Nový vírus rozdeľuje ľudí. Spoločnosť polarizujú svojimi postojmi samotní politici. V rámci plurality názorov sme umožnili povedať svoj názor na očkovanie poslancovi Národnej rady SR PATRICKOVI LINHARTOVI (44) zo Sme rodina. 

Do politiky ste vstúpili ako nováčik. Známy ste boli aj svojím konštatovaním, že sa cítite ako medzi žralokmi. Aké pocity máte dnes?

Rovnaké. Jediné, čo sa zmenilo, je, že viem lepšie rozoznávať zákerného žraloka od mierumilovného. Takisto som sa naučil, že rolu nehrá politické tričko, ale charakter jedinca.

FOTOGRAFIE K ROZHOVORU NÁJDETE V GALÉRII

Celý svet dnes bojuje s kovidom. Nový vírus skomplikoval život každému z nás. Vy ste sa dokonca aj nakazili.

Asi to bude pre všetkých šok. Ale mne kovid priniesol oddych a detoxikáciu organizmu s úbytkom váhy. Stalo sa to po náročnom období, keď ma zo všetkých strán napádali potravinári, kvôli parlamentom práve schválenému potravinovému semaforu. Dokonca som v prvý, najvážnejší týždeň môjho ochorenia podával z postele trestné oznámenie na riaditeľku potravinovej komory za šírenie dezinformácií o potravinovom semafore v mediálnom priestore. Druhý týždeň som vypracovával predžalobnú výzvu. Po polročnom boji s potravinárskou komorou Slovenska (Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora je dobrovoľným združením právnických osôb, založeným potravinárskymi firmami pôsobiacimi na Slovensku, pozn. redakcie) som bol totálne vyčerpaný a skoro mesačný „oddych“ a konečne aj spánok spolu s kovidom v posteli bolo pre mňa niečo ako dovolenka. Týmto nepodceňujem riziko spojené s nákazou, minulý týždeň zomrel na kovid môj známy, ktorý bol o desaťročie mladší než ja.

Kovid sa prejavuje rôznorodo. Niekto je bezpríznakový, niekto skončí v nemocnIci na kyslíku. Ako si vysvetľujete vážnejší priebeh vo vašom prípade?

Je mi jasné, že tento vírus netreba podceňovať, ale najväčšiu úlohu zrejme zohráva imunitný systém jedinca. Ten môj sa s kovidom pre moje predošlé ochorenia priedušiek a pľúc popasoval. No zvládol to.

Rozhovor pokračuje na následujúcej strane

Diskusia