Scenáristka Katarína Mikulíková (42) by bez podpory najbližších vymýšľala vtipné príbehy pre obľúbených televíznych hrdinov v seriáli Oteckovia len veľmi ťažko.

Stojíte za markizáckym seriálom Oteckovia. Keď sa ešte len rozbiehal, mal mať 110 častí. Dnes ich má takmer šesťnásobne viac. Počítali ste s takýmto úspechom?

Áno, naozaj som tomu verila. (Smiech.)

Ale zo zákulisných informácií viem, že televízia Markíza si pri uvedení Oteckov nebola úplne istá ich úspechom. Na základe čoho ste vedeli, že toto divákov určite zaujme?

Dlho sme s televíziou hľadali formát, ktorý by fungoval ako denný seriál pre celú rodinu. Oteckov som videla v argentínskej aj čilskej predlohe a vtedy mi v hlave zasvietila kontrolka. Povedala som si: Toto je ono, toto poďme robiť! Pretože koncept štyroch oteckov, kamarátov, a ich rôzny pohľad na otcovstvo je niečo absolútne jedinečné. Je to síce denný seriál, ale my sme ho posunuli do polohy, že je aj komediálne ladený, a to tu predtým nebolo. Myslím, že aj to je dôvod, prečo je seriál aj v týchto komplikovaných časoch stále obľúbený.

Ktorého z oteckov máte osobne najradšej?

(Smiech.) Vždy ma aktuálne baví niekto iný. Závisí to od vývoja scenára, od nakrútených scén. Nikomu z nich nenadŕžam ani na žiadnom z nich „nesedím“. Mám ich rovnako rada. A nielen postavy oteckov, ale celé ich rodiny. Teším sa, ako herecky pri dospelých hercoch vyrástli naši detskí herci. Oteckovia sú rodinný seriál a jeho najmenší diváci rastú spolu so svojimi televíznymi
hrdinami, čo je mi veľmi sympatické. (Úsmev.)

Koľko ľudí sa podieľa na príprave scenára do tohto seriálu?

Príbeh vymýšľame piati, dialógy následne píše opäť asi päť scenáristov. Celý tím, ktorý scenáre píše od prvého nápadu až po jeho finálnu verziu, je však ešte väčší – cez editora až po kreatívnu producentku Soňu Čermákovú Uličnú.

V tíme máte údajne iba jedného muža. Často ho ženy prehlasujú?

V našom úzkom tíme autorov, ktorý vymýšľa príbeh, je naozaj jediný. Občas dokonca musí odísť, lebo nás vôbec nemôže počúvať. (Smiech.)

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia