Rozhovory

Čas všetko odplavil: Priznania zo života legendy Jiřiny Bohdalovej, o ktorých vie málokto

redakcia
redakcia
5.10. 2021 8:00
Diskusia ()
Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
Zdroj: Profimedia
Rozhovory

Čas všetko odplavil: Priznania zo života legendy Jiřiny Bohdalovej, o ktorých vie málokto

redakcia
redakcia
5.10. 2021 8:00
Diskusia ()
Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
Zdroj: Profimedia

Nahliadnite do bohatého archívu týždenníka Život. Rozhovor "Jiřina Bohdalová: Viem, že ľudia ma nechcú vidieť smutnú" sme našim čitateľom priniesli na začiatku nového milénia.

Prvá dáma českého humoru s nezameniteľnými očami, smiechom, hlasom a temperamentom. Ak ju nezastihnete doma, z telefónneho odkazovača sa vám ozve: „Dobrý deň, ak máte dobré správy, nechajte mi, prosím, odkaz. V opačnom prípade okamžite zaveste. Ďakujem.“ Jiřina Bohdalová. Teraz slávi „okrúhliny“. Stalo sa, že by ju na ulici niekto nespoznal?

Nie.

Možno aj vďaka Televarieté. Vladimír Dvořák, partner z tohto programu, na vaše prvé stretnutie spomínal tak, že ste mu pokazili pokus o rande.

Dovalila som sa s kamarátkou, o ktorú stál. Zjedla som všetky chlebíčky, vypila víno a nikoho som nepustila k slovu... Keďže sa „protivy“ priťahujú, pôsobili sme ako umelecký pár 43 rokov. Vladimír mal množstvo nápadov, aj keď vždy tvrdil, že už nič nové nevymyslí. Nemal auto a na zastávkach MHD načúval, čo ľudia rozprávajú. Preto bol vždy aktuálny.

Víťazom, tou múdrou, ste však v scénkach vždy boli vy.

Pritom to písal on. Vidíte, aký to bol senzačný človek!

A keby dnes chcel niekto stvoriť dvojicu vás s niekým?

Bez Dvořáka by to už nefungovalo.

Zdroj: ŽIVOT

Váš prvý angažmán bol v divadle ABC. Jan Werich...

... filozof, múdry človek. V jeho posledných rokoch sme si často dávali kamarátske rande. Jediný raz v živote som vydržala so zatvoreným ústami. Bolo by škoda ho prerušovať.

Aký bol váš častý herecký partner Vladimír Menšík?

S Vladimírom bola predovšetkým psina. Bol to však aj veľmi citlivý chlapec. Dnes by sa zbláznil, keby o ňom napísali nepravdu alebo keby dostal anonymný list. Jeden deň dostanete tridsať krásnych listov a jediný zlý anonym, ktorý celý ten pocit zničí. Uvažujete o tom, že možno toho človeka slušne zdravíte. To je ten nechránený chrbát.

Priaznivci o vás majú svoju predstavu. Súhlasíte s ňou?

Snažím sa byť taká, akú ma vnímajú. Ako Bohdalku, ktorá k nim chodí do kuchyne. Pristavím sa, potrkocem. Aj keď sa ponáhľam. Ľuďom netreba brať ilúzie. A mňa to veľa nestojí. Herec vždy urobí všetko pre to, aby bol populárny, a potom sa sťažuje. Ja nie. A viem, že ma ľudia nechcú vidieť smutnú.

Máte sedem zrkadiel obľúbenosti TýTý, titul kráľovná českého humoru, dva České levy za filmy Fany a Nesmrteľná teta. Bojíte sa o popularitu?

Mám osem zrkadiel, zrátala som si to! Práve preto mám každý rok takú obrovskú radosť, že ten pokles ešte nenastal.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia