Ľudia pred ňou majú rešpekt, no ona tvrdí: Som iba úprimná. Herečka Hana Gregorová (69) prešla mnohými životnými skúškami. Napriek tomu chcela mať vždy čistý stôl.

Privítali ste nás vo svojom dome v Rajke. Je to teraz váš pravý domov? Alebo je to kvôli momentálnej práci na Slovensku?

Tento domček som si kúpila pred siedmimi rokmi. Chcela som mať niečo v Bratislave, nielen preto, že som sa tu narodila a mám tu kopu kamarátov, spomienky na mladosť, ale aj preto, že som tu nakrúcala a večne som u niekoho prespávala. Lenže cena nehnuteľností v Bratislave bola už vtedy nekresťansky vysoká, tak som sa rozhodla pre Rajku. A som tu veľmi spokojná. Veď do Bratislavy je to na skok. A vďaka karanténe chodím na etapy sem a som tu už priebežne dva roky. Ale, samozrejme, do Prahy cho­dievam nielen kvôli práci. Od augusta nakrúcam pre Jojku seriál Hranica, takže teraz som tu oveľa častejšie.

A kde sa viac cítite doma?

Doma je tam, kde som mala svojho muža, deti, slovom, rodinu, ale hlavne tam, kde sa cítim dobre. Mám to tu rada a Maďari sú veľmi srdeční. A hlavne tu mám veľmi veľa kamarátov Slovákov, ktorí odišli z Bratislavy a žijú tu.

Aké sú tu vzťahy, keď to porovnáte so Slovenskom či s Českom?

Veľmi mi to pripomína detstvo, keď sme sa všetci poznali nielen v dome, ale aj na ulici. Všetci sme sa zdravili, poklebetili spolu, a keď bolo treba, pomohli si… A tu to tak funguje. Tu sa tak poznáme a také máme vzťahy.

Nie je problém jazyková bariéra?

Viem trošku po maďarsky a hlavne sa nehanbím hovoriť. Som celkom chytľavá na jazyky a moja mama vedela po maďarsky. Vždy, keď nechcela, aby sme ako deti rozumeli, so susedkou sa rozprávala po maďarsky. Niečo sa na mňa nalepilo a miestni sú vďační, keď sa snažíte hovoriť ich rečou.

Kde by ste sa chceli usadiť natrvalo?

Momentálne v tejto situácii to neviem povedať. Rozhodnem sa, keď sa skončí kovidové obdobie.

Vyhovuje vám práve to, že tu nie ste až tak na očiach?

To vôbec neriešim. Všade sa nájde nejaký ochotný hlupák, ktorý ma tajne vyfotí v plavkách v kúpeľoch alebo ako plejem predzáhradku. Mám preto nosiť burku? (Smiech.)

KTO JE JEJ ANJEL STRÁŽNY, NÁJDETE NA ĎALŠEJ STRANE

Diskusia