Máloktorú slovenskú herečku vidno tak často na divadelných doskách, v televízii alebo vo filme ako krásnu Tatianu Pauhofovú (36). O to viac je pri osobnom stretnutí milo prekvapujúci jej vľúdny prístup a obrovská pokora.

„Láska má veľa podôb, ale nakoniec si každého nájde.“ Tak znie podtitul romantického vianočného filmu Šťastný nový rok od mladého režiséra Jakuba Kronera, ktorý zavítal do našich kín. Bok po boku si v ňom hlavné postavy zahrali herečky Táňa Pauhofová, Zuzana Norisová, Antónia Lišková a Gabika Marcinková. Hlavné hrdinky v minulosti spojil televízny seriál. Teraz im tvorcovia dopriali veľké filmové plátno a tiež vtipne zamotané príbehy, prepojené, ako inak, láskou. 

Romantické komédie milujú najmä ženy. Myslíte si, že film Šťastný nový rok osloví aj mužské publikum?

Myslím si, že je pekné, keď ženy a muži spolu dokážu spočinúť a tráviť spolu čas. Podľa mňa by muži so svojimi priateľkami, partnerkami, manželkami, dcérami, sestrami, mamami mohli do kina prísť. Urobiť si len tak spolu pekný večer a nechať sa týmto našim filmom pohladiť.

Ste milovníčkou romantických komédií alebo vám tento žáner nič nehovorí?

Nie som primárne cieľový divák romantických komédií, ale to neznamená, že keď vznikne nejaká pekná, tak si ju nepozriem. Myslím si, že každý z nás potrebuje do života spomínané pohladenie. Ilúzií strácame všetci hromadne každý deň veľmi veľa. Práve preto je veľmi fajn si len tak sadnúť a minimálne cez filmový príbeh si aspoň trošku dobiť baterky niečím pekným, idylickým. Aspoň na chvíľu znova uveriť, že v živote môže všetko dobre dopadnúť. Presne tak ako v romantických komédiách. Sú to vlastne také rozprávky pre dospelých a ja si myslím, že rozprávky, bez ohľadu na vek, vo svete, v ktorom žijeme, naozaj veľmi potrebujeme. 

Aký kinofilm vás v poslednom čase zaujal?

Času na návštevu kina nemám veľa, práve preto si vždy musím veľmi dobre rozmyslieť, ktorému filmu ho venujem. Atmosféru, veľké plátno, zvuk, však na kine milujem. Je to pre mňa úplne magické, a keďže si takéto prostredie doma vytvoriť neviem, do kina chodím naozaj rada. Veľmi rada si pozriem slovenskú aj českú produkciu – rada podporujem našu kinematografiu. Čo sa týka zahraničných filmov, bola som si pozrieť napríklad nového Tarantina a tiež fantastického Jokera. Návšteva kina je pre mňa hotový sviatok.

Ako sa vám nakrúcal film Šťastný nový rok? S hereckými kolegyňami ste zohraté a už z filmového plátna vidno, že sa máte rady aj mimo práce.

S dievčatami sa máme naozaj veľmi rady a myslím, že za celý tím, ktorý na filme spolupracoval, môžem prehlásiť, že nás to spolu veľmi bavilo. Boli sme zohratá partia zo seriálu Milenky, preto sme sa tešili na opätovné stretnutie. Zároveň nám pribudli nové posily v podobe mojich blízkych kamarátov, drahých kolegov, takže bolo natáčanie skvelé, až rodinné. Šťastný nový rok som začala nakrúcať hneď po niekoľkomesačnej práci na šesťdielnej minisérii Bez vedomia, ktorá beží na HBO. Išlo o skutočne náročný projekt, práve preto bolo pre mňa toto nakrúcanie na horách, čo sa týka komfortu, až rozprávkové. 

Na pľaci sa stretli ozajstné herecké esá. Keď vás producentka a scenáristka filmu Adriana Kronerová videla pokope na nakrúcaní, povedala, že ste jej slovenská Ocean’s Eleven (Dannyho jedenástka – film, pozn. red.).

(Smiech.) Toto tímovo, produkčne zvládla Adriana úplne fantasticky. Dať nás takto dohromady, postarať sa o nás a vniesť do toho nadšenie a presvedčenie, to zvládla naozaj majstrovsky a patrí jej veľká vďaka.

Ilustračná snímka

Inteligentné zrkadlo aj toaleta: Kúpeľňa budúcnosti prináša technológie pre najnáročnejších

Populárne články
Prvú sobotu po Troch kráľoch sa jubilejným 20. ročníkom Plesu v opere otvorila plesová sezóna na Slovensku. Po prvýkrát sa moderátorského žezla chopili herecké legendy Emília Vášáryová a Martin Huba.

NAJ momenty Plesu v opere: Najprestížnejšia udalosť roka oslávila jubileum

Na začiatku kariéry jej veľmi pomohol HUGO HAAS. Bola jeho žiačkou, hereckou kolegyňou a takisto milenkou.

Herecké šťastie Adiny Mandlovej trvalo 12 rokov. Jej život bol plný dramatických zvratov

Na Slovensku nájdete tri dediny, ktoré majú názov Lúčky.

Na Slovensku sú až tri obce s názvom Lúčky: Ako sa žije pod bielou perinou?

Ilustračná snímka

Neuveriteľné! Ženu s tromi deťmi zachránili po vyše mesiaci v dažďovom pralese

Jaromír Jágr (47) a Elizabeth Kopecká (24)

Špekuláciám o vzťahu Jágra a Hantuchovej odzvonilo: Po svojom boku má túto krásku

Život prišiel z vesmíru. Je to pravda?

Prišiel život z vesmíru?

Zobraziť viac
Diskusia