Hlavné slovo máte vy?

Áno, pretože som zodpovedná za všetky epizódy. Každý v tíme má na starosti jednu epizódu, ale príbeh hľadáme spoločne. Našou úlohou je za týždeň odovzdať štyri epizódy, čo nie je vždy jednoduché, ale darí sa nám to práve vďaka tomu, aká skupina ľudí sme sa tam stretli.

Pred začiatkom každej novej série si vytvoríme takzvanú banku nápadov – zábavných, úplne bláznivých aj vážnych tém. Je neuveriteľné, že aj teraz v siedmej sérii je naša tabuľa preplnená rôznymi ideami. Pre mňa osobne je pri Oteckoch najdôležitejšie, že na každý problém sa vieme pozrieť s nadhľadom a nájsť v ňom pozitívny odkaz pre diváka. Zároveň sa snažíme poukazovať na rôzne problémy v našej spoločnosti, ako je napríklad šikanovanie, záchrana planéty, výchova, vzdelávanie... Sú to témy, ktoré majú niektoré postavy ako svoju agendu, a som veľmi rada, že sa dotýkame aj tejto problematiky.

Chodíte sa pozrieť na nakrúcanie, aby ste si overili, či sa hrá naozaj to, čo ste vymysleli a napísali?

Autorský tím pracuje na rovnakom mieste, kde je postavený ateliér, v ktorom sa Oteckovia nakrúcajú. Keď je nejaká nezrovnalosť alebo scéna, ktorá ma zaujíma, idem sa pozrieť. S produkciou máme výborný kontakt, obdivujem, s akým nasadením a stále dobrou náladou na seriáli už štvrtý rok pracuje. Ak sa napríklad deje na pľaci niečo zaujímavé, pípne mi to hneď ako video do SMS, aby som si to pozrela. Takáto rýchla spätná väzba nás ako autorov následne často inšpiruje.

Majú pred vami herci rešpekt, prípadne vám sami núkajú nápady, ktoré by ste mohli zakomponovať do scenárov?

Atmosféra na pľaci pri nakrúcaní, ale aj v produkcii je veľmi priateľská, fungujú ako jedna veľká rodina. Preto sa bežne stáva, že ak majú herci nejaký nápad, zavolajú mi to a my ho radi zapracujeme do deja. Tak sa napríklad stalo, že si naši štyria oteckovia sami vytvorili prezývky a my ako scenáristi sme ich od nich prebrali.

Držať v hlave toľko hereckých osudov podľa mňa nie je vôbec jednoduché. Zrejme máte veľmi dobrú pamäť.

Pamäť mám zatiaľ dobrú, ale 600 epizód v hlave aj tak udržať nedokážem. Mám preto vytvorený systém „ťahákov“, a keď sa potrebujem k hocičomu vrátiť, spomenúť si, viem si to veľmi rýchlo vyhľadať. (Smiech.)

Novou rodinkou v Oteckoch budú Smrekovci.
Zdroj: tv markíza

Ako ďaleko ste v príbehu? Viete už napríklad aj to, ako sa seriál Oteckovia definitívne skončí?

V tejto chvíli viem, ako sa skončí jarná séria, a mám veľmi jasnú predstavu o tom, čo sa bude diať na jeseň. Téma rodičovstva, otcovstva a priateľstva štyroch mužov je takmer nevyčerpateľná. Aktuálne sa teším na príchod novej rodiny do seriálu. Diváci ju uvidia už o pár týždňov. Teraz už, myslím, môžem prezradiť, že sa nám okrem výborného kastingu na postavy Gréty a Nora Smerkovcov podarilo nájsť aj výnimočne šikovné predstaviteľky nových detských hrdinov. Novú Julkinu kamarátku Lujzu bude hrať Zoe Kachútová (dcéra Márie Čírovej), ktorá nás úplne dostala svojou prirodzenosťou a talentom.

Aké ohlasy máte na seriál z blízkeho okolia?

Najsilnejšiu spätnú väzbu teraz dostávam z detských ihrísk, kam so synom chodíme. (Smiech.) Najmä staršie deti v školskom veku sa ma dokážu hodiny pýtať na to, čo a ako sa v deji stane, dokonca samy prinášajú nápady, čím ma veľmi inšpirujú.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia