Jej humor a životný nadhľad často pôsobia ako balzam na dušu. Veselá povaha bola neraz v ťažkých chvíľach pre herečku Zuzanu Kubovčíkovú Šebovú (38) alias Terezu Peknú zo seriálu Horná Dolná veľkou výhodou.

Sledujte nás aj na INSTAGRAME a nenechajte si ujsť to najzaujímavejšie zo sveta šoubiznisu.

Novinári aj verejnosť vás škatuľkujú ako komičku. S humorom sa veci zvládajú ľahšie. Pomohol vám zmysel pre humor napríklad aj počas tohto náročného roka?

Humor mi pomáha celý život, chvalabohu, pomáhal aj tento rok. Myslím, že bez humoru by sme toto obdobie všetci ťažko zvládali, aj keď chvíľami už asi do smiechu nikomu nebolo... No veľakrát mi pri pocite strachu o svoju rodinu a blízkych pomohlo aj najmenšie odľahčenie problému a človek mal hneď pocit, že sa trochu nadýchol a vládze fungovať ďalej.

Máte radšej dramatické roly alebo sú vám bližšie tie komické?

To sa nedá nejako presne určiť. Sú len dobré a zlé roly. Krásne dramatické roly som si užila v Divadle Jána Palárika, kde som bola od sedemnástich rokov členkou súboru. Mnohé postavy vo mne zanechali takú hlbokú stopu, že na ne veľmi často a rada spomínam. Keď som sa potom po rokoch rozhodla pre pôsobenie na voľnej nohe v bratislavských divadlách, nastúpením do divadla GUnaGU sa začala moja „komická éra“. Do GUnaGU som roky chodila obdivovať komičky ako Olinku Belešovú, Peťku Polnišovú... Repertoár tohto divadla mi bol vždy veľmi blízky. Keď som potom dostala možnosť v ňom hrať, splnil sa mi veľký sen. Za tie roky som tam odohrala veľa výborne napísaných komických postáv a mohla som sa tam aj autorsky realizovať. V tomto žánri som sa našla a tak nejako som sa v tej „ženskej komickosti“ uvoľnila naplno.

Mali ste pred účinkovaním v Hornej Dolnej brigádnickú skúsenosť s gastronomickou prevádzkou?

Keď som bola malá, rodičia prevádzkovali na Seneckých jazerách bufet, v ktorom som im, samozrejme, pomáhala. Trávili sme tam vždy celé leto a ja som mala kamarátov aj v iných bufetoch. V jednom som pomohla s predajom palaciniek, v inom s kukuricou, melónmi, bola to pre mňa super škola a veľmi skoro som pochopila, že keď sa chce človek uživiť, tak skrátka musí makať. Boli to pre mňa vždy krásne prázdniny.

Do seriálu Horná Dolná ste „odskakovali“ pracovať aj po narodení synčeka Rudka, pretože seriál je vašou srdcovou záležitosťou. Čím je pre vás taký výnimočný?

Tým, že ho nakrúcame už siedmy rok, sme tam super partia, s obyvateľmi dedinky sme kamaráti, oni si nás tam v podstate adoptovali. Cítime sa tam všetci šťastne a bezpečne a sme v krásnom prostredí, žiaden ateliér, ale reálne prostredie, kopce, lúky... Táto oblasť každého z nás chytila za srdce. No a, samozrejme, spoločná zábava na pľaci a komické situácie, ktoré sa snažíme vytvárať.

FOTOGRAFIE K ROZHOVORU NÁJDETE V GALÉRII

Takže produkcia seriálu vybrala dedinku Nová Lehota veľmi dobre.

Produkcia seriálu prešla veľmi veľa dedín, kým našla tú pravú a pre nás tú najlepšiu. Mali sme veľké šťastie aj na obyvateľov. Určite to pre nich nebolo ľahké, keď sme sa tam pred rokmi zjavili ako veľká voda. Prvé dva roky sme boli zložení u úžasných Novolehoťanov a po chvíli už aj našich kamarátov Ľuboška a Aničky v garáži. Tam pri ich bicykloch, mrazničke a zaváraninách nás aj líčili, aj sme tam mali zložené kostýmy. Boli k nám veľmi milí, nosili nám koláčiky, a keď videli, že sme tam s Peťkou už veľakrát mleli z posledného a zaspávali na stoličkách, lebo cestujeme na nakrúcanie aj o štvrtej ráno, posielali nás k sebe do obývačky, aby sme si tam išli oddýchnuť a ľahnúť na gauč. Úžasní ľudia.

Obyvatelia Lehoty nás privítali s otvorenou náručou a myslím, že sú v konečnom dôsledku veľmi radi, že sme tam u nich na takto dlho zakotvili, aj keď im často pred záhradami postávajú fanúšikovia, ktorí sa prišli pozrieť, kde sa seriál nakrúca, a nakúkajú im do záhrad. (Smiech.) Väčšina z nich s nami aj hrá, takže sú to už za tie roky profíci a žiadna situácia ich len tak nezaskočí.

Rozhovor pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

Cibulková strávila po očkovacom škandále 5 hodín v prvej línii. Ako pomohli zahraničné hviezdy?

Populárne články
Hana Maciuchová a Rudolf Hrušínský

Česká umelecká obec v slzách: Za HANOU MACIUCHOVOU (†75) smúti Bohdalová i Hrušínský

Ilustračná snímka

Problémy s nákupom cez internet: Na firmy mimo Európskej únie nemá páky ani inšpekcia

Piateho decembra roku 7 pred Kristom o 16.38 hodine miestneho času v Betleheme stáli planéty Jupiter a Saturn v znamení Rýb v najtesnejšej blízkosti.

Zázrak alebo astronomický jav? Vedci pravdepodobne odhalili tajomstvo BETLEHEMSKEJ HVIEZDY

Donald Trump

Pomsta je sladká: GRETA THUNBERGOVÁ to Trumpovi vrátila v plnej sile!

Bok po boku muž a žena obrábajú široké kolchozné polia. Sovietske ženy sú v budovaní komunizmu na prvom mieste.

Hrdinky v boji i v práci: Óda na SOVIETSKE ŽENY z roku 1951

Fajčiari sa ožarujú sami. Je to pravda?

Fajčiari sa ožarujú sami. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia