O novom dome Igora Matoviča sa toho veľa popísalo. Pre týždenník Život prehovoril, ako to naozaj je s jeho vysnívaným bývaním.

Aké máte koníčky? Ako najradšej relaxujete?

Mal som veľký koníček – náš dom. Po svadbe som začal Pavlínke sľubovať, že ho postavím. Začal som dávno a stále nie je hotový. Zábavné je, keď niekde napíšu: Matovič postavil luxusnú haciendu v lukratívnej štvrti Trnavy. Pri tom sú to dve ulice od vykričanej Linčianskej, ktorá bola istý čas najhoršou adresou v meste. Asi to nie je lukratívna štvrť. Luxusná hacienda nemôže byť dom so 180 štvorcovými metrami.

Prečo ste si nepostavili väčší dom?

Nepotreboval som ho. Celý dom je postavený tak, ako som si ho sám nakreslil. Pri jeho kreslení som volal Pavlínku a všetko som s ňou konzultoval. V našom byte som skúmal, koľko priestoru kde potrebujeme. Rozkladal som si stoly a stoličky, chodil som okolo nich, meral a kreslil. Všetko sadlo, až na schodisko. Musel som ho oproti pôvodným plánom rozšíriť. Malo šírku 90 centimetrov. V počítači to bolo v pohode, ale keď som videl, ako schodisko vzniká, zavolal som si najprv dcéru Klárku, ktorá nám vytýčila na schodoch 90 centimetrov, a potom som zavolal aj Pavlínku, aby išla oproti mne. Zistil som, že sa budeme ťažko vyhýbať.

Dodatočne som časť stavby zrezal a rozšíril som schodisko o desať centimetrov. To stačilo. Máme metrové schodisko. Celý dom je taký, aký som si ho nakreslil. Poslal som svoje nákresy projektantovi, ktorý mi ho odborne prekreslil a skonštatoval, že to je čistý funkcionalizmus z tridsiatych rokov minulého storočia. Najprv som z toho bol rozčarovaný, že budem mať nový storočný dom. Potom ma upokojil, že to je obdobie, ktoré miluje. V tom čase stavali domy tak, že v nich nebolo nič navyše a nebolo tam toho ani málo. Keby niektorí ľudia videli, že naše lustre sú len káble a žiarovka zo stropu, asi by si ťukali na čelo.

Už v tom dome bývate?

Áno, už sme aj dostali pokutu. Udal som sám seba, že bývame v neskolaudovanom dome. Dostali sme historicky najvyššiu pokutu, akú kedy mesto Trnava vyrubilo. Zdá sa mi smutné, že človek, ktorý sa sám prizná, dostane najvyššiu pokutu.

Koľko je najvyššia pokuta v Trnave pre „samoudavača“?

Päťsto eur. V porovnaní s cenou domu to nie je veľa. Zákon by mal platiť pre každého. Na druhej strane sú aj v Trnave stovky ľudí v neskolaudovaných domoch a na celom Slovensku sú ich desaťtisíce. Nechcem sa vyhovárať, ale nemohol som svojim babám povedať, že teraz mám politiku a z bytu sa presťahujeme až po politike.

Celý rozhovor s premiérom Igorom Matovičom o dospievaní, sľuboch manželke aj o odchode z politiky nájdete na našom webe už v nedeľu 11. októbra 2020.

FOTOGRAFIE KONTROVERZNEJ NEHNUTEĽNOSTI IGORA MATOVIČA NÁJDETE V GALÉRII
Koza Cave Hotel

Jaskynný hotel či mrakodrap ako čistička vzduchu... Kam by ste radšej zavítali?

Populárne články
Herečka Zuzana Skopálová.

Zmena profesie? Žiaden problém! Neuveríte, čím sa živí herečka ZUZANA SKOPÁLOVÁ

Nevystavte sa zbytočne pneumokokovej nákaze, 
dá sa pred ňou ochrániť.

Postrach seniorov: Viete, ako sa ochránite pred pneumokokmi?

Marta Kubišová

Brat speváčky MARTY KUBIŠOVEJ zomrel pred dvomi rokmi. Prečo sa s ním doteraz nerozlúčila?

Boris Valábik

Tajná svadba: BORIS VALÁBIK je v chomúte. TAKTO vyzeral jeho veľký deň

Obec Tužina sa prvýkrát písomne spomína v roku 1393.

Obec, kde to žije: Nájdete tu tradičný mlyn s netradičnou kuchyňou a prívetivých obyvateľov

Gepard je krotký ako mačka. Je to pravda?

Gepard je krotký ako mačka. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia