Herečka Kristína Svarinská (30) nejde z projektu do projektu a rozhodne nemá ambície byť každý deň na televíznej obrazovke. „Zastávam názor, že život, ktorý mám v tomto tele a v tomto priestore, môžem prežiť len raz. Tak si ho chcem užiť.“

Kristína sa na obrazovkách Markízy objavuje v druhej sérii obľúbeného seriálu Sestričky. Nám sa ju podarilo stretnúť po dlhšom čase v spoločnosti, kde príjemne prekvapila svojím vzhľadom. „Tento rok som dovŕšila 30 rokov, tak možno je moja fyzická zmena spôsobená tým,“ priznala nám so smiechom.

Mám vás zafixovanú ako také dievčatko a zrazu predo mnou stojí žena, vyzeráte výborne.

Ďakujem pekne. Myslím, že každý človek postupne so všetkými životnými skúsenosťami dozrieva. Ako som už spomenula, tento rok som oslávila 30 rokov. Nazdávam sa, že zmenu si v tomto veku už môžem dovoliť a trošku sa začať z dieťaťa/dievčaťa meniť na ženu.

Teším sa, že zmena je viditeľná. Priznávam, že nie vždy vyzerám takto. Ešte stále ostávam verná svojmu športovému štýlu obliekania – mikine a teniskám. Ak je však na to vhodná príležitosť, tak si rada oblečiem šaty.

O vás je známe, že mejkap používate minimálne, čo je zaujímavé, pretože mnohé ženy, či už herečky alebo moderátorky, by nikdy nenabrali odvahu ísť do spoločnosti bez neho.

Musím sa priznať, že som vďačná svojej pleti za to, že mejkap nijako zásadne používať nemusím. Počas leta aj krátko po ňom má človek zväčša príjemne opálenú pleť, takže mejkap na tvári ani nie je potrebný.

Zároveň musím povedať, že hoci mám teraz na sebe rúž a bronzer, mejkap na tvári nemám, lebo aktuálne ani žiaden nevlastním. Keďže som opálená, tak mi nesedí odtieň, preto som prišla nadivoko. (Smiech.)

Kde ste chytali slnečné lúče toto leto?

Okrem práce v ateliéri v Šamoríne, kde sme nakrúcali seriál Sestričky, sa mi podarilo vyjsť si s kamarátkami a stráviť leto na Kréte a v Portugalsku. Bolo to úžasné a výborne som si oddýchla, no mám pocit, že mi ešte bolo málo a išla by som znova. (Smiech.) Milujem more a k životu ho veľmi potrebujem.

Aktuálne účinkuje v druhej sérii seriálu Sestričky po boku Kristíny Svarinskej.
Aktuálne účinkuje v druhej sérii seriálu Sestričky po boku Kristíny Svarinskej.
Zdroj: TV Markíza

Rozprávame sa o fyzickej zmene, ale, keď už skloňujeme tridsiatku, máte pocit, že ste sa zmenili aj vnútorne?

Veľmi sa bavím tou tridsiatkou, lebo to vie byť taká pekná formulka, s ktorou sa môžem hrať a všetko na ňu zvaliť. (Úsmev.) Ale úprimne, nepociťujem žiadne výrazné zmeny, a ak, tak sú spojené s dlhším časovým obdobím, než je posledných pár mesiacov pred tridsiatkou. Tešila som sa na toto obdobie. Myslím, že v každej fáze života veci vnímame z iných uhlov a mne sa začína tento tridsiatkový celkom páčiť. (Smiech.)

Už ste naznačili, že ste sa posledné mesiace venovali nakrúcaniu druhej série Sestričiek.

Áno, celý kolektív máme veľkú radosť, že od začiatku septembra je na obrazovkách TV Markíza druhá séria. S veľkým očakávaním sme sledovali, či sa nám podarí zopakovať úspech tej prvej. Teraz, keď už je známe, že seriál si u divákov našiel svoje miesto, čo nás hercov aj všetkých tvorcov veľmi teší, môžem len všetkým vysloviť vďaku za priazeň.

V prvej sérii sa výrazne rozoberali šteklivé scény, ktoré sú súčasťou života vašej postavy Emy. Tušili ste, že práve toto sa bude v médiách objavovať?

(Smiech.) V momente, keď som išla na kasting do seriálu, už som vedela, že ide o postavu, ktorej život sa odvíja týmto spôsobom a funguje akoby na dvoch frontoch. Od začiatku mi bolo jasné, že titulné stránky niektorých časopisov sa budú zaoberať len scénami, kde budem vyzlečená. Som herečka, je to moja práca.

Samozrejme, je to aj o tom, dohodnúť sa s režisérom tak, aby bol celkový výsledok pre obe strany prijateľný a odvysielateľný. Myslím si, že sa nám to podarilo. Nebolo to ani vulgárne, ani cez čiaru a ja som sa pri samotnom nakrúcaní scén cítila v konečnom dôsledku komfortne.

Keď prišlo na samotné nakrúcanie, nemali ste trému?

Budem sa opakovať, ale keďže som o všetkom vopred vedela, bola som na to pripravená. Presne som vedela, ktorý deň sa budú točiť inkriminované scény. Vopred som sa na to mentálne nastavila a urobila všetko pre to, aby som sa cítila v pohode. Keď človek následne príde na pľac, nikoho zo štábu nezaujímajú jeho súkromné pocity.

Vedela som, do čoho idem, preto by som si nikdy nedovolila vyrábať pri nakrúcaní problémy a zdržiavať. Skrátka je to moja práca, pri ktorej sa snažím byť profesionálka za každých okolností. Som vďačná za to, že celý štáb bol veľmi ústretový, atmosféra počas nakrúcania bola profesionálna a necítila som zvonka žiadne tlaky ani narážky.

Vašu profesionalitu vyzdvihol v našom nedávnom rozhovore aj Matúš Kvietik, ktorý s humorom priznal, že vám „rád robí zle“. Narážal konkrétne na to, že je ťažké vás rozosmiať, čo často berie ako výzvu. Naozaj je to také ťažké alebo ste na pľaci „len“ sústredená na výkon a ostatné veci viete filtrovať?

Jééj, to je od Matúša milé. Ale ja som celkom „smieško“, takže niekedy mám problém sa udržať a nevybuchnúť od smiechu. No je pravda, že sa snažím byť maximálne koncentrovaná. Nemyslím si však, že by to bolo niečo výnimočné.

Herečkin dvojitý život v seriáli divákov veľmi zaujal. Nakrúcanie druhej série prišlo až po roku, pre herečku to bola príjemná spolupráca.
Herečkin dvojitý život v seriáli divákov veľmi zaujal. Nakrúcanie druhej série prišlo až po roku, pre herečku to bola príjemná spolupráca.
Zdroj: TV Markíza
Volocopter by mohol slúžiť ako taxík budúcnosti.

V Singapure predstavili taxík budúcnosti: Poradí si so vzdialenosťou aj zápchami

Populárne články
Volocopter by mohol slúžiť ako taxík budúcnosti.

V Singapure predstavili taxík budúcnosti: Poradí si so vzdialenosťou aj zápchami

Polákovci síce ako manželia prežili spolu iba rok, no ľúbili sa a schádzali dlhých 35 rokov.

Vdova po Karolovi Polákovi: Na sklonku života oľutoval, že ma neposlúchol

Samovyšetrenie prsníkov si pravidelne robí len desať percent žien.

Prípadov rakoviny prsníka stále rastie: 300 žien zomiera zbytočne

Natalie Portman

Natalie Portman v odvážnom outfite: Aj pred štyridsiatkou má stále čo ukázať!

Aj zemiakové brigády patrili k socializmu.

Život za socializmu: Spomínate si ešte na rady na banány a toaletný papier?

Vedeli ste

Vedia aj slony skákať?

Zobraziť viac