Manželia Oklamčákovci nedávno oslávili rubínovú svadbu. Okrúhle výročie mnohých prekvapilo. Netušili, že odborník na ženskú krásu Jozef Oklamčák (64) svoj život už pred rokmi definitívne spojil s jedinou ženou.

S manželkou Ankou (63) ste spolu už viac ako 40 rokov. Ako si spomínate na vaše zoznámenie?

Až teraz som si uvedomil, akú krásnu ženu som si zobral. Pred rokmi som sa do nej zamiloval, ale vôbec som nevnímal jej vizuálnu stránku a krásu. Vôbec som nevedel, aké má nohy, vlasy, tvár, až teraz s odstupom času si uvedomujem, aká je láska silná, keď sa do niekoho zamilujete. Najskôr to však bola iba jednostranná láska. Následne sa začal boj o jej srdce. Bojoval som dosť dlho. Na začiatku ma totiž vôbec nechcela.

Naozaj?

Áno, keď sme sa prvýkrát stretli, mala sedemnásť rokov, ale nejavila o mňa záujem a asi rok trvalo, kým som ju zlomil.

Čo ju presvedčilo?

Dvoril som jej naozaj intenzívne a rôznymi spôsobmi. Napríklad raz sa stalo, že v Sobranciach som v noci z mestského parku v tom čase všetky kvitnúce červené ruže „premiestnil“ pred dvere domu jej rodičov. Ráno o piatej mala pred dverami obrovskú kyticu kvetov s lístočkom, kde bolo nakreslené srdce s venovaním. (Smiech.) Zamiloval som sa do nej prvýkrát naozaj vážne a bojoval som o ňu aj takýmto spôsobom.

FOTOGRAFIE ŠŤASTNÉHO MANŽELSKÉHO PÁRU NÁJDETE V GALÉRII

V tom čase ste už študovali na vysokej škole a do Sobraniec ste prichádzali príležitostne domov alebo ste tam ešte žili?

Žil som ešte tam. Skončil som gymnázium a keďže ma neprijali na vysokú, začal som pracovať v kultúrnom a spoločenskom stredisku v Sobranciach, kde som založil klub mladých, ktorému som aj šéfoval. Bol to jeden z prvých klubov, ktoré v tom čase na východnom Slovensku vôbec vznikli, a na týchto stretnutiach vtedajšej mládeže sme sa s Ankou spoznali. Organizoval som rôzne aktivity, podujatia, diskotéky a podobne. A v rámci tohto klubu som pôsobil aj ako dídžej. Anka na tieto podujatia chodila, ja som ju tam zbadal a moje srdce zaplesalo... Spätne som sa dozvedel, že o mňa vtedy bojovalo veľmi veľa žien, ale ja som ich nevnímal. Moje srdce už patrilo len Anke.

Keď ste sa dali dokopy, rozhodli ste sa ísť spolu študovať do Bratislavy?

Nie, najskôr som do Bratislavy odišiel ja – študovať nadstavbové štúdium kultúrno-výchovnej práce. Anka prišla do Bratislavy o rok, keď zmaturovala a prijali ju na vtedajšiu SVŠT, súčasnú Slovenskú technickú univerzitu, na chemickú fakultu. Tam sme sa oficiálne dali dokopy... Už počas študentských čias sme si postupne budovali budúcnosť. Chodili sme spolu po rôznych brigádach. Ona napríklad robila šatniarku a ja zas vyhadzovača v PKO. (Smiech.)

Plánovali ste sa po štúdiu s budúcou manželkou vrátiť domov na východ?

Musím povedať, že sme neboli typy ktoré si svoj život nevedeli predstaviť nikde inde ako v Bratislave. Život to však zariadil tak, že sme sa stali jej obyvateľmi. Aj keď mi bolo trochu ľúto, že v Sobranciach po mojom odchode, kde som rozbehol množstvo aktivít, tam zaniklo celé kultúrne dianie pre mladých. Počas môjho pôsobenia tam boli stále rôzne koncerty, vystúpenia, ľudia tam prvýkrát videli naživo napríklad Mariána Vagru (†70) a Collegium musicum, Marcelu Laiferovú (75), s ktorou som sa tam prvýkrát stretol, a mnoho ďalších. No a raritou v tom čase bolo, že po skončení koncertov či rôznych podujatí som v klube mladých organizoval besedy účinkujúcich s členmi tohto klubu.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Albert Einstein

Géniovia, ktorí sa narodili predčasne. IQ mali aj 160

Populárne články
Ilustračná snímka

Nové obvinenia! Neuveríte, kvôli čomu vraj Meghan spravila cirkus pred svadbou

Hrdý otec Boris Valábik sa po pôrode pochválil svojimi dievčatami.

Boj o život dcérky: BORIS VALÁBIK s manželkou prežili nočnú moru všetkých rodičov

Monika Beňová

Politička alebo bývalá modelka? MONIKA BEŇOVÁ sa zmenila na nepoznanie!

Hotel Apache ako prvý zamestnal ženy krupierky.

Pri zrode bola aj mafia: LAS VEGAS vyrástlo uprostred púšte

Asteroid s priemerom asi jeden kilometer preletel okolo Zeme vo vzdialenosti dva milióny kilometrov a dosiahol rýchlosť 35 kilometrov za sekundu.

Najväčší ASTEROID roka: Dosahuje stonásobne vyššiu rýchlosť než zvuk

Ambasáda je cudzie územie. Je to pravda?

Ambasáda je cudzie územie. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia