Pendleri, repatrianti, nedočkaví dovolenkári a všetci, ktorí majú väzby so zahraničím, intenzívnejšie vyhľadávajú práve jeho vyjadrenia.

MARTIN KLUS (39) je štátnym tajomníkom na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Jeho domovská strana SaS je v súvislosti s koronavírusom za rýchlejšie uvoľňovanie opatrení vrátane otvárania hraníc.

Najprv to vyzeralo, že budete ministrom. Nie ste sklamaný, že ste „iba“ štátnym tajomníkom?

Klamal by som, ak by som dnes tvrdil, že ma náhle rozhodnutie byť „iba“ dvojkou na ministerstve neprekvapilo. O to zvlášť po dôvere, ktorú mi voliči prejavili preferenčnými hlasmi a posunuli ma z ôsmeho na tretie miesto v SaS, hneď za Richarda Sulíka a Luciu Ďuriš Nicholsonovú. Som však človek, ktorý sa pozerá dopredu, a teraz je najdôležitejšie využiť všetky možnosti, ktoré mi aktuálna pozícia ponúka, aby som slúžil občanom.

Podľa odborníkov je rezort zahraničia personálne veľmi kvalitne obsadený.

Úprimne ma teší, že najpovolanejší ľudia vnímajú tandem Korčok – Klus, ktorý v rezorte diplomacie vznikol, pozitívne. Pán minister je excelentný diplomat s dlhoročnými skúsenosťami, ktoré sú garanciou, že sa naša diplomacia bude najbližšie roky uberať správnym smerom. A to isté sa dá zároveň skonštatovať aj o štátnej tajomníčke Ingrid Brockovej a mnohých ďalších skvelých profesionáloch, ktorých naše ministerstvo má. Toto bol pre mňa jeden z dôvodov odísť z protokolárne zaujímavejšej pozície podpredsedu parlamentu, na ktorú som bol opätovne nominovaný, do exekutívy.

FOTOGRAFIE K ROZHOVORU NÁJDETE V GALÉRII

SaS sa drží teórie, že poslanci v národnej rade by nemali zastávať viacero funkcií. Vy ste však aj mestským poslancom v Banskej Bystrici. Dokonca zastupujete primátora ako sobášiaci.

Máte pravdu, v SaS striktne uplatňujeme princíp, aby jeden človek nevykonával dve politické pozície na „plný úväzok“. Keďže sú zasadnutia mestského zastupiteľstva maximálne šesťkrát do roka a sobášenie, respektíve vítanie detí do života takmer výhradne v sobotu približne štyrikrát do roka, rozhodol som sa zatiaľ si tento mandát ponechať. Priznávam, aj s úcty k mojim banskobystrickým voličom a tak trochu aj preto, lebo práve vítanie malých Banskobystričanov či možnosť byť prvým gratulantom novomanželom ma vo vypätom politickom živote napĺňajú mimoriadne pozitívnou energiou a doslova si to užívam.

Rozhovor pokračuje na ďalšej strane.

Megaluxusná loď vyráža dych.

Nehorázny luxus a kopa iných bizarností. Fúúú... Tak TOTO ste ešte nevideli

Populárne články
Veronika Remišová: Ministerka pre investície a rozvoj

Veronike Remišovej hekli počítač aj telefón: Na záškodnícke akcie je vraj zvyknutá

Život dobrodružného námorníka na pustom ostrove bol prvé mesiace ťažký.

Skutočný Robinson: Vyriekol želanie, ktoré sa mu splnilo, a strávil štyri roky osamote

Paris Hilton

Veľký trapas PARIS HILTON: Čím si rozhnevala priateľov?

Ilustračná snímka

Tak na toto nie sme zvyknutí: Prezidentka prekvapila nezvyčajným outfitom

Megaluxusná loď vyráža dych.

Nehorázny luxus a kopa iných bizarností. Fúúú... Tak TOTO ste ešte nevideli

Zápalkové hlavičky obsahujú fosfor. Je to pravda?

Zápalkové hlavičky obsahujú fosfor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia