Zabudnite na vianočný zhon pred prípravou štedrovečerných pokrmov. Obľúbená slovenská herečka počas sviatkov pokoja balí kufre a pravidelne sa sťahuje do majestátnych Tatier.

Za desiatky rokov sa Emília Vášáryová naučila práve v našich veľhorách čerpať energiu po náročnom pracovnom roku. Okrem toho, že je veľmi vyťažená v divadle, donedávna na Vysokej škole múzických umení medzi študentmi a ešte k tomu stále zavalená lukratívnymi ponukami do filmu, čas zastaviť sa má až koncom roka, práve na Vianoce. Tie už dlhodobo vníma ako dovolenku mimo svojho domu.

„Priznám sa, že Vianoce nemám až tak rada, nie som ten typ,“ povedala nám len prednedávnom. Práve preto dostáva každý rok od svojich najbližších dar, a to pobyt v Tatrách. Tam v minulosti trávila sviatky aj so svojimi deťmi a nebohým manželom, kostýmovým výtvarníkom, scénografom a profesorom Milanom Čorbom (†72).

„Na Štedrý večer sme sa vždy dlho prechádzali. Vianoce sme trávili vonku sledovaním štedovečernej oblohy, ktorá je v Tatrách nádherná. Najmä, keď je sneh a fujavica, tak je dobre,“ doplnila slávna herečka so šokujúcim dôvetkom: „Moje deti nikdy nevideli žiadnu vianočnú rozprávku,“ uviedla so smiechom.

Synovia Tomáš (50) a Juraj (41) sa po večeri, keď sa väčšina rodín usadí pred televíznu obrazovku, so svojimi rodičmi prechádzali pod holým nebom a dívali sa na hviezdy. Táto aktivita bola zo strany herečky možno aj tak trochu zámerná. Svoje herectvo si totiž cez množstvo obľúbených filmov a inscenácií, ktoré sa počas sviatkov s radosťou vysielali a stále vysielajú, nikdy nepripomínala. „Nerada sa na seba pozerám, pre mňa ako herečku to nie je nič príjemné,“ vysvetlila nám.

Film Pelíšky sa stal kultovým a nemôže chýbať počas Vianoc na televíznych obrazovkách.
Film Pelíšky sa stal kultovým a nemôže chýbať počas Vianoc na televíznych obrazovkách.
Zdroj: Profimedia

Vtedy a dnes

Aj tento rok sa umelkyňa chystá do Tatier. „Utekám tam, lebo milujem sneh. Strávim tam čas od 22. do 27. decembra. Nechcem sa dívať na moje sedmikrásky v záhrade a ani na to, ako v Bratislave prší. To pre mňa nie sú Vianoce,“ priznala nám. V minulosti sa na poriadnu snehovú nádielku v našich veľhorách mohla pravidelne spoľahnúť, posledné roky už zažila všakovaké počasie.

„Párkrát sa mi stalo, že na Vianoce v Tatrách nebol vôbec sneh a po celý čas pršalo, čo ma mrzelo.“ Keď po dlhšom zvažovaní minulý rok v marci predsa len pristala na nakrúcanie slovenského romantického filmu Šťastný nový rok, počas príjemnej práce v Tatrách sa s bohatou snehovou nádielkou pomyselne rozlúčila.

S odstupom času je herečka navyše rada, že na filmovú rolu po boku mnohých skvelých kolegov pristala, hoci bola spočiatku pevne rozhodnutá, že sa viac pred filmovú kameru nepostaví. „Nejaký čas som premýšľala, či do tohto ísť. Už skôr som sa totiž rozhodla, že už nikdy nebudem stáť pred kamerou. Ale viete, ako sa hovorí, človek mieni a život mení. Skrátka to dopadlo inak.“

Ilustračná snímka

Inteligentné zrkadlo aj toaleta: Kúpeľňa budúcnosti prináša technológie pre najnáročnejších

Populárne články
Prvú sobotu po Troch kráľoch sa jubilejným 20. ročníkom Plesu v opere otvorila plesová sezóna na Slovensku. Po prvýkrát sa moderátorského žezla chopili herecké legendy Emília Vášáryová a Martin Huba.

NAJ momenty Plesu v opere: Najprestížnejšia udalosť roka oslávila jubileum

Na začiatku kariéry jej veľmi pomohol HUGO HAAS. Bola jeho žiačkou, hereckou kolegyňou a takisto milenkou.

Herecké šťastie Adiny Mandlovej trvalo 12 rokov. Jej život bol plný dramatických zvratov

Na Slovensku nájdete tri dediny, ktoré majú názov Lúčky.

Na Slovensku sú až tri obce s názvom Lúčky: Ako sa žije pod bielou perinou?

Ilustračná snímka

Neuveriteľné! Ženu s tromi deťmi zachránili po vyše mesiaci v dažďovom pralese

Jaromír Jágr (47) a Elizabeth Kopecká (24)

Špekuláciám o vzťahu Jágra a Hantuchovej odzvonilo: Po svojom boku má túto krásku

Život prišiel z vesmíru. Je to pravda?

Prišiel život z vesmíru?

Zobraziť viac
Diskusia