Nepravdivé a nepríjemné komentáre na sociálnych sieťach obľúbeného herca a operného speváka Filipa Tůmu (44) nerozhodia. „Za tie roky som obrnený. Mne v tomto smere viac prekáža, keď sa to dotýka ľudí okolo mňa a ubližuje im to,“ priznal nám.

Markíza pre divákov Oteckov pripravila veľkolepé finále v podobe záverečnej časti, ktorá sa na obrazovky dostane posledný augustový deň. Na čo všetko sa môžu tešiť?

Vráti sa stará zostava, ktorá bola pri vzniku seriálu. Okrem toho by sa mali objaviť hádam všetky postavy, ktoré sa kedy v seriáli objavili, čiže už len tým to bude naozaj špeciálne. Pôjde o takú pomyselnú bodku za seriálom, ktorý mal rád každý, kto na ňom spolupracoval. Bude to určite zaujímavé a môžem sľúbiť, že aj veselé. (Úsmev.) A sám som zvedavý na celkový výsledok. Bude to veľká zábava, ktorá sa týka jednej veľkej udalosti.

Búrlivé víno vám prinieslo životnú partnerku a deti, ale seriál Oteckovia utužil vaše herecké priateľstvá. Je to tak?

Je pravda, že na pľaci vznikla partia ľudí, ktorí si rozumejú a ktorým je spolu dobre. Ale chcem povedať, že my všetci sme sa už predtým poznali. Nezačínali sme od nuly, takže naše vzájomné vzťahy sa prehĺbili. Čo sa týka seriálových priateľstiev vo všeobecnosti, keď robíte denný seriál, je to tak, že veľa času trávite v práci s kolegami. Je preto prirodzené, že ich vzťahy sa posilnia. A keď sa seriál skončí, je otázne, či to pretrvá. Niekedy nie, inokedy áno. Ale tento seriál mne osobne priniesol priateľstvá, mnoho krásnych momentov, na ktoré asi nikto z nás do konca života nezabudne. Skrátka skončením seriálu sa naše väzby nepretnú.

Ktorý zo seriálových oteckov bol vám osobne najbližší?

To je ťažké povedať. Nerád by som hovoril, že niektorý z nich mi bol viac a niektorý menej. My sme sa mali úprimne radi. Určite sa budeme stretávať s Vladom Kobielskym (47), lebo sme sa stretávali aj predtým pri iných pracovných príležitostiach. Marek Fašiang (37) začal hrať golf, takže aj s ním sa stretnem na greene. S Brankom Deákom (39) máme spoločnú Ivanku pri Dunaji. On tam má rodičov, ja tam teraz bývam, takže sa ešte určite spolu stretneme. Naozaj mi je ťažko na toto odpovedať, lebo sme spolu tvorili skvelý kolektív. Tým bol podľa mňa celý seriál výnimočný, pretože sme boli naozaj dobre vyvážení. Skrátka, tvorili sme spolu zaujímavý celok. A veľmi blízka mi je aj Monika Hilmerová (47), s ktorou som si výborne rozumel. Tá mi ako herecká partnerka naozaj chýba.

Pre temperamentnejšiu postavu Vlada Bielika vaše deti Oteckov nesledovali. Stávalo sa vám, že ste si ju občas nosili domov?

Ja osobne som aj v súkromí temperamentnejší. Samozrejme, človek so svojou postavou žije. To sú veci, ktoré sa nedajú obísť, pretože vy osobne tú postavu tvoríte a niečo zo seba do nej dávate, ale nemyslím, že som prišiel domov a hulákal. (Smiech.) Ak vás deti potešia nejakou „dobrotou“, jemne znervózniete a v tom momente si sám v sebe uvedomíte, že ste trošku ako Vlado Bielik, ale určite nie nejako zásadne. A úprimne musím povedať, že túto postavu som mal veľmi rád.

Herec sľubuje, že to bude veľká zábava.
Zdroj: TV Markíza

Bolo do určitej miery takéto veľkolepé ukončenie Oteckov prekvapením aj pre vás? Osobne si nespomínam, že by bolo niektorému z doteraz vysielaných denných seriálov dopriate takéto finále.

Myslím, že sa to udialo aj preto, že koniec seriálu prišiel celkom náhle, a myslím si, že nie všetci sme ho čakali. Dokonca veľa ľudí, ktorých aj teraz stretávam, povie, že nechápu, prečo prišiel koniec, a pýtajú sa ma, či sa už Oteckovia naozaj vysielať nebudú. Myslím, že práve pre týchto divákov bude potešujúca takáto záverečná bodka.

Rozhovor pokračuje na ďalšej strane...

Diskusia