Časy, keď vyskakovala z každej chladničky, statočne zvládla a verejný tlak ju nepohltil. Dnes na novej vlne úspechu moderátorka Adela Vinczeová (38) tvrdí, že si konečne uvedomuje svoju hodnotu.

Na zábavnú šou 2 na 1 ste si museli s Danom Danglom v rámci poskytnutia televízneho priestoru počkať. Oplatilo sa?

Museli, aj sme si chceli. Pilotný diel mal výborný ohlas aj sledovanosť. Museli sme však vyvinúť formát poctivejšie a doladiť svoje časové možnosti. Všetko to na všetkých zúčastnených stranách napokon do seba dobre zapadlo.

Uvidíme teda reláciu v rovnakom formáte ako pri úvodnom diele s Dominikou Cibulkovou alebo ste v rámci scenára niečo pozmenili?

Bude to veľmi podobné, aj keď, ako som spomínala, nastali nejaké zmeny. Trošku sme to museli učesať, prekopať, ale princíp ostáva rovnaký, dokonca aj niektoré konkrétne body sme zachovali.

Na výrobe tohto formátu sa podieľaš aj ty. Čo máš na starosti?

Tak, ako s Dominikou Jaškovou vymýšľame aktivity, doplňujúci obsah a hry do Chart Show, tak sa, samozrejme, podieľam sa aj na tvorbe obsahu 2 na 1. Je to náročný projekt, ktorý si vyžaduje veľa kreatívy. Takže celý náš tím v zložení Dominika, Dano, Maťko, Majko a ja si niekedy porady prenášame do WhatsAppu a tvoríme aj do neskorých nočných hodín.

Inak máme siahodlhé porady, na ktorých sa nám zapečú mozgy (smiech). Na druhej strane si pri tom množstve príprav a nakrúcaní užívame veľa zábavy. To je obrovský bonus takejto tvorivej práce so skvelým tímom.

Vo všeobecnosti je o tebe známe, že v rámci práce rada skúšaš nové veci. Formáty, na ktorých sa podieľaš, vždy vzbudia záujem. Čím je pre teba výnimočný tento formát?

Neviem, či sú všetky formáty nejako výnimočné, robila som aj veľa bežných licenciovaných programov. Šou 2 na 1 je výnimočná práve v tom, že nejde o kúpený formát, ale niečo, čo sami tvoríme. To je dnes celkom rarita, risk aj odvaha. Zároveň však veľká radosť.

Spoluprácu s Danom Danglom chystala Adela už v minulosti. Dokonca ani nedúfala, že sa spoločný projekt stane skutočnosťou.
Spoluprácu s Danom Danglom chystala Adela už v minulosti. Dokonca ani nedúfala, že sa spoločný projekt stane skutočnosťou.
Zdroj: TV Markíza

S Danom Danglom ste si z ľudskej stránky sadli už v inej relácii. Kedy sa vzájomné sympatie pretavili do spolupráce na tomto projekte?

Niekde v myšlienkach, a dokonca nie našich, tuším, vznikol nápad, aby sme my dvaja mali svoju šou, už pred niekoľkými rokmi. Mali sme k tomu nejaké stretnutia, debaty, úvahy. Dlho som ten projekt volala fiktívna relácia. Rada som chodila na porady, bavila ma spoločná tvorivá energia, ale vlastne som si nikdy nemyslela, že sa to naozaj bude realizovať, keď to v nás kvasilo tak dlho. No a zrazu bol termín v diári a z fikcie je realita.

S Danom kvôli práci spolu trávite dosť času, máš možnosť spoznať ho aj z inej strany. Čím obohatil tvoj život?

Dano ma obohacuje svojím životným postojom. Dlho sa ničím netrápi, má nadhľad, neprežíva sa. Baví ma jeho surreál, ktorý sa mu deje v hlave. Páči sa mi, že nie je márnomyseľný. V tvorivom procese sa kadejaké nápady zavrhnú, konfrontujeme sa, ale nikdy to neprešlo za hranicu hádky alebo dusna.

Myslím si, že aj vďaka tej jeho, našej nemárnomyseľnosti. Zároveň som ho zažila veľmi pracovitého, rozbehaného a jeho život rozhodne nie je len o hurónskom smiechu a plieskaní sa po stehne, ako si ho ľudia z čias Partičky pamätajú.

Na základe akých kritérií si pozývate hostí do relácie?

V 2 na 1 je jednoduchý kľúč – notoricky známe osobnosti, ktoré zažijete, ako ste ich nezažili. Čiže nejde o kamarátov a tých, ktorým sa práve chcelo zdvihnúť telefón. Uchádzame sa o pestrý výber veľkých mien.

Takého Marka Hamšíka sme pri jeho vyťaženosti a rozcestovanosti museli naozaj dlhšie naháňať. Aj to je výrazná súčasť práce na tomto projekte. Obiehať naše „obete“ a presviedčať ich, že si ten čas nejako nájdu a že im bude s nami fajn. Zatiaľ aj všetkým bolo (úsmev).

V relácii fungujete s Danom ako spolumoderátori. Ako ste sa zladili?

Ladíme sa. Každý hosť je iný a inak sa s ním komunikuje. S Danom sa však máme radi a to je základ. Je pravda, že ja som zvyknutá viac moderovať a potom mám tendenciu brať opraty do vlastných rúk, Dano si zas v hlave tvorí svoj príbeh a na mieste sa ladíme. No vo výsledku si myslím, že to pôsobí harmonicky a kamarátsky.

Marka Hamšíka nebolo do šou 2 na 1 jednoduché zohnať, no údajne by to malo stáť za to.
Marka Hamšíka nebolo do šou 2 na 1 jednoduché zohnať, no údajne by to malo stáť za to.
Zdroj: TV Markíza

Ak sa nemýlim, tak si osem rokov fungovala vo dvojici Adela a Sajfa. Hoci sa vaše cesty rozišli, zaujímaš sa, ako sa mu pracovne darí?

My sme spolu vysielali dokonca viac ako 10 rokov. Jasné, že sa oňho zaujímam. Niekedy začujem naladené Funko a jeho hlas, čo ma vždy poteší. Už som videla aj nejaké kúsky jeho vlogov.

No priznám sa, že nie som veľmi youtubový sledovač. Možno som jeho život zažívala denne toľko, že jeho mapovanie osobnej každodennosti vo vlogu pre mňa nie je také vzácne ako pre iných ľudí. Držím mu palce a mám ho rada.

Nedávno si navštívila svoje domovské Fun rádio ako hosť. Vedela by si sa opäť vrátiť a vysielať každý deň ako kedysi?

Aktuálne mám mozog rozstrapkaný tak akurát. V hlave mi súbežne beží 2 na 1, Trochu inak, Chart Show, rozhovory v rozhlase aj naše divadelné vystúpenia. Navyše koordinujem termíny, ľudí, píšem si maily s hosťami, ladíme si obsah, porady, dokrútky. Okrem toho sme sa v Trochu inak rozhodli chodiť na výjazdy mimo Bratislavy. Popri tom všetkom si každodennú pravidelnosť v rádiu neviem veľmi predstaviť.

Časovo by sa to možno ráno dalo, ale z uší by mi už vytekali ďalšie podnety, ktoré by som v hlave musela držať. Z návštevy domovského rádia však mám vždy veľkú radosť.

Si človek, ktorý napriek mnohým úspechom príliš neuveril sám v seba a ostal nohami na zemi. Ako sa ti to podarilo, keď zoberieme do úvahy, že okrem sošky OTO za najlepšiu moderátorku dostávaš pravidelne aj sošku Absolútny OTO?

Práveže si myslím, že konečne začínam veriť sama sebe. V tom zmysle, že dôverujem Bohu, že môj príbeh má nejako vymyslený, a nespochybňujem preto seba, lebo cezo mňa sa niečo deje, čo tak asi má byť. Aj tie nohy sú len natoľko pevne na zemi, nakoľko sa viem vzdať vlastnej vôle.

Učím sa to všetko a slovenský „pidišoubiz­nis“ je na to skvelá škola. Absolútneho Ota nedostávam až tak často (smiech). Teraz som mala síce tri roky po sebe túto dvojkombináciu, ale veci sa rýchlo menia.

Ak, nedajbože, chytíš nejaký „manierik“, máš niekoho, kto ťa vie uzemniť alebo si si tou brzdou sama?

„Manierik“ je preceňovanie svojej hodnoty. To nemám. Skôr svoju hodnotu občas podceňujem. Ale jedno aj druhé je prejavom nepokory. Ja nemám čo určovať, že som viac alebo menejcenná. Takže to zhrniem – uvedomujem si svoju hodnotu a nehádžem sa ani doľava, ani doprava. Keď sa mi vykloní psychika do nepohody, tak to skôr riešim v sebe, než by som sa na niekom ventilovala.

Na obraze si pravidelne vystavovaná hodnoteniu ľudí, napriek tomu hovoríš, že novinári ti len nastavujú zrkadlo. Čo ťa táto práca naučila o sebe samej?

Všetko, čo sa človeka dotýka, mu vlastne nastavuje zrkadlo. Takže z tohto hľadiska som vďačná aj za bulvár. Novinárska práca ma osebe nenaučila toľko ako skôr konkrétne témy, články a novinári. Aktuálne ma ako pozorovateľa baví veta niektorých známych ľudí, ktorí tvrdia, že si strážia súkromie, pretože o kom chcú písať, o tom budú písať aj bez stráženia.

Bulvár ma naučil aj to, že môj život je vždy dôležitejší než samotný bulvár. Preto som sa neskrývala so svojím partnerom, nerobila som zo vzťahov kovbojku, nekomplikovala som si život pre fotografov, lebo vtedy dávam bulváru väčší význam než môjmu partnerovi. Tieto hry sú niekedy veľmi „zapeklité“.

Vo svojej profesii si dosiahla všetko, čo sa vôbec dalo. Máš ešte nejakú nenaplnenú pracovnú ambíciu?

Neuvažujem o takých veciach. Môj život prirodzene plynie. Je pestrý, zaujímavý, tvorivý, veselý, som zaň vďačná. Neriešim, čo by som mohla ešte dosiahnuť, baví ma to, čo je. Život mi sám najlepšie naordinuje zmeny aj čokoľvek. Len ho treba počúvať. Fungovala som tak doteraz a budem aj naďalej.

Pociťuješ ešte pri tejto práci strach?

Mám pocit zodpovednosti, niekedy skepsu, keď som v niečom veľmi ponorená a už sa na to neviem pozrieť z odstupu. Mávam také zdravé napätie pred nakrúcaním, ale zároveň si vždy uvedomujem, že vlastne to nie je v mojich rukách. A čím viac sa viem odovzdať do tých vyšších rúk, o to lepšie sa darí tým mojim.

Vo svojej práci stretávaš zaujímavých ľudí. Spomenieš si na hosťa, pred ktorým si mala obrovský rešpekt a obavu, ako celý rozhovor dopadne?

Rešpekt mám z každého hosťa a s každým to môže dopadnúť kadejako. Ak ide o odbornejšiu tému, dúfam, že všetko pochopím, prípadne budem vedieť preložiť, ak ide o zahraničného hosťa. Inak sa však už nenechávam vyhadzovať z pokoja ilúziou, že je niekto dôležitejší a niekto nie.

V rámci televízneho vysielania máš rada neočakávané, ba až trápne situácie. Mávaš také momenty aj v súkromí?

Ale aj áno, no trapasy ma nijako netrápia. Práve včera sa mi podarilo to, čo má v portfóliu trapasov veľa iných ľudí. Zagratulovala som netehotnej dáme k tehotenstvu. Bola asi prekvapená, ale nemala som žiaden zámer urobiť to naschvál. Tak prečo sa tým trápiť?

Tvoj manžel o tebe povedal, že si netechnický typ, preto všetky takého záležitosti rieši on. Čo je vo vašom vzťahu tvojou doménou?

Neviem, či mám nejakú doménu. Možno som ho zas ja nasmerovala na nejaké témy, postoje, pohľady na život, ktoré si odskúšal a uznal, že mu prospievajú. Ja väčšinou dohadujem tréningy vo fitku, ale asi nemám nejakú nenahraditeľnú doménu.

Spája ich podobná práca. S Viktorom sa vzájomne podporujú.
Spája ich podobná práca. S Viktorom sa vzájomne podporujú.
Zdroj: Emil Vaško

Manželstvo ste si s Viktorom obohatili divadelnou hrou Odchody vlakov. Na začiatku si vraj mala stres z učenia textov. Ako si ho prekonala?

Ani neviem ako. Nahodila som to do hlavy s pohybom počas skúšok. Je to prvýkrát, čo som sa naučila naspamäť toľko textu.

V súvislosti s týmto predstavením vyšiel pred pár dňami článok o tom, že máš depresiu z ľudí. Čo je na tom pravdy?

Nemám žiadnu depresiu. V rozhovore s jednou dievčinou na podcaste som len povedala, že niekedy po predstavení, keď si človek nie je istý, či to bolo fajn, tak má trochu „depku“, ale že to k tomu patrí. No a toto stačí niekomu na to, aby napísal že mám depresie.

Tvoje vyjadrenie súviselo s tým, že v rámci Slovenska majú Odchody vlakov od ľudí veľmi príjemné ohlasy, no v Bratislave to diváci nevnímajú až tak pozitívne. Prečo?

Neviem, prečo to tak je. Ide skôr o akési geografické pozorovanie. Analyzovali sme to aj s kamarátmi hercami a hudobníkmi, ktorí majú tiež svoje kočovné vystúpenia a niektorí sa Bratislave doslova oblúkom vyhýbajú. Ale napríklad na turné s Müllerom bola Bratislava super. V zásade by sa účinkujúci asi nikdy nemal sťažovať na žiadne publikum. Nie je to ich problém. V podstate to vôbec nebola taká dráma.

Keďže s manželom chodievate vďaka divadlu do rôznych kútov Slovenska, máš možnosť doslova uchopiť diváka, ktorý sa na teba pozerá na televíznej obrazovke. Aký podľa teba je?

Ja som precestovala Slovensko aj počas rôznych iných aktivít, takže to teraz pre mňa nie je novinka. Mám to rada a ľudia sú na tomto predstavení veľmi milí a priateľskí. Po predstavení sa s nimi fotíme, debatujeme, je to skvelé.

Máš pocit, že tvoj vzťah s Viktorom sa zmenil, odkedy máte v rukách sobášny list, alebo je všetko tak ako predtým?

Hm, to je ťažká otázka. Život sa totiž mení stále. Každý deň objavuješ nové veci, zažívaš čosi nové, neviem, či zmeny prichádzajú so sobášnym listom. Nám je skrátka dobre.

V minulosti si priznala, že si nedávaš veľké ciele, skôr máš krátkodobé plány, možno túžby. Je aktuálne niečo, čo plánuješ uskutočniť alebo po čom túžiš?

Budha hovorí, že ak chcete byť šťastní, zbavte sa túžob. A ja to nejako prirodzene v sebe mám asi odmalička. Nemám nejaké konkrétne túžby. Život je ku mne láskavý, preto ani nepýtam viac, než mám. Som za veľa vďačná a nezdá sa mi náležité ešte po niečom túžiť. Ako naschvál zažívam také výnimočné veci, môžem robiť toľko zaujímavého, tešiť sa z kadečoho, že vlastne sa mi asi plnia túžby skôr, než ich stihnem mať.

Svojmu otcovi Jozefovi Banášovi odmoderovala krst najnovšej knihy Štefánik. S rodičmi, ale aj so svokrovcami má ukážkový vzťah.
Svojmu otcovi Jozefovi Banášovi odmoderovala krst najnovšej knihy Štefánik. S rodičmi, ale aj so svokrovcami má ukážkový vzťah.
Zdroj: Emil Vaško
Poslať emailom
Ilustračná snímka

Máte doma problém s mravcami? Vďaka tomuto sa vašej domácnosti vyhnú širokým oblúkom!

Populárne články
Americká raperka Cardi B.

Výnimočný cit pre módu, alebo nevie, čo so sebou? Americká raperka predvádza šialené outfity!

Fotografka cestuje s bábikami.

Záľuba tejto ženy vás očarí: Fotografie z dovolenky, aké má málokto!

Mestečko Vidin dostane aj vďaka eurofondom nový šat. Miestni však krútia hlavou, že to nebude zasa až taká sláva. V Bulharsku sa vraj kradne viac ako na Slovensku.

Majú 38 eur na mesiac. Navštívili sme najchudobnejší región v Európe

Obec Kanianka sa nachádza na konci Hornonitrianskej kotliny, na rozhraní pohoria Malá Magura.

Kedysi zabudnutá obec dnes láka okolie. Práce miestnych remeselníkov nájdete po celom svete

Diváci sa predstavenia Morena, v ktorom hrá aj Dominika Kavaschová, nedočkali.

Škandál v divadle: Pre hlučný konflikt skupiny mužov herečka nezostala ticho!

Vedeli ste

Vo vode sa scvrkáva koža.

Zobraziť viac