Rozhovory

Ako trávi sviatky hviezdny pár Bárta a Mičkovicová? Čo si želajú do nového roka?

18.12. 2019 16:10
Diskusia ()
Henrieta Mičkovicová a Alexander Bárta
Henrieta Mičkovicová a Alexander Bárta
Zdroj: TV JOJ
Rozhovory

Ako trávi sviatky hviezdny pár Bárta a Mičkovicová? Čo si želajú do nového roka?

18.12. 2019 16:10
Diskusia ()
Henrieta Mičkovicová a Alexander Bárta
Henrieta Mičkovicová a Alexander Bárta
Zdroj: TV JOJ

Stretnúť partnerskú dvojicu Henrietu Mičkovicovú (52) a Alexandra Bártu (43) je pre ich časovú zaneprázdnenosť veľká vzácnosť. Už začiatkom roka ich však diváci budú môcť bok po boku vídať v novom jojkárskom seriáli.

Na obrazovky Jojky sa čoskoro dostane seriál Nový život, v ktorom si obaja zahráte. Nový život znie trošku záhadne, o čo pôjde?

A: Seriál sa volá Nový život práve pre jeho nosnú tému, ktorá je veľmi zaujímavá. Trom hlavným hrdinom, vrcholovým športovcom, ktorí končia svoju aktívnu kariéru, sa začne nová životná etapa. Helenka Krajčiová hrá futbalistku, Milo Kráľ hokejistu a ja futbalistu.

Tieto postavy tridsať alebo štyridsať rokov svojho života robili stále to isté, mali svoj pravidelný režim, súťažili, ale teraz sa v ich živote mení od základov úplne všetko. Na túto tému som sa rozprával s niektorými našimi vrcholovými športovcami, ktorí už ukončili kariéru. Z ich rozprávania viem, že zaradiť sa do „normálneho“ života nie je vôbec jednoduché.

H: Keď ste pohltený svojou športovou kariérou, stále vám niekto organizuje život, máte pocit, že niekam patríte. A zrazu z toho vypadnete? To vôbec nie je jednoduché. Navyše si musíte nájsť novú prácu. Nemáte však osemnásť rokov, keď je človek ešte energický, prispôsobivý, nerobí mu problém učiť sa nové veci. Vo vyššom veku je naozaj problém začať odznova a nebyť z toho frustrovaný.

A: Niektorí športovci si počas kariéry niečo zarobili, iní zas neboli dostatočne gramotní a prišli o všetky peniaze. Opäť si napríklad musia zvykať na svoje rodiny. Ak hovoríme o hokejistoch v NHL, tí si síce so sebou berú do Ameriky manželky a deti, lenže každý týždeň hrajú zápasy v inom meste a ich rodiny s nimi necestujú. Z jedného týždňa sú preč aj štyri-päť dní. Vzhľadom na to je pre nich po skončení kariéry čas trávený s rodinou úplnou novinkou.

H: V súčasnosti sa veľa hovorí o tom, že zaniknú niektoré profesie, takže sa táto životná zmena nebude v budúcnosti týkať len športovcov, ale väčšiny ľudí. Naše deti počas života prejdú nielen viacerými zamestnaniami, ale dokonca profesiami. Budú sa musieť rekvalifikovať na úplne inú prácu, aby sa mohli udržať v pracovnom kolotoči.

Hovorí sa, že mnohé profesie nahradia roboty. Na Slovensku už napríklad máme robotický hlas, ktorý v istom rádiu číta správy. Do roku 2050 by robot mal byť dokonca schopný nahradiť človeka aj v kreatívnych povolaniach.

A: Nemám s tým problém, pretože v roku 2050 už nebudem žiť. (Smiech.) Ale videl som bilbord s Whitney Houston, ktorá tu bude mať koncert, respektíve nie ona, keďže už nežije, ale jej hologram. To znamená, že človek už nemusí ani žiť, aby mohol vystupovať...

H: Myslím si, že energiu, ktorú vedia vytvoriť ľudské bytosti – či už pozitívnu, alebo negatívnu –, podľa mňa technika nedokáže nahradiť. Dajú sa simulovať povrchné veci, ale kto je senzitívny, nemôže sa uspokojiť s vystúpením hologramu.

A: Osobne si napríklad neviem predstaviť, že by mi robot navaril lepšie než moja žena. (Úsmev.) Možno by som od neho dostal pečeného králika, ale nebol by taký dobrý ako od človeka, konkrétne od mojej ženy.

 

Celý rozhovor si môžete prečítať v najnovšom Živote.

Ilustračná snímka

Inteligentné zrkadlo aj toaleta: Kúpeľňa budúcnosti prináša technológie pre najnáročnejších

Populárne články
Prvú sobotu po Troch kráľoch sa jubilejným 20. ročníkom Plesu v opere otvorila plesová sezóna na Slovensku. Po prvýkrát sa moderátorského žezla chopili herecké legendy Emília Vášáryová a Martin Huba.

NAJ momenty Plesu v opere: Najprestížnejšia udalosť roka oslávila jubileum

Na začiatku kariéry jej veľmi pomohol HUGO HAAS. Bola jeho žiačkou, hereckou kolegyňou a takisto milenkou.

Herecké šťastie Adiny Mandlovej trvalo 12 rokov. Jej život bol plný dramatických zvratov

Na Slovensku nájdete tri dediny, ktoré majú názov Lúčky.

Na Slovensku sú až tri obce s názvom Lúčky: Ako sa žije pod bielou perinou?

Ilustračná snímka

Neuveriteľné! Ženu s tromi deťmi zachránili po vyše mesiaci v dažďovom pralese

Jaromír Jágr (47) a Elizabeth Kopecká (24)

Špekuláciám o vzťahu Jágra a Hantuchovej odzvonilo: Po svojom boku má túto krásku

Život prišiel z vesmíru. Je to pravda?

Prišiel život z vesmíru?

Zobraziť viac
Diskusia