Kristína Tormová (39) je herečka, spisovateľka a starostlivá mama dvojičiek Matildy a Ely a najmladšieho Alana. Rozprávali sme sa nielen o nich, ale aj o psychickom zdraví, ktorému Kristína už dlhé roky robí osvetu. 

Ľudia ťa poznajú najmä ako ry­šavku, no už dlhšie si iná a dokonca momentálne s dredmi. Prečo práve dredy?

Po všetkých vlasových experimentoch som si dávala svoju farbu. Lenže na to, aby sa tie vlasy dali dokopy, som sa musela dať úplne ostrihať. Ale zároveň mi ten krátky strih nevyhovoval, tak som si splnila sen o dredoch. To mi iba napletajú. Ja si to dám pozajtra dolu a o týždeň to zase budem mať. A tak podľa nálady.

Neprekáža ti to pri spánku?

Nie, mám tri deti, mala som horšie dôvody, prečo sa mi zle spalo. Takže toto je fakt v pohode. Len musím spať nižšie, lebo to naráža na čelo postele. Dávam si to hore ako Marge Simp­sonová.

Zdroj: https://www.instagram.com/p/CYVv2sfIdXl/

Dvojičky Matildu a Elu máš so sebou. Kde si nechala najmladšieho Alanka?

My už si to takto delíme, že tie deti, s ktorými sa dá komfortne existovať na spoločenských udalostiach, chodia so mnou a najmladší je s manželom niekde na pieskovisku.

Takže majú rady takýto ruch šoubiz­nisu?

Sú úplne prvýkrát na vernisáži, teraz budú mať deväť rokov. Predtým bol dva roky kovid, čiže sa toho veľa nedialo. Predtým som ešte bola tehotná a Alanko bol bábätko, to som zase ja nikam nechodila. Teraz sa to konečne stretlo, že sme také „parťáčky“. Som hrozne pyšná, že som ich už mohla zobrať.

Viem, že majú rady divadlo…

Áno a teraz už chodia aj na dospelácke predstavenia. Už sa chodia pozrieť aj na svojho deda, na balet spolu veľa chodíme, masírovať ma chodia na akcie a tak. (Smiech.)

Príde aj na diskusiu medzi mamou a dcérami o tom, čo videli?

Snažím sa z nich niečo ťahať, ale už sa dostávame do veku, keď nerady odpovedajú na moje otázky. Ale odmalička chodia po festivaloch a tak, takže sú zvyknuté na kultúru. Len teraz už môžu chodiť aj na tie dospelácke predstavenia, väčšinou povedia iba to, že to nepochopili a to nevadí. (Smiech.)

Pri dvojičkách platí, že výzorovo sú rovnaké, ale povahovo úplne rozdielne. Platí to aj v ich prípade?

Ja hovorím, že okrem rovnakých rodičov nemajú nič rovnaké. Sú úplne odlišné. Musíš si prečítať moju rozprávkovú knižku O Duške a Luške, kde je trochu badateľné, že sú iné, ale to zase možno postrehnú iba ľudia, čo ich poznajú. Neviem…

Mala si najprv baby, potom prišiel Alan. Bol to pre teba takpovediac výdych – už „iba“ jedno bábätko…

Áno. (Smiech.) Je skutočne zaujímavé mať iba jedno dieťa, lebo tým, že chodia do školy aj k svojmu tatovi, nie sme stále spolu, niekedy som „jednomatka“, čo zažívam úplne prvýkrát v živote, a to je prudký luxus. Ja mám hranice posunuté, ale mať jedno dieťa je pre mňa strašná pohoda.

O PSYCHICKÝCH PROBLÉMOCH HEREČKY ČÍTAJTE NA ĎALŠEJ STRANE

FOTKY HEREČKY A JEJ DETÍ NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia