Si herec, no v prvom rade si otec synčeka Olega… Aký je?

Každý deň dúfam, že sa má dobre, každý deň dúfam, že je múdrejší a spoznáva krásy a šťastie tohto života.

Koľko má rokov?

Má 3,5 roka. Na svoj vek je veľký. Moja žena niekedy žartuje, že po kom je taký veľký. (Smiech.) Nie som z tých najvyšších mužov, čo ti budem hovoriť... (Smiech). Ale zase si povedzme, že dobrého až tak veľa narásť nemusí.

Vidíš tam už teraz nejaké črty, že bude po tebe? Myslím povahové…

Ježišmária. To by som sa najradšej prefackal. Niekoľkokrát mi to aj manželka povedala, že toto si celý ty. A práve to sú tie vyhranené situácie, keď je tvrdohlavý a vie si aj dupnúť nožičkou. Ale aj moja manželka je tvrdohlavá, len to tak neprejavuje. Čiže teraz musím súhlasiť s ňou, že toto má po mne. Je priebojný, nedá si len tak skákať po hlave, čo je takisto trošku po mne, pretože moja Zuzka je introvert a on túto povahu nejako skrýva. (Smiech.) Introvertný veľmi nie je. Ale je úžasne komunikatívny, je radosť sa na neho pozerať a hlavne aj ľuďom robí radosť. To robí odmalička a ja sa z toho teším, pretože ani mne nešlo o nič iné než robiť ľuďom radosť. Niekedy to človek pokazí v tom dobrom úmysle, ale život prináša takéto schodíky. Som šťastný, že je taký, aký je.

Si prísny otec alebo si ten, ktorý ho rozmaznáva?

Zo začiatku som chcel byť prísny, lebo moja manželka bola tá, čo ho rozmaznávala. Takto som to videl predtým. Je mi veľmi ľúto všetkých momentov, keď som bol na neho zbytočne prísny. Potom som pochopil a chvalabohu, že som to pochopil ešte skoro. Keď sa na mňa tie oči pozreli a nechápali, prečo na neho zvyšujem hlas, vtedy som si uvedomil – kristepane, v každom takomto momente som vlastne zlyhal ako otec. A to ma bolelo, lebo nerád zlyhávam. Každý moment, keď som zlyhal, cítim, uvedomujem si ho a je mi to ľúto. Učím sa a teší ma, že som neprestal byť učenlivým otcom. A že som odišiel z tejto pozície zlého policajta, lebo nemám z toho vôbec dobrý pocit, a hoci už nejaký čas uplynul, stále ma to mrzí. Budem sa snažiť na to zabudnúť a hlavne sa modlím, aby na to zabudol môj syn. Odkázal by som otcom, že žiadny zlý policajt doma nefunguje.

Už je v takom veku, že si pýta od rodičov bračeka alebo sestričku?

Keby sme mu to my nedali do hlavy, ani by mu to nenapadlo. Ale už som ho dvakrát „ukecal“, aby išiel za mamou, že by chcel bračeka.

Zdroj: Lukáš Kimlička

Čiže ty by si si prial ďalšieho chlapca…

Je mi to jedno. Mám o deväť rokov mladšiu sestru a máme fantastický vzťah. Dúfam, že ho ni­kto nepokazí. Nikdy som nemal utkvelú predstavu, že chcem syna alebo dcéru A keď som ju začal mať, tak som ju zmazal, lebo som chcel byť vďačný za to, čo nám život dá. Som vďačný, že máme syna. Moja Zuzka mi hovorí, že mať doma troch Cinkotovcov, to by sa asi zbláznila. Má dvoch a už to je dosť veľa. Takže ja jej pokojne doprajem mať dcéru, teda mať dievča, a rovnako ju budem ľúbiť. (Úsmev.)

Takže je to taká vaša túžba, mať ešte jedno dieťa…

Ja by som to tak chcel, ale nebudem nasilu pretláčať túto myšlienku. Budem sa snažiť, aby to chcela aj Zuzka. (Smiech.) To je všetko, čo sa dá k tomu povedať.

AKÝ JE HEREC MANŽEL, ČÍTAJTE NA ĎALŠEJ STRANE

Diskusia