Moderátorka a herečka Katarína Brychtová (53) si váhu udržiava zdravým spôsobom života, teda jedlom a cvičením.

Ako často cvičíte?

Trénujem dvakrát do týždňa, ale keď mám napríklad veľa práce, cvičím len raz do týždňa, niekedy ani to. Žiadne vrcholové výkony nečakajte, aj tak tvorí 80 percent úspechu strava.

Ako ste si upravili jedálniček?

V tomto smere mi pomohla spoločnosť, ktorá mi ponúkla spoluprácu. Prišlo to v ideálnom období, keď sa naplno prejavili problémy s kolenami a na odporúčanie lekára som mala ísť s váhou dole. Všetko do seba zapadlo, pretože som bola pripravená schudnúť. Cvičím aj sa stravujem pod dozorom Veroniky Hanákovej – nutričnej poradkyne a zároveň mojej trénerky, ktorá presne vie, aké cviky má na môj typ postavy aplikovať. Tým, samozrejme, nechcem nikoho odradiť a nabádať ľudí, aby cvičili výlučne s trénerom. Schudnúť sa dá aj bez neho. Ak máte radi chôdzu, korčule, bicykel, neurobíte chybu. Skôr je dôležité spojiť sa s niekým, kto vám poradí vo veci výživy a stravovania.

Čo je zaujímavé, mne sa schudnúť podarilo až po päťdesiatke, keď lekári hovoria, že to ide ťažšie, pretože vekom sa nám spomaľuje metabolizmus. Samozrejme, proces chudnutia nebol úplne jednoduchý, ale zas ani priveľmi náročný. A to nie som typ človeka, ktorý tvrdo dodržiava disciplínu, no napriek tomu sa schudnúť dá. A čo konzumujem? Mám veľmi rada sladké, ale doprajem si ho skôr dopoludnia. Na raňajky si napríklad dám chlebík s maslom, džemom a k tomu kávu. Desiatujem ovocie, na obed mäso so zeleninou, aj s prílohou. Na večeru si dám už len mäso alebo zeleninu bez prílohy. Ak som neskôr ešte hladná, zjem jabĺčko alebo iné ovocie.

Vyzeráte veľmi dobre. Myslím, že nikto by nepovedal, že ste už dvojnásobná babička.

(Smiech.) Ďakujem, ste milá. Ale je fajn byť v tomto veku babička, pretože ešte stále vládzem svojej dcére s deťmi pomáhať. Môžem sa s nimi zahrať, zašportovať si, čo je veľká výhoda, keď sa do rodiny narodia deti skôr. Starí rodičia v pokročilejšom veku už môžu byť unavení.

Známa moderátorka si vnúčatá užíva ako sa dá. Hrozí, že zostane bez nich. Prečo jej dcéra zvažuje odchod zo Slovenska? Celý rozhovor nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život (v predaji od štvrtka 8. októbra 2020).

Koza Cave Hotel

Jaskynný hotel či mrakodrap ako čistička vzduchu... Kam by ste radšej zavítali?

Populárne články
Herečka Zuzana Skopálová.

Zmena profesie? Žiaden problém! Neuveríte, čím sa živí herečka ZUZANA SKOPÁLOVÁ

Nevystavte sa zbytočne pneumokokovej nákaze, 
dá sa pred ňou ochrániť.

Postrach seniorov: Viete, ako sa ochránite pred pneumokokmi?

Marta Kubišová

Brat speváčky MARTY KUBIŠOVEJ zomrel pred dvomi rokmi. Prečo sa s ním doteraz nerozlúčila?

Boris Valábik

Tajná svadba: BORIS VALÁBIK je v chomúte. TAKTO vyzeral jeho veľký deň

Obec Tužina sa prvýkrát písomne spomína v roku 1393.

Obec, kde to žije: Nájdete tu tradičný mlyn s netradičnou kuchyňou a prívetivých obyvateľov

Gepard je krotký ako mačka. Je to pravda?

Gepard je krotký ako mačka. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia