Napriek tomu, že scenárista, producent a herec Andy Kraus (53) sa 9. novembra vracia na televízne obrazovky s ôsmou sériou Susedov, svojou aktuálnou tvorbou sa čím ďalej, tým viac zameriava na online a podcastový svet.

Keď sme sa stretli naposledy, bol projekt obnovy Susedov ešte tajný. Pri ich opätovným uvedením na obrazovky ste pociťovali obavy alebo, naopak, vedeli ste, že tento formát bude aj po desaťročnej prestávke na diváka fungovať?

Isté obavy, samozrejme, boli. Na jednej strane sme vedeli, že ešte stále máme dosť fanúšikov a že dopyt po obnovení Susedov bol veľký. Na druhej strane, každý „comeback“ má svoje úskalia, a to najmä z pohľadu, ako sa k nemu postaviť. Či zachovať to, čo fungovalo predtým, alebo ho „refrešnúť“. Keďže sa však Susedia skončili v najlepšom, bol tam ešte stále veľký potenciál na nové príbehy, a tak sme sa nakoniec s Peťom rozhodli, že do schémy Susedov nebudeme príliš zasahovať, len sme ju oživili novou postavou susedky Andrejky, ktorú úžasne stvárňuje Dominika Richterová.

Dali ste si pri obnove Susedov konkrétne predsavzatie? Napríklad vydržať na obrazovke opäť aspoň tri série?

Nedávame si predsavzatia. Aspoň nie verejne. (Smiech.) Ideme od sezóny k sezóne. Kým je záujem na strane televízie a cítime, že je stále dosť divákov, ktorým Susedia robia radosť, ideme ďalej.

FOTOGRAFIE K ROZHOVORU NÁJDETE V GALÉRII

Viackrát ste sa vyjadrili, že vkus diváka si nedovolíte odhadnúť. Aj vzhľadom na tieto slová bolo určite príjemné zistiť, že Susedov má široká verejnosť stále v obľube. Čím to podľa vás je?

Vyrástla na nás celá jedna generácia, ktorá nás pozná ešte z rozhlasovej verzie, neskôr z Uragánu, a postavy Lászlóa a Františka zľudoveli. Diváci sa s nimi vedia stotožniť – zažívajú podobné situácie, len nie v takých extrémoch. A hlavne, humor, ktorý divákom ponúkame, sa na nič nehrá. Sme tu nato, aby si ľudia pri sledovaní Susedov po ťažkom dni oddýchli, vypli a zabudli na všetky problémy, ktorých je momentálne okolo nás viac než dosť.

Po rokoch prevažne autorskej a produkčnej práce ste sa vrátili pred televízne kamery. Aký to bol pre vás pocit?

Všetkých kolegov zo Susedov mám veľmi rád. Každého inak. Cítim sa v ich spoločnosti príjemne a každé nakrúcanie si užívam, aj keď je to často vyčerpávajúce. To isté platí pre celý štáb. Nakrúcanie Susedov je pre mňa vždy deň, na ktorý sa veľmi teším.

Sú práve herci tí, ktorí seriálu zaručia divácky úspech, alebo sa za tým skrýva omnoho viac?

Musí to byť súlad viacerých faktorov. Dobrá téma, držanie sa žánru, skvelí herci, ktorí však musia byť pod kontrolou dobrého režiséra. Darmo máte v projekte dobrých hercov, ktorí každý sám osebe hrajú výborne, ale v konečnom dôsledku hrá každý z nich iný žáner. No a, samozrejme, aby som neostal bokom, bez dobrého scenára je ťažké nakrútiť dobrý sitkom.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Populárne články
Turbulentné obdobie prekonali. Vzťah herečky Hany Gregorovej a jej partnera funguje.

Útek z Prahy aj s milencom: Gregorová predáva luxusnú vilu po Brzobohatom. Kde našla útočisko?

Alexander Daško s husľami, ktoré mu otvorili cestu do veľkého sveta.

Ohnivé husle: Z rómskej osady to Alexander Daško dotiahol až medzi umelecké celebrity

Ilustračná snímka

Nebudeš šťastná! Kamarátkina babka ma varovala, no ja som ju vysmiala. Teraz plačem

Camilla, vojvodkyňa z Cornwallu

VOJVODKYNI CAMILLE sa na sociálnej sieti ušli urážky: Čo jej ľudia nevedia odpustiť?

Agáta Prachařová a Jakub Prachař

HANYCHOVÁ A PRACHAŘ sú oficiálne rozvedení: Reakcia Agáty hovorí za všetko

James Watt vynašiel parný stroj. Je to pravda?

James Watt vynašiel parný stroj. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia