Naša najlepšia televízna moderátorka Adela Vinczeová (39) priznáva, že s vekom dospela k vnútornej aj vizuálnej spokojnosti.

Čoskoro oslávite štyridsiatku. Väčšinu života ste pod drobnohľadom médií. Je váš mediálny obraz odlišný od reálneho života, ktorý žijete v súkromí?

O viacerých ľuďoch sa hovorí, že si strážia súkromie, ale ja si skôr myslím, že buď o nich nie je až taký záujem, alebo sú akoby v inej lige, kde sa už nepatrí priveľmi rýpať. Seba vnímam ako človeka, ktorý je aj na obrazovke autentický. To v preklade znamená, že ja taká som. Keď mám s ľuďmi žiť vo vzťahu televízna tvár – divák, podľa mňa by mal byť tento vzťah otvorený, úprimný do tej miery, že sa s nimi delím o to, kto som, s kým žijem, o nejaké svoje pocity rovnako, ako to je v priateľskom vzťahu. Ak ste s niekým kamarát, je fér, že o ňom viete niektoré veci, a v tomto vzťahu to platí tiež.

Diváci o mne majú mať informácie, aby mohli veriť mojej tvári. Myslím, že sa delím absolútne neškodne o to, s čím sa môžu mnohí stotožniť, čo aj iní zažívajú. Takto majú istý náhľad do môjho súkromia aj do mojich názorov. Ale o to, či som sa niekedy pohádala so svojím mužom, či máme ťažšie obdobie alebo či ma niečo bolí, idem k zubárovi, gynekológovi – pokiaľ to nemá osvetový rozmer, aby ženy išli na prehliadky pre rakovinu krčka maternice –, sa už nedelím. Mám kamarátsky otvorené karty, ale to, čo nechcem, von nejde.

Nájde sa stále niečo, čo vás zamrzí, keď si to o sebe v novinách prečítate?

Väčšinu beriem tak, že je to súčasť hry, do ktorej som dobrovoľne vstúpila, tak nebudem nariekať. Ľudia si skrátka ku kávičke potrebujú niečo prečítať a bulvár má v rámci médií svoje miesto. Ale, samozrejme, občas sú nejaké drobnosti a detaily, ktoré sa ma dotknú. Je to asi päť percent z toho, čo sa o mne napíše. Pravdupovediac teraz si ani neviem konkrétne spomenúť na žiadny článok. (Smiech.) Stále si však hovorím, že ľudí to aj tak nezaujíma. Oni si to iba prelistujú a idú ďalej.

Podľa reakcií ľudí na ulici – vnímajú vás rovnako ako na obraze?

Na deväťdesiat percent si myslia, že som vyššia. (Smiech.) Nestretávam sa s tým, že by ľudia rozoberali moju povahu, aj keď mi niektorí povedia, že som milá. A priori totiž nie som taký milunký typ. Občas som ironická a mám tvrdý humor. Ľudia s väčšou sebaneistotou sa takých ako ja skôr boja a nemusia ma vždy hneď pochopiť. Snažím sa to správne odhadovať. Osobne si skôr myslím, že som priama, kamarátska. Poviem si svoje a nebudem sa vtierať. Keď to ľudia odhalia, ostanú milo prekvapení.

FOTOGRAFIE K ROZHOVORU NÁJDETE V GALÉRII

Spomenula som štyridsiatku, ktorá sa v súvislosti s vami určite bude ešte rozoberať.

Jasné, už sa to aj rozoberá a ja chápem, že to je téma. (Smiech.)

Napriek tomu, že na svoj vek fyzicky nevyzeráte, zaoberáte sa ním?

Myslím si, že každá žena postupom času na sebe vizuálne pozoruje nejaké zmeny. Za seba môžem povedať, že sa udržiavam, ale určite sa nechcem porovnávať s inými ženami už len tým, že nemám deti. Nezažila som prebdené noci ani zmenu postavy, tak sa nebudem pýšiť tým, že som relatívne štíhla a mám čas si zacvičiť. Je fajn, že som zdravá a najmä spokojná s tým, ako vyzerám. Dokonca možno aj spokojnejšia než pred desiatimi rokmi. Keď si občas pozriem fotky z minulosti, poviem si: Je dobre, že tie roky pribudli. (Smiech.) Inak sa svojím vekom nezaoberám... Možno niekedy ego začne porovnávať, keď si uvedomí, že mám kamarátov, ktorí sú o dvadsať rokov mladší a niektorí o dvadsať rokov starší. Ale v podstate je pekné uvedomiť si tieto rozdiely nasilu, lebo inak si ich vôbec nevšímam.

Priali by ste si mať ešte raz dvadsať a, naopak, je niečo, prečo sa tešíte hádam aj na šesťdesiatku?

Keď vidím svojich rodičov, stále si hovorím, že sa vyššieho veku vôbec nebojím. Oni sa rozhodli žiť zdravo, spokojne a aktívne. V podstate sú to rovnocenní „parťáci“ vo všetkom, aj keď už rešpektujú svoj vek. Učím sa vnímať pozitíva a krásy aj vo vyššom veku, lebo médiá nám ich veľmi neprezentujú. Zároveň si myslím, že mladí to majú teraz napríklad v rámci práce v médiách veľmi ťažké.

Prečo?

Mám pocit, že keď sa teraz objaví na televíznych obrazovkách nový talent, málokto si ho všimne. Televízia už celkovo nie je až taká sledovaná. Osobne sa mi stalo, že som stretla asi dvoch víťazov šou Česko Slovensko má talent a vôbec som netušila, že túto súťaž vyhrali. To sa napríklad v časoch prvej SuperStar nestalo. Tam neexistovalo, že by niekto nevedel, kto SuperStar vyhral. Nedávno som sa asi pol hodiny rozprávala s niekým, kto sa mi snažil rôznymi indíciami dávať najavo, že je účastník Farmy. Celý čas som nechápala, prečo je taký čudný a prečo sa so mnou tak zvláštne rozpráva. (Smiech.)

Televízny svet je dnes v rámci vnímania veľmi rozriedený. Asi aj na základe toho dnes nepotrebujem na svoju prácu sociálne siete, lebo som si kvázi svoju značku upevnila v časoch, keď ju ešte každý zachytil. Preto si asi môžem dovoliť tieto siete nemať viac než niekto, kto je mladší. Zároveň funguje fenomén, že je veľmi veľa talentovaných ľudí a potom je tu aj veľa netalentovaných, ale všetci masovo niečo prezentujú práve cez internet, kde sa tá kvalita splošťuje. Samozrejme, tí talentovanejší rezonujú viac, len akoby na hlučnejšom trhu, kde každý na každého pokrikuje, a cez tento pomyselný hluk je zložitejšie udržať povedomie o sebe a zároveň aj svoju kvalitu. Ale absolútne chápem, sociálne siete sú pre šikovných ľudí priestorom, kde môžu prezentovať seba a svoju tvorbu, lebo inde ten priestor nemajú.

Pokračovanie na ďalšej strane...

V luxusnej vile nakrúcali bondovku Nikdy nehovor nikdy so Seanom Connerym.

Waaau! Bondova vila je na predaj. Ten výhľad vás chytí za srdce

Populárne články
PROFESOR KRČMÉRY o druhej vlne: Vyhrať nemôžeme, ale môžeme vybojovať remízu

PROFESOR KRČMÉRY o druhej vlne: Vyhrať nemôžeme, ale môžeme vybojovať remízu

OTTO WEITER ušiel hrobárovi z lopaty. Po manželkinej smrti viedol veľmi nezdravý životný štýl.

Hrozivé svedectvo OTTA WEITERA: To, čo zažil na psychiatrii, by nechcel zažiť nik

Žiadne lámanie a veľké operácie sa nekonali.

Ďalšia plastika: DARA ROLINS išla kvôli operácii nosa až na Ukrajinu

Po vstupe do politiky bola INDIRA GÁNDHÍOVÁ veľmi obľúbená.

Železná lady Indie: Jeden z vrahov INDIRY GÁNDHÍOVEJ bol jej obľúbencom

Biely domček je osadený v skale.

Za života v Nebi: Banícke domčeky ako investícia srdca, ktorá mala zmysel

Ekobilancia avokáda je zdrvujúca. Je to pravda?

Ekobilancia avokáda je zdrvujúca. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia