Herečka Anna Šišková (60) by prežívala idylické životné obdobie, nebyť nešťastnej zlomeniny ruky. Obrovskú radosť jej aktuálne spôsobil aj mimoriadne nadaný vnuk Filip (6).

Stretli sme sa deň po šokujúcom rozsudku Špecializovaného trestného súdu v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej, ktorý rozhodol o nevine Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej. Herečka neskrývala rozčarovanie. „Nikto s tým nepočítal, že ho môžu oslobodiť. V divadle sme prerušili skúšku, aby sme si mohli pozrieť živé vysielanie, počas ktorého som sa nemohla ubrániť slzám. Počas rozsudku som však plakala nielen ja, ale aj moji kolegovia. Potom ako sme všetci stáli na námestiach, sa stane toto? Ja len pevne dúfam, že sa to napraví.“ Popri nepríjemných celospoločenských témach sme stihli zabŕdnuť do pracovnej oblasti, ale aj do súkromia.

Nedávno ste v kruhu rodiny oslávili v Chorvátsku okrúhle jubileum. Aké ste okrem toho mali leto?

Zatiaľ sa mi ešte nepodarilo zorganizovať veľkú oslavu u nás v divadle, ale chystám sa ju urobiť teraz na začiatku sezóny. Keďže sme koronu brali všetci absolútne vážne, nechceli sme sa stretávať na oslavách, a čo sa týka leta, to bolo naozaj veľmi pekné. Teda až na jedinú nepríjemnosť, a to, že som skončila so zlomenou ľavou rukou, čo ma aktuálne dosť hnevá. Väčšinu leta som trávila na malinkom ostrove v Chorvátsku. Tam korona ani nebola, keďže ostrov bol počas pandémie uzavretý. Preto keď som pricestovala, domáci sa ma báli viac než ja ich. (Smiech.)

To znie priam idylicky. Malinký ostrov prevažne s domácimi obyvateľmi.

Bolo to úžasné. Plávala som v mori, jazdila som po ostrove na vespe… Spolu so mnou bola moja rodina, známi, bolo tam naozaj výborne. Boli sme odstrihnutí od civilizácie a veľmi dobre sme si oddýchli. Ako som už spomenula, koncom júla som si však nešťastne zlomila ruku a odvtedy s tým bojujem. Zatiaľ to nevyzerá dobre.

Prečo?

Ruka bola veľmi zlomená v zápästí. Naprávali, respektíve naťahovali mi ju a dávali naspäť kosť v chorvátskom Zadare a musím sa priznať, že to veľmi bolelo. Mesiac som mala ruku v sadre, potom mi nasadili na dva týždne ortézu, ale nemám z toho dobrý pocit. Ruku mám stále opuchnutú, chodím na fyzioterapiu a cvičím s ňou.

Ako sa vám to stalo?

Chcela som ísť naoberať figy, ale bol tam taký nerovný terén a spadla som.

Čo nasledovalo potom? Bola na ostrove nemocnica, kde ste dostali okamžitú lekársku pomoc?

Nie, nič také tam nemali, takže som musela čakať na prvú loď, ktorá prišla až ráno okolo šiestej, a to som už ruku mala veľmi opuchnutú. Opuch, samozrejme, sprevádzali neznesiteľné bolesti. Ale napokon to všetko dobre dopadlo a odvtedy sa snažím liečiť a zdravú ruku si postupne zdokonaľujem. Už si viem sama len jednou rukou navariť a minule som dokonca jednou rukou upiekla koláč. (Smiech.)

FOTOGRAFIE OBĽÚBENEJ HEREČKY NÁJDETE V GALÉRII

Obmedzuje vás zlomenina aj v divadle?

Áno, keďže aj s touto rukou stále hrám, musela som si trošku pomeniť pracovný program. Napríklad keď hrám v Prahe, vždy pred predstavením vyjdem na pódium a poviem divákom, že táto zlomená ruka patrí k Anne Šiškovej, teda ku mne, ale nie k postave, ktorú budem na javisku hrať, a poprosím ich, aby si tú moju zlomeninu skúsili odmyslieť. (Smiech.)

Keď sme si dohodovali stretnutie, spomínali ste, že v Astorke aktuálne skúšate nové predstavenie.

Skúšala som novú hru, ktorá už mala mať dávno premiéru, lenže prišla korona, tak sa to zrušilo. Ide o hru Pohľad z mosta od Arthura Millera. Je to krásna hra, dobre sa nám to skúšalo, len to trvalo veľmi dlho. Premiéru sme mali 16. septembra a myslím, že dávno sme nemali taký úspech. Som veľmi šťastná, že som dostala takú krásnu postavu v nádhernej hre. Možno aj vďaka času, ktorý sme mali, sa skúšanie s režisérom Ondrom Spišákom zmenilo na stretávanie a rozprávanie nielen o hre, ale aj o živote. V období korony to bola taká terapia. Je to krásny príbeh, a aj keď je hra staršia, medziľudské vzťahy, láska sú nadčasové. Navyše sa tu ukazuje problém utečencov a homosexuálov.

O vzťahu s dcérami sa dočítate na ďalšej strane...

Dom vyzerá navonok obyčajne, vnútri však ukrýva plechovkové kráľovstvo.

Nebudete veriť vlastným očiam! Dom vyzdobený plechovkami od piva vyzerá úžasne

Populárne články
Petra Polnišová

Prečo musí obľúbená herečka PETRA POLNIŠOVÁ riešiť otázky smrti?

Pezinok je okresné mesto, ktoré sa pre blízkosť Bratislavy stáva jej nocľahárňou.

Víno a ponožky pod Karpatmi: Pezinku chýba oceán. Uličky, ktoré by k nemu mohli viesť, má

Pre zobrazenie celého vtipu kliknite na obrázok.

Zabavte sa s týždenníkom ŽIVOT :) Prinášame pondelkovú dávku humoru

Jon Cryer

JON CRYER zažil situáciu hodnú smoliara Alana z Dva a pol chlapa: Neuveríte, čo sa mu stalo

Nelipla na úspechu. Svoje povolanie v skutočnosti nechcela vykonávať a možno preto sa jej tak darilo.

Prvá dáma divadla EMÍLIA VÁŠÁRYOVÁ sa pretĺkla búrlivým manželstvom. V kom našla ideál muža?

Ekobilancia avokáda je zdrvujúca. Je to pravda?

Ekobilancia avokáda je zdrvujúca. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia