„Fascinuje ma príchod novej duše na svet, zatiaľ som v štádiu nasávania vedomostí, čas ukáže, kam ma tieto poznatky zavedú,“ povedala nám Dominika Morávková (32), ktorá si aktuálne robí kurz popôrodnej duly.

Dominika Morávková, ktorú diváci poznajú aj vďaka filmom V lete ti poviem, ako sa mám, Špina či rozprávke Johankino tajomstvo, len nedávno rozšírila tím lekárok v seriálovej Nemocnici na obrazovkách TV JOJ. Hrá úlohu gynekologičky a genetičky Hany Turčanovej, ktorá svojej dcére s problémami správania na autistickom spektre venovala celú svoju kariéru.

Posilňujete tím už divácky zabehnutého seriálu Nemocnica. Keďže ide o dlhodobý seriál, ktorý si vyžaduje aj väčšie časové nasadenie, váhali ste, či ponuku prijmete alebo ste si povedali idem do toho?

Od minulého leta som venovala čas hlavne rodine a sebe, takže rozhodnutie nebolo jednoznačné. Ponuka však prišla v správnom čase, keď som si vedela spraviť priestor, zvážila som svoje priority, potreby a vyšlo mi z toho, že sa do seriálu Nemocnica pripojím a nakoniec som rada. Mám za sebou prvé natáčacie dni, je tam veľmi príjemný kolektív, za ktorý som vďačná. Je tam naozaj dobrá nálada a snaha robiť kvalitnú prácu. Som rada, že som na nejaký čas súčasťou tohto projektu a myslím, že sa môžem na ňom veľa naučiť.

Seriál Nemocnica je už u nás etablovaný. Mali ste možnosť vidieť pár častí už predtým, ako ste do projektu vstúpili?

Nie, nesledovala som Nemocnicu, popravde televízor momentálne nepozerám.

Zdroj: MgA. Laura Wittekov?

Vaša postava gynekologičky Hany Turčanovej bude riešiť nielen pracovné prípady a medziľudské vzťahy, ale aj súkromie, ktoré sa točí okolo dcéry s poruchami správania na autistickom spektre. Sama ste mamou, ako aj v tejto súvislosti vnímate svoju postavu?

Ak by nastalo hlboké porozumenie diváka skrz postavu a jej príbeh, tak by som to mohla nazvať zámer. Postava Hana je mama, ktorá má silnú osobnosť a snaží sa stáť nohami pevne na zemi. Ale svoje šťastie hľadá v jasných odpovediach, tým sa zdanlivo upokojuje. Vo svojom vnútri si však radšej nebude klásť otázky, ktoré by nevedela zodpovedať, Ale časom sa možno v nej vzbudí záujem klásť si správne otázky a dozvedieť sa tak viac o svojej dcére aj o sebe.

Mňa samu zaujíma téma rodičovstva, ktorú aj ja ako mama doma často preberám. Všetky deti potrebujú našu pozornosť. Objavujú, učia sa, hrajú sa, prejavujú sa a my rodičia sme k nim najbližšie, aj cez nás pozorujú, aký je svet.

Máte možno v súkromí známych s podobným životom, prípadne zaujíma vás téma detí s poruchou autistického spektra?

Zaujímam sa o nich len sprostredkovane cez blízkych ľudí vo svojom okolí.

Účinkovali ste už v lekárskom seriáli?

Ešte nie. A som rada, že si môžem zahrať práve gynekologičku. Má to presah do tém, ktoré ma v súkromnom živote zaujímajú. Tak verím, že to bude dávať zmysel a prinášať radosť aj divákom.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE

Diskusia