Petra Polnišová (44) je vo všeobecnosti považovaná za veľkú pohoďáčku. Napriek tomu tvrdí, že by sa na tento svet rada dívala optikou Eriky Bednárikovej, ktorú stvárňuje v seriáli Horná Dolná. „Ona sa všetkým zaťažuje len do tej miery, ktorá je na život potrebná,“ priznáva.

Horná Dolná je v rámci televíznej zábavy na obrazovkách šesť rokov, čo je naozaj dlhý čas. Prečo je tento seriál podľa vás úspešný?

Čo sa týka dĺžky seriálu, sme už na úrovni dinosaura. (Smiech.) Mnohokrát sme o tejto téme s kolegami premýšľali. Horná Dolná je typ humoru, ktorý nám v začiatkoch neprajníci vyčítali. Hovorili, že robíme dedinský humor pre jednoduchých ľudí, ale podľa štatistík to tak vôbec nie je. Sledujú nás všetky vekové aj spoločenské vrstvy, čo je príjemné zistenie. Tvorca projektu Tomáš Jančo nastavil s nami jednotlivé postavy tak, že napriek svojim negatívnym vlastnostiam sú divákom sympatické a dokážu sa s nimi stotožniť. Zároveň nadhodnotou celej výroby je, že sa tam všetci máme veľmi radi, čo sa odzrkadľuje na televíznej obrazovke. Pred pár dňami som napríklad nakrúcala so Sväťkom Malachovským a s Dankom Heribanom. Klapku sme robil na desaťkrát, lebo keď Dano videl Sväťa, ako balí Eriku, nevedel sa prestať smiať a my s ním. (Smiech.)

 

Čo je vám na postave Eriky najsympatickejšie? Je v jej povahe niečo, čo by ste chceli aplikovať vo vlastnom živote?

(Smiech.) Erika je úplne iný typ ako ja. Vždy ma na nej fascinuje, ako je ochotná prekonať takmer všetko pre svoju lásku. Zároveň sa mi páči jej vysoké sebavedomie. Úprimne by som chcela mať optiku Eriky Bednárikovej z Hornej Dolnej, lebo ona sa všetkým zaťažuje len do tej miery, ktorá je na život potrebná. S Ďurom Brmbalíkom sa majú naozaj radi a v živote riešia len malicherné problémy. Ich pohľad na svet ma baví.

FOTOGRAFIE K ROZHOVORU S OBĽÚBENOU HEREČKOU NÁJDETE V GALÉRII

Ako v súvislosti s pandémiou vyzerá výroba Hornej Dolnej?

Na pľaci sú zavedené veľmi prísne hygienické opatrenia. Všetky základné pravidlá ako rúško, pravidelná dezinfekcia rúk, rozostupy platia v rámci štábu, ale aj v hereckom kolektíve s tým, že keď sa začne nakrúcať ostrá, my herci si dáme rúška dolu a hráme bez nich. Inak ich máme na tvári stále. Zatiaľ sme jediná produkcia (ťukám si na čelo), kde sa covid neobjavil, ale prednedávnom som bola napríklad chorá, preto sa výroba musela okamžite pozastaviť. Medzičasom som už absolvovala niekoľko covidových testov, pretože v prípade podozrenia na chorobu televízia Markíza hneď zabezpečuje testovanie, to znamená, že všetci z Hornej Dolnej sme už boli testovaní viackrát. Úprimne vám poviem, máme to tam veselé. (Smiech.)

Po toľkých testoch asi môžeme skupinu niektorých spoluobčanov upokojiť, že to nie je nič strašné a čip do mozgu vám nezaviedli.

(Smiech.) Ak by ho boli zaviedli, tak mohli aspoň taký, aby som menej jedla. Pravda je taká, že ide o normálny výter z nosa. Nehovorím, že to je príjemné a počas toho relaxujem, no nie je to nič, čo by sa nedalo vydržať. Netreba sa báť. Skôr si myslím, že keď je človek otestovaný, tak aspoň vie, na čom je. Navyše celý test trvá pár sekúnd.

Všeobecne sa však proces celej výroby pre tieto opatrenia skomplikoval?

Je to trošku zložitejšie, ale zložité časy máme všade, nielen pri nakrúcaní. Fungujeme v daných podmienkach, hlavne sa snažíme nepodliehať panike, aj keď nepríjemnosť covidu je v tom, že ho môžete prenášať, ale nemusíte mať žiadne príznaky a váš kolega ich môže mať veľké. Pred pár dňami som telefonovala s kolegom z Česka, ktorý mi povedal, že dostal covid a jediný príznak, ktorý na sebe pociťoval, bola ľahká bolesť hlavy. Kolega, s ktorým hral, však skončil v nemocnici na JIS. Zákernosť vírusu je taká, že vy naozaj neviete, čo to s vami urobí, a v podstate aj keby ste sa testovali každý deň, zrazu na vás niekto kýchne a môžete ho mať. Základom je dodržiavať všetky opatrenia a vydržať. Nič iné sa nedá robiť.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Populárne články
Turbulentné obdobie prekonali. Vzťah herečky Hany Gregorovej a jej partnera funguje.

Útek z Prahy aj s milencom: Gregorová predáva luxusnú vilu po Brzobohatom. Kde našla útočisko?

Alexander Daško s husľami, ktoré mu otvorili cestu do veľkého sveta.

Ohnivé husle: Z rómskej osady to Alexander Daško dotiahol až medzi umelecké celebrity

Ilustračná snímka

Nebudeš šťastná! Kamarátkina babka ma varovala, no ja som ju vysmiala. Teraz plačem

Camilla, vojvodkyňa z Cornwallu

VOJVODKYNI CAMILLE sa na sociálnej sieti ušli urážky: Čo jej ľudia nevedia odpustiť?

Agáta Prachařová a Jakub Prachař

HANYCHOVÁ A PRACHAŘ sú oficiálne rozvedení: Reakcia Agáty hovorí za všetko

James Watt vynašiel parný stroj. Je to pravda?

James Watt vynašiel parný stroj. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia