Dlhodobo ste verná RTVS, nelanárili vás konkurenčné televízie do niektorého zo svojich televíznych formátov?

Dlho som bola verná rozhlasu. Nad tým, že by som bola televíznou moderátorkou, som v tých časoch vôbec neuvažovala. Na druhej strane som aj so svojimi vtedajšími kolegami na niekoľkých konkurzoch bola. Len tak sme skúšali šťastie. Vždy sa však veci vyvinuli inak, teda presne tak, ako to malo byť. Až som sa napokon stala súčasťou RTVS.

V roku 2020 ste získali cenu v diváckej ankete OTO. Čo pre vás takéto ocenenie znamená?

Radosť, vďačnosť, povzbudenie a záväzok robiť to, čo robím, naďalej najlepšie, ako viem.

V roku 2020 získala ocenenie v diváckej ankete OTO.
Zdroj: Archív NMH

Pôsobíte veľmi sympaticky. Stretli ste sa napriek tomu aj s nepríjemnými reakciami od ľudí? Prípadne s dotieravými fanúšikmi?

Keď som kedysi dávno robila svoj prvý televízny projekt, dramaturgička nám povedala: „Pripravte sa na to, že polovica ľudí vás bude mať rada, druhá polovica nie.“ Je to úplne prirodzené, že nemôžete byť sympatický každému. Ak mne niekto nie je po chuti, pomyslím si to a tým sa to končí. Sú však aj ľudia, ktorí to zo seba „musia“ dostať von a denne to čítame na sociálnych sieťach či v diskusiách pod článkami. Ak sú pisatelia slušní, dá sa s nimi o čomkoľvek polemizovať, ak sú neslušní, automaticky ich blokujem. A potom sú tu ešte fanúšikovia, ktorí by si so mnou chceli písať denne, a to naozaj nie je v mojich silách. (Smiech.)

VIAC FOTIEK K ČLÁNKU SI POZRITE V GALÉRII...

A máte viac ženských alebo mužských obdivovateľov?

Nemám to zrátané. (Smiech.) Ale asi mužských. A sú milí. Raz som tak v nákupnom centre stála pri jednom stánku, kde sa rozprávali dvaja páni, a jeden z nich vykríkol: „Aha, naša Janettka!“ To sú tie okamihy, keď rozmýšľate – poznáme sa, nepoznáme? A to oni poznajú vás… zo správ. (Smiech.)

Ozdobou hlavného spravodajstva ste už niekoľko rokov, napriek tomu sa vám v mediálnom priestore darí „plávať“ bez škandálov. Ako je to možné?

Sú známe tváre (poznám také aj z blízkeho okolia), ktoré chcú byť súčasťou mediálneho priestoru za každú cenu. Potom musia rátať aj s tým, že budú na fotkách nielen z posilňovne či dovolenky, ale aj v životných situáciách, ktoré sú pre ne možno menej príjemné. Tak to jednoducho chodí. Nie som ten typ a nikdy som ním nebola. Chcem sa prezentovať najmä svojou prácou.

Je niečo, čo si ešte želáte, ale život vám to nedoprial?

Som so svojím životom spokojná. Doprial mi veľa pekného, plní mi sny a priviedol do mojej blízkosti ľudí, ktorí ma veľa naučili a sú pre mňa inšpiráciou. Teším sa na nové výzvy, príležitosti a s pokorou budem prijímať všetko, čo príde.

VIAC FOTIEK K ČLÁNKU SI POZRITE V GALÉRII...
Diskusia