a následne som si ich na žiadosť dcér musela ešte niekoľkokrát obliecť. A ony si, samozrejme, vyberali svoje družičkovské šaty, ku ktorým mali nakoniec obuté gumáky.

Bolo to pre nich dobrodružstvo, krásny deň plný malých kamarátov, akurát obrad bol vraj nuda. (Smiech.) Na druhý deň sa už chichotali na hláškach typu: „Pani manželka ti niečo hovorí.“ či „Dobrý deň, pani Tormová.“

Pre Kristínu sú deti všetkým, preto nakrúcanie prispôsobila mamičkovským povinnostiam.
Pre Kristínu sú deti všetkým, preto nakrúcanie prispôsobila mamičkovským povinnostiam.
Zdroj: Instagram

Tvoj muž na instagrame zverejnil fotku z čias, keď ste sa spoznali. Mala si na sebe tričko s melónmi a k fotke pridal vtipný popis. Zbalil ťa na humor?

Áno, to bolo naše prvé pracovné stretnutie, keď mi v Kompote urobili prvé tričko, to melónové. Môj už manžel sa na mňa vtedy ani nepozrel a mne to bolo tiež jedno, keďže sa mi na zemi hemžili dve deti. On si inak ani nepamätal, že som tú fotku urobila. Našla som ju náhodne prehrabujúc sa vo fotkách. A či ma zbalil na humor? To ja som zbalila jeho. Neviem, či na humor, ale ako vidíš, statočne. (Smiech.)

Čo si na ňom najviac ceníš?

Napríklad práve humor. To, že ma vie upokojiť a dať mi objektívny pohľad na situáciu, ktorá ma trápi. A to, že vieme konflikty riešiť s humorom, pokorou a láskou. Teda niekedy. Niekedy aj nevieme. (Smiech.)

Na sociálnych sieťach sa tvoj manžel zvykne označovať ako ma-coch. Ako si získal dôveru tvojich dcér?

Na toto ani neviem odpovedať. Bolo to celé také prirodzené, nečakané a normálne, že by to bolo zbytočné analyzovať.

Úlohu macochy si zažila na vlastnej koži. Ako toto „macošstvo“ zvláda tvoj muž v porovnaní s tebou a tvojou skúsenosťou?

Podľa mňa lepšie, ako som to zvládala ja. A možno aj vďaka tomu, že som sama bola kedysi macochou a viem, čo to znamená. Sme tím.

Na sociálnej sieti som si tiež všimla, že pridávaš fotky z rozsiahlej „prerábky“. O čo ide?

Bože, ani mi nehovor! Skrátka, prerábame byt, keďže sme ho kúpili v dezolátnom stave, a keď ho začali dávať dokopy, prišli na ešte dezolátnejší stav a na šialené chyby hraničiace s nebezpečenstvom. Takže sme vlastne zbúrali byt a nanovo postavili. Bola to pre mňa veľká vec, veľká investícia, pomerne veľký stres.

Chystala som sa duševne i fyzicky pomerne dlho, a tak budem mať prvýkrát domov, po akom som snívala. Budem mať kuchyňu snov, budem mať sušičku. Schválne hovorím v jednotnom čísle, lebo teda ostatným obyvateľom je to „šuma fuk“. (Smiech.) A tak práve sedím na matraci na zemi v podnájme a kričím: „Chcem ísť domoooooov!“

Len prednedávnom si veľmi otvorene napísala aj o temnejších obdobiach, ktoré ťa z času na čas prepadnú. Kedy si si začala uvedomovať, že s tebou nie je všetko v poriadku a prenasledujú ťa pochmúrne myšlienky? Lebo inak pôsobíš ako flegmatik.

Ja a flegmatik? Ja som úplne najšialenejší citový a emočný „magľajz“, aký chodí po tomto svete! (Smiech.) No pracujem na sebe a lepším sa. Kedy som zistila, že mám depresie? Tak to už je pekných pár rokov, hádam aj viac než desať. Chodila som po všetkých možných doktoroch, lebo som netušila, čo to so mnou je, až som skončila u psychiatričky.

Skvelý pocit, keď vám niekto konečne pomôže. Stále chodím na kontroly a terapie, no už skôr preto, lebo sa mi chce „pokecať“ so psychiatričkou. Ona je totiž neskutočne super ženská. (Smiech.) A veľa som pochopila. Prečo depresie, z čoho ich mám, ako na ne. Prešla som obrovský kus cesty a nehanbím sa povedať, že som statočná.

Dvojica s dvojčatami Matildou a Elou býva pre rekonštrukciu v podnájme.
Dvojica s dvojčatami Matildou a Elou býva pre rekonštrukciu v podnájme.
Zdroj: Instagram

Bojovať s depresiami je boj na dlhé trate. Ako si sa dokázala motivovať a dostať z bludného kruhu?

Keď sa mi depresie zjavili druhýkrát v živote, bola som už mamou. Takže motivácia bola jasná. Skrátka, nemala som silu viac sa trápiť, takže iná možnosť, ako začať s liečbou, nebola. Teda bola, no mamy by také veci nemali robiť. Teraz trochu dramatizujem, ale poznám zo svojho okolia dva prípady z posledných mesiacov, keď to mama skrátka „nedala“. Neviem, či existuje horšia predstava...

Takže šup-šup, pekne som sa zmobilizovala a napokon to zase zvládla. A občas mi, samozrejme, naskakujú úzkosti. Súvisí to predovšetkým s veľkým vyčerpaním a častejšie s predmenštruačným syndrómom.

Ak podobné „nálady“ nastanú, teraz už vieš, ako ich spracovať. Čo konkrétne v takom prípade robíš?

Keďže už taký stav poznám, viem, že si z neho nemusím robiť ťažkú hlavu, lebo o chvíľu prejde. A keby náhodou neprešiel, viem, za kým ísť, aby som sa ho zbavila. Viem s tým vedome narábať. Nie je to až také náročné, ako to vyzeralo na začiatku. A pomáha aj šport a strava a láska ľúbivých ľudí naokolo. A humor. Zase raz.

Keď si zverejnila info o svadbe k príspevku na sociálnej sieti si uviedla: Šťastná pani Tormová. Čo pre teba znamená šťastie, kedy, respektíve v akých momentoch ho cítiš?

Môj deduľko mi hovorieval, že keď si niečo prajem, mám si priať šťastie, lebo v tom je zahrnuté všetko: láska, zdravie... Skrátka všetko, po čom túžiš. V prípade šťastnej pani Tormovej išlo skôr o význam spokojná, no myslím, že šťastie je vlastne spokojnosť. Alebo radosť so spokojnosťou.

My kričíme, že máme šťastie, aj keď vidíme ísť okolo nás vlak. „To je šťastie, že sme ho takto zastihli!” Šťastie je vtedy, keď nám je dobre. A ja si ho viem užiť a uvedomiť. A poďakovať zaň. Takže, ďakujem.

Ilustračná snímka

Máte doma problém s mravcami? Vďaka tomuto sa vašej domácnosti vyhnú širokým oblúkom!

Populárne články
Americká raperka Cardi B.

Výnimočný cit pre módu, alebo nevie, čo so sebou? Americká raperka predvádza šialené outfity!

Fotografka cestuje s bábikami.

Záľuba tejto ženy vás očarí: Fotografie z dovolenky, aké má málokto!

Mestečko Vidin dostane aj vďaka eurofondom nový šat. Miestni však krútia hlavou, že to nebude zasa až taká sláva. V Bulharsku sa vraj kradne viac ako na Slovensku.

Majú 38 eur na mesiac. Navštívili sme najchudobnejší región v Európe

Obec Kanianka sa nachádza na konci Hornonitrianskej kotliny, na rozhraní pohoria Malá Magura.

Kedysi zabudnutá obec dnes láka okolie. Práce miestnych remeselníkov nájdete po celom svete

Diváci sa predstavenia Morena, v ktorom hrá aj Dominika Kavaschová, nedočkali.

Škandál v divadle: Pre hlučný konflikt skupiny mužov herečka nezostala ticho!

Vedeli ste

Vo vode sa scvrkáva koža.

Zobraziť viac
Diskusia