Výčapník Eda v seriáli Most! ho pred niekoľkými rokmi katapultoval z brnianskej divadelnej scény medzi najvýraznejšie tváre českej kinematografie. MICHAL ISTENÍK (39) sa s nami porozprával aj o tom, aké to je, keď od neho režisér žiada nahotu pred kamerou.

Nielen českí, ale aj slovenskí diváci a diváčky vás ostatný raz videli v úspešnom seriáli Kukačky. Na konci prvej série sa vaša postava prizná, že v pôrodnici vymenila deti.

Práve nakrúcame druhú sériu. Budú sa v nej riešiť následky Dávidovho priznania aj to, ako budú ďalej spolunažívať dve rodiny po tom, čo sa moja postava priznala, že im vymenila synov.

FOTOGRAFIE K ROZHOVORU NÁJDETE V GALÉRII

Zavrú vašu postavu do väzenia? Na druhej strane, česká ani slovenská legislatíva úmyselnú výmenu detí nerieši. Alebo skončíte pred súdom v rámci občianskoprávneho sporu?

Nie som právnik, ale aj mňa zaujalo, že legislatíva nevie takéto stavy riešiť. Dokonca neviem ani o žiadnom precedense. No ktohovie, ako sa to bude riešiť v tomto seriáli. Nevypáčite to zo mňa. (Smiech.)

V seriáli sa to hemží deťmi. Pre vás ako predovšetkým divadelného herca je to zrejme nová skúsenosť.

Hrať s deťmi je fajn. Pred Janáčkovou akadémiou múzických umení v Brne som študoval pedagogiku, na dôvažok pochádzam z učiteľskej rodiny. Takže pre mňa to nebol žiadny problém.

Rozhovor pokračuje na následujúcej strane.

Diskusia