Napriek tomu, že scenárista, producent a herec Andy Kraus (53) sa 9. novembra vracia na televízne obrazovky s ôsmou sériou Susedov, svojou aktuálnou tvorbou sa čím ďalej, tým viac zameriava na online a podcastový svet.

Keď sme sa stretli naposledy, bol projekt obnovy Susedov ešte tajný. Pred ich opätovným uvedením na obrazovky ste pociťovali obavy alebo, naopak, vedeli ste, že tento formát bude aj po desaťročnej prestávke na diváka fungovať?

Isté obavy, samozrejme, boli. Na jednej strane sme vedeli, že ešte stále máme dosť fanúšikov a že dopyt po obnovení Susedov bol veľký. Na druhej strane, každý „comeback“ má svoje úskalia, a to najmä z pohľadu, ako sa k nemu postaviť. Či zachovať to, čo fungovalo predtým, alebo ho „refrešnúť“. Keďže sa však Susedia skončili v najlepšom, bol tam ešte stále veľký potenciál na nové príbehy, a tak sme sa nakoniec s Peťom rozhodli, že do schémy Susedov nebudeme príliš zasahovať, len sme ju oživili novou postavou susedky Andrejky, ktorú úžasne stvárňuje Dominika Richterová.

Dali ste si pri obnove Susedov konkrétne predsavzatie? Napríklad vydržať na obrazovke opäť aspoň tri série?

Nedávame si predsavzatia. Aspoň nie verejne. (Smiech.) Ideme od sezóny k sezóne. Kým je záujem na strane televízie a cítime, že je stále dosť divákov, ktorým Susedia robia radosť, ideme ďalej.
Viackrát ste sa vyjadrili, že vkus diváka si nedovolíte odhadnúť. Aj vzhľadom na tieto slová bolo určite príjemné zistiť, že Susedov má široká verejnosť stále v obľube. 

Ktorá zo seriálových postáv, ktorým ste vdýchli život, vám najviac prirástla k srdcu?

Určite tá, ktorú hrám sám. O Lászlóovi vždy tvrdím, že som to ja bez zábran. Žijem s touto postavičkou už vyše dvadsať rokov, aj keby som chcel, jej vplyvu na svoj život sa nedokážem zbaviť. Je nám spolu dobre, baví nás to a ideme s dobou. Takže László má dnes svoj vlastný standup Lászlóov týždeň, ktorý je možné počúvať ako podcast.

Aké je byť otcom po päťdesiatke? Producent a herec ANDY KRAUS sa znovu oženil a teší sa z ročnej dcérky. Čo sa zmenilo v jeho výchove teraz, keď je starší? Celý rozhovor nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život (v predaji od 5. novembra 2020).

Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Populárne články
Turbulentné obdobie prekonali. Vzťah herečky Hany Gregorovej a jej partnera funguje.

Útek z Prahy aj s milencom: Gregorová predáva luxusnú vilu po Brzobohatom. Kde našla útočisko?

Alexander Daško s husľami, ktoré mu otvorili cestu do veľkého sveta.

Ohnivé husle: Z rómskej osady to Alexander Daško dotiahol až medzi umelecké celebrity

Ilustračná snímka

Nebudeš šťastná! Kamarátkina babka ma varovala, no ja som ju vysmiala. Teraz plačem

Camilla, vojvodkyňa z Cornwallu

VOJVODKYNI CAMILLE sa na sociálnej sieti ušli urážky: Čo jej ľudia nevedia odpustiť?

Agáta Prachařová a Jakub Prachař

HANYCHOVÁ A PRACHAŘ sú oficiálne rozvedení: Reakcia Agáty hovorí za všetko

James Watt vynašiel parný stroj. Je to pravda?

James Watt vynašiel parný stroj. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia