Roman Luknár (57) otvorene hovorí, že k šťastiu nikoho a nič nepotrebuje. „Mám ľudí rád, mám aj zopár kamarátov, ale som opatrný, lebo mi veľakrát ublížili, preto sa im skôr vyhýbam. Mnohí z nich sa totiž sťažujú, intrigujú, nenávidia, čo nechápem, veď my sme tu len na výlete,“ povedal nám.

Naposledy sme sa stretli krátko pred vypuknutím kovidu. Čo sa u vás odvtedy zmenilo?

Odvtedy som natočil ďalšie dve série seriálu Pán profesor. O mesiac dokončíme už štvrtú sériu a zrejme sa bude nakrúcať aj piata, čo ma teší. Okrem toho sa u mňa nič nezmenilo a ani nič nové nemám, keďže bol kovid.

Ako ste toto obdobie zvládli?

Ja dobre. Kovid nás zasiahol v druhej sérii Pána profesora. Tú sme dotočili, potom nastúpila ďalšia vlna kovidu. Následne sme robili tretiu sériu a opäť bol kovid. Aktuálne nakrúcame už spomínanú štvrtú sériu a kovid je s nami stále… Osobne som trikrát zaočkovaný a plánujem sa dať zaočkovať opäť. Asi pred polrokom som bol na testoch, kde mi zistili, že už nemám žiadne protilátky. Myslím, že ak sa budeme chcieť kovidu ubrániť, budeme sa musieť dať pravidelne preočkovať, tak ako v prípade sezónnych chrípok. Toto pre nás bude zrejme nová realita.

Keď ste už spomenuli Pána profesora, tam vás pre zdravotné problémy na chvíľu nahradil kolega Peter Nádašdi (44). Čo sa vám stalo?

Mal som zranenie. Stalo sa mi to na nakrúcaní iného seriálu, kde som si zlomil prvý stavec a „odišla“ mi platnička. Išlo o pracovné zranenie, našťastie som sa z toho dostal. To je v podstate stará informácia, pretože zdravotne som v poriadku už asi dva roky.

ROMAN patrí k našim najobsadzovanejším hercom.
Zdroj: Archív NMH

Predpokladala som, že zdravotný problém pretrváva, lebo v článkoch, ktoré za posledný rok‑dva o vás vyšli, sa všade spomína.

To je presne to, že niektoré médiá si domýšľajú a potom napíšu, čo chcú, aj bez môjho vyjadrenia. Práve preto nikam nechodím a som zavretý doma, lebo stačí, že sa prejdem kúsok po Rači, niekto ma odfotí, a hneď sa objavím v novinách. (Smiech.) Nejde o to, že by som sa nerád rozprával. S novinármi sa rozprávam už 46 rokov, ale mám pocit, že som už povedal naozaj všetko. Neviem, čo viac by som ešte mohol tomuto národu povedať. Rozhovory poskytujem výnimočne a sú médiá, s ktorými sa nebavím vôbec, pretože ublížili mojej rodine. Mne nie, ja si vymyslené fámy nepripúšťam, ale moju rodinu tieto veci trápia, preto sa mi s niektorými novinármi rozprávať nechce…

VIAC FOTIEK K ČLÁNKU SI POZRITE V GALÉRII...

Diváci vás opäť budú mať možnosť vidieť ako riaditeľa gymnázia Denisa Rácza. Aká je pripravovaná nová séria?

Bude sa tam opäť na čo pozerať, lebo tam hrajú noví šikovní mladí ľudia, ktorí sú typovo iní. Ako sa ukázalo pri hercoch z predošlých sérií, Pán profesor je výborným odrazovým mostíkom, pretože ich teraz vidím účinkovať v iných seriáloch a projektoch. To je dobre, lebo doteraz to tu chýbalo. Veď sa donekonečna nemôžeme pozerať na reprízy Kredenca, ktorý beží už asi desať rokov. Jeho protagonisti boli kedysi mladou generáciou, no tá sa medzičasom prehupla do strednej. Treba dať šancu mladým.

Čo prezradil o svojich mladých kolegoch? Čítajte na ďalšej strane...

Diskusia