Zlatica Švajdová Puškárová (46) a Patrik Švajda (51) majú doma nádejného hokejistu Lea (13) a karatistu Adamka (6). Manželia sú dôkazom toho, že keď človek chce, dokáže zvládať hektické povolanie a zároveň sa naplno venovať rodine.

Dvojica Zlatica a Patrik Švajdovci sa v spoločnosti často neukazujú. Pred pár dňami však urobili výnimku. Zavítali na mediálnu párty televízie Markíza, ktorá je pre viacerých symbolom toho, že obdobie leta a oddychu sa pomaly, ale isto končí. Párik má s televíziou silné spojenie, a to nielen pracovné. Na tomto mieste sa niekdajšia redaktorka, neskôr obávaná moderátorka politických diskusií Zlatica a bývalý športový moderátor, následne moderátor hlavného spravodajstva Patrik spoznali a ich vzťah trvá už dlhých 23 rokov. Obaja priznávajú, že občas to ani medzi nimi nie je ideálne, vždy sa však nad zdanlivé problémy vedia povzniesť a napokon ich so smiechom prekonať.

S Patrikom tvoríte nielen partnerskú, ale aj moderátorskú dvojicu. Predpokladám, že toto sa vás novinári pýtajú často, ale predsa – nevzniká medzi vami občas „ponorka“?

Zlatica: Ponorka ani nie, ale sú situácie, keď sme pohádaní a musíme spolu vysielať. (Smiech.) Ale aj na to sme si už v podstate zvykli, lebo aj to prináša manželský život. Samozrejme, nedeje sa to často. Sme profesionáli a sú­kromie si do práce neťaháme.

Môžu to diváci Televíznych novín odpozorovať?

Zlatica: Keď sme v správach pohádaní, dá sa to odpozorovať tak, že sa na Patrika na úvod vôbec nepozriem. (Smiech.)

Zdroj: archív Z.P.

To znamená, že sa otočíte smerom k Patrikovi iba akože?

Patrik: Nie, to znamená, že sa neotočí vôbec. Oči má zapichnuté v obrazovke pred sebou. (Smiech.)

Zlatica: Aby som však uviedla veci na pravú mieru, toto sa nám stalo naozaj len zopárkrát.

Patrik: Ale ja už počas dňa viem, ako sa bude vo vysielaní tváriť. Zlatku už mám po tých dvadsiatich troch rokoch prečítanú od a po z. (Úsmev.)

Zlatica: Ach, to je strašné číslo! (Smiech.)

Naopak, krásne. V dnešnej dobe je skôr rarita, že ľudia spolu vydržia tak dlho. Univerzálny recept na šťastný vzťah neexistuje. Čo sa osvedčilo vám?

Zlatica: Smiech a deti. (Smiech.) Mám šťastnú povahu, ktorá mi bráni dlho sa hnevať. Považujem to za stratu času v živote, ktorý plynie veľmi rýchlo. Oveľa radšej sa smejeme a užívame si spoločné chvíle. Navyše deti chcú mať spokojných rodičov a my s Paťom im chceme dať do života také skvelé zázemie, aké sme obidvaja našli v živote našich rodičov.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE

TAKTO VYRÁSTLI ICH SYNOVIA. FOTKY V GALÉRII
Diskusia