Moderátorka Andrea Pálffy Belányiová (44) v minulosti vyslovila želanie, aby sa jej dcérka úplne uzdravila. Dnes o svojich túžbach a plánoch radšej mlčí, pretože vie, že život sa môže vyvinúť inak, než si človek predstavuje.

Kariéru ste začínali ako reportérka v regionálnych televíziách, až kým neprišla spravodajská TA3, neskôr STV potom Jojka. Ako si spomínate na televízne začiatky?

Bola to všetko veľká náhoda. Niekedy na konci prvého ročníka vysokej školy sa ma kamarátka opýtala, či by som s ňou nešla na konkurz do nejakej novej lokálnej televízie. Tak som tam išla. Bol tam aj jeden náš spolužiak – nás dvoch napokon zobrali. A tak sa to všetko začalo. Počas celého vysokoškolského štúdia som potom po absolvovaní prednášok a cvičení išla do redakcie TV Naša a pracovala som na reportážach, rozhovoroch a neskôr som moderovala správy. Medzitým som tuším tri roky robila s Ľubošom Sarnovským reláciu o automobiloch aj hudobnú reláciu Klipmánia pre STV.

Bola novinárčina vždy vašou vysnívanou profesiou alebo ste túžili byť niečím iným?

Vôbec nie, ako dieťa som dlho chcela byť zubárkou, ale keď som na gymnáziu uvažovala, čo ďalej, vtedy som sa rozhodovala medzi prekladateľstvom a ekonómiou. To druhé nakoniec vyhralo.

Spomeniete si na svoju najzaujímavejšiu reportáž, prípadne rozhovor, ktorý ste urobili?

To bolo už tak hrozne dávno, že si presne nepamätám. Ale nezabudnuteľné ostanú kontrolné dni s vtedajším primátorom Rudolfom Schusterom, ktorý rekonštrukciu Hlavnej ulice osobne kontroloval za prítomnosti novinárov každý pondelok.

Čo vás na tejto práci najviac bavilo a čo bolo, naopak, najstresujúcejšie?

Vlastne ani neviem, prečo ma vtedy vybrali, lebo v tejto oblasti som nemala žiadne skúsenosti. Brala som to dlho ako milú brigádu počas vysokej. Učila som sa za pochodu a stres som nemala, mám takú povahu. Tá práca si ma našla, ja som tú príležitosť využila a sprevádza ma až doteraz.

Čo považujete za zlomový bod vo svojej kariére?

Zrejme to bol presun z Košíc do hlavného mesta, teda prestup do TA3, ktorú vtedy všetci sledovali, pretože po útoku na Svetové obchodné centrum v New Yorku práve táto televízia aktuálne informovala o následnom dianí v Afganistane. To boli naozaj poriadne akčné vysielania. Vojna naživo v obývačkách vďaka televízii.

Je vysnívaný pracovný priestor, kam by ste sa ešte rada posunuli? Keby za vami prišiel šéf a povedal „Andrea, vyber si reláciu, ktorú chceš...“, čo by to bolo?

Spravodajstvo je môj obľúbený žáner a okrem toho veľmi rada moderujem spoločenské akcie a ešte radšej robím rozhovory. To je oblasť, ktorú si zatiaľ vychutnávam hlavne v rámci rôznych moderovaní mimo televízie počas panelových diskusií či konferencií na rôzne témy. Z našich jojkárskych formátov sú skvelé Ranné noviny, ale to by som si pre špeciálnu starostlivosť o dcérku nevedela zariadiť.
Príliš neexperimentujete so svojím zovňajškom, aj keď v súčasnosti máte dlhšie vlasy než obvykle.

Rozhovor pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

"Tichí blázni" z celebritného rybníka: Toto sú naši najznámejší rybári

Populárne články
Princezná Anna (69) s mamou kráľovnou Alžbetou II.

Na parádu si veru nepotrpí: Princezná ANNA prezradila, koľko času potrebuje na účes

Marcel Forgáč prekonal v období koronakrízy zápal pľúc, nebolo mu všetko jedno.

Známeho moderátora MARCELA FORGÁČA náhle zradilo zdravie: Čo ho pripútalo na nemocničné lôžko?

Šťastné mamičky z ľava speváčka Mária Čírová (31) s manželom a Barbora Krajčírová (33).

Už sú spolu: Moderátorka Barbora Krajčírová aj speváčka Mária Čírová majú svojich synov doma

MARIE CURIE-SKLODOWSKA bola prvá a jediná žena, ktorá získala Nobelovu cenu v dvoch rôznych odboroch.

Významná vedkyňa MARIE CURIE-SKLODOWSKA objavila prvok rádium: O slávu však nikdy nestála

Vodáctvo je dobrodružstvo s kopou prekvapení.

Dobrodružstvo na Hrone: Splavovanie našich riek láka aj zahraničných turistov

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia