Zuzana Haasová (40) si v živote prešla náročným obdobím, keď prišla o dve bábätká. Energická herečka je momentálne šťastná a zamilovaná. Úsmev na perách jej každý deň vyčarí huslista Viliam Schowanetz.

Aký máte názor na svadbu po vašich nevydarených manželstvách? Napriek tomu chcete vstúpiť do manželského zväzku? To som sa opýtal ako kňaz...

(Obaja smiech.)

Z: Keď som študovala herectvo, bola tam jedna zásadná vec, ktorá mi bola povedaná. A tú som si zapamätala a prepojila som ju so životom. Romeo a Júlia skončili, ako skončili. Mali spolu vzťah, no nakoniec zomreli. Ale keby Júlia bola s inou postavou z inej hry, takto by to nedopadlo. A rovnako keby sa Romeo dal dokopy napríklad s Antigonou, tento scenár by sa neopakoval. Každý človek je iný, každý človek rieši situácie inak a vzťah nikdy nie je rovnaký. Nikdy sa nedá skopírovať. A bolo by čudné, keby sa Viliam dal so mnou dokopy a ja by som mu povedala – vieš čo, ja som mala takých debilov, ja s tebou nechcem svadbu, lebo ty budeš taký istý hlupák. Viliam je niekto iný. Vie, ako som fungovala a ako som dopadla. Že som mala nejaké manželstvá a čo sa mi dialo. Keby bola nejaká svadba, bola by som šťastná. Bolo by to tretie manželstvo, ale mne je to „šumafuk“, lebo ľudia si žijú, ako chcú, a ja tiež...

V: Ľudia si aj tak vždy myslia svoje a my to neovplyvníme. Pre nás je podstatné, ako žijeme my dvaja, a nie, čo si ľudia o nás myslia. Sme otvorení tomu, že sa vezmeme.

Zuzana a Viliam
Zdroj: TONY ŠTEFUNKO

Zuzka, vy máte za sebou náročné chvíle, keď ste prišli o dve bábätká. Pokúsili by ste sa ešte o dieťatko? Ako to vnímate?

Z: Strach vytvára to, že sa vám niečo nepodarí. Ak strach nemám, prečo by sa to nemalo podariť? To, že sa mi to nedarilo predtým, to bolo tým, že ten druhý mal veľký problém. Ja som urobila všetko pre to, aby tento problém nebol. Som ochotná ísť do toho opäť napriek tomu, že mám 40 rokov. Počula som, že niekto rodil v päťdesiatke. Mám desať rokov čas. (Smiech.) Som zdravá aj Viliam je zdravý, tak prečo nie? Keď sa pošťastí, budeme radi. Bábätko je zázrak a my veríme na zázraky.

VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII...

POKRAČOVANIE ROZHOVORU NA ĎALŠEJ STRANE...

Diskusia