Fitneska Zora Czoborová (54) pravidelne organizuje fitpobyty v zahraničí. Pandémia koronavírusu jej však tieto pracovné aktivity stopla. Ako náročnú situáciu vyriešila?

Každému človeku vstúpila pandémia do života náhle a nečakane. Ako si ty prežila a prežívaš toto obdobie?

U mňa je to také dvojsečné a paradoxné, pretože na jednej strane, samozrejme, aj ja som prišla o prácu. Som v biznise, v akom som, a takisto som žila z podpory od štátu a práce nebolo. Hlavne keď sme nemohli nikam chodiť. Prvý-druhý týždeň to bolo o. k., ale potom to už na človeka prichádzalo. Ale ja som bola pred koronou taká pracovne vyťažená, že som bola veľmi unavená. Uvedomila som si to až potom. Nejakým spôsobom som potrebovala dobiť batériu, pretože som mala osemnásť až dvadsať fitpobytov do roka, robila som dévedéčka dva roky po sebe. To je mravčia práca. Na druhej strane som privítala, že som mohla byť doma, a čo je dôležité, že som mohla byť s rodičmi. Odpravila som ich na chalupu na Záhorí, aby boli v izolácii, a užívala som si to s nimi. Bolo to krásne objavenie, že mám na nich čas. Bola to minca s dvomi stranami: prišla som o prácu, ktorá mi chýbala, ale do detailu som si užila rodičov.

Czoborová organizuje fitpobyty nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.
Zdroj: archív Z.C.

Pre teba to bolo teda oddychové obdobie. U mnohých ľudí však práve počas pandémie trpela psychika… Čo ti pomáhalo?

Máme šťastie, že máme práve tú chalupu. Keď som mala pocit, že je jedného prostredia už dosť, vrátila som sa domov do Bratislavy.

VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII...

POKRAČOVANIE ROZHOVORU NA ĎALŠEJ STRANE...

Diskusia