S Dianou Mórovou (52) sme sa zhovárali o jej postave v novom seriáli, ale zabŕdli sme aj do jej lások. Tou najväčšou je jej syn Quido (16), s ktorým je herecká hviezda veľká „parťáčka“.

Ako sa vám hrala vaša postava v novom seriáli Ultimátum? Môžeme o nej povedať, že je to akási zlomyseľná žena?

Ona nie je zlomyseľná, len to vyplynie zo situácie, do ktorej sa dostáva. Je to naozaj žena, ktorá má rada svoju moc, nemá deti, takže si to užíva a je vo svojej profesii určite veľmi dobrá. Ale keďže vznikla taká situácia, aká vznikla, lavíruje v tom a nepodarí sa jej tú pozíciu udržať, pretože pochybí, ako mnohí u nás. Je veľmi dobré mať takúto postavu, ktorá prechádza vývojom tej sebaistej nešťastnej ženy, ktorá vlastne môže prísť aj o život.

Diana Mórová
Zdroj: Marian Datko

Nakrúcanie seriálu sa začalo vašou milostnou scénou. Je pre herečku náročné začať projekt práve týmto?

Určite, keď nepoznáte toho partnera. Síce poznáte partnera, s ktorým to idete hrať, ale nepoznáte ho dôverne. A hlavne keď navyše nie je herec, ale je to fitnestréner, ktorého sme oslovili, aby zahral bodygarda. Bol úplne šokovaný, keď zistil, že ide o takúto scénu. Tak som mu tak opatrne naznačila, že to nie je nič ťažké. Nie každý by to zvládol, ale on to zvládol fantasticky. Myslím si, že s tým majú problém aj herci, vyzliecť sa a zahrať sexuálnu scénu, ktorá nie je o láske, ale iba o sexe. Bol naozaj statočný a statoční sme boli obaja. (Úsmev.)

Máte ešte trému, keď idete do takýchto scén?

Je zvláštne, že je to úplne iné, ako keď ste v divadle. Trému nemám, ale je to skôr taká zodpovednosť, ako to urobím. Niekedy mám viac trému, keď mám veľa textu, aby som sa nepomýlila. Sexuálnu trému nemám. (Smiech.)

CHÝBA HEREČKE PARTNERSKÁ LÁSKA? ČÍTAJTE NA ĎALŠEJ STRANE

VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia