Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

REPORTÁŽE

 • Šelmy vo dvore?
  Šelmy vo dvore?

  Ktosi pri Zvolene má vraj čierneho jaguára. Ktosi na juhu leva... Počet načierno chovaných veľkých mačkovitých šeliem na Slovensku sa nedá odhadnúť. Stačí mať veľký pozemok s poriadnym plotom a nikto sa o týchto zvieratách nemusí dozvedieť.

 • Lákavé zlato
  Lákavé zlato

  Dvestopäťdesiat metrov hlboký kráter neďaleko mesta, neustály hluk, prach, otrasy a jedovatý kyanid „za humnami“. Zatiaľ len predstava, pri ktorej obyvateľom KREMNICE naskakujú zimomriavky.

 • AKO sa TO vyrába: Pikantná horčica
  AKO sa TO vyrába: Pikantná horčica

  Na to, koľko úžasných chutí dokáže vyvolať sama či v kombinácii s inými jedlami na jazyku, je samotná jej výroba na prvý pohľad až priveľmi jednoduchá. Má však aj svoje tajomstvá a zaujímavú históriu.

 • Whisky a komunisti
  Whisky a komunisti

  LAOS je jedna z najchudobnejších krajín juhovýchodnej Ázie. Do roku 1977 bola monarchiou, no potom sa moci chopili komunisti. Na rozdiel od iných totalitných „nevercov“ tolerujú budhizmus.

 • AKO sa TO vyrába: Sladký puding
  AKO sa TO vyrába: Sladký puding

  Verili by ste, že aj receptúry na výrobu pudingov podliehajú vysokému stupňu utajenia? Vo firme Dr. Oetker kompletné recepty pozná len zopár ľudí. Presvedčili sme sa o tom vo výrobni v Boleráze.

 • V noci nezmrznú
  V noci nezmrznú

  Niekoľko bezdomovcov už počas tohtoročnej zimy vraj zomrelo priamo v bratislavských uliciach na následky podchladenia. Hoci ortuť teplomera klesá čoraz nižšie, ďalší by už túto hrozivú štatistiku nemuseli rozšíriť.

 • Prežiť 48 hodín na ulici sme skúsili Kaník, Cinkota i ja
  Prežiť 48 hodín na ulici sme skúsili Kaník, Cinkota i ja

  Nechcel by som byť naozajstným bezdomovcom. Zabíja najmä samota a bezútešnosť. Ani pohľady okoloidúcich nie sú najprívetivejšie.

 • Cigáni
  Cigáni

  Hovorí sa, že Rómovia nechávajú mimo svojho súkromia taký neporiadok najmä preto, že odpadky iných ľudí považujú za mimoriadne nečisté a kontakt s nimi znamená riziko choroby... Kto sú vlastne špinaví a nechcení?

 • Koniec nudy!
  Koniec nudy!

  Ľudová pieseň Keď mi prišla karta narukovať sa 22. decembra 2005 krátko popoludní definitívne stala historickým artefaktom. Na Slovensku sa totiž práve v tom čase po dlhých desaťročiach skončila povinná ZÁKLADNÁ VOJENSKÁ SLUŽBA.

 • V útrobách priehrady
  V útrobách priehrady

  Porovnávať vnútro hrádze LIPTOVSKEJ MARY s počítačovou hrou je možno trochu zjednodušené, ale nech. Urobte si s nami výlet na miesta, kam sa verejnosť nedostane.

 • Naše morské dno
  Naše morské dno

  Ešte v roku 1987 si Slovensko kúpilo kus zeme pod vodou. Dodnes za ňu platíme ročne 150 000 dolárov. Tam na dne vraj ležia miliardy dolárov, len sa z nich nemôžeme tešiť. Zatiaľ.

 • Tekutý poklad
  Tekutý poklad

  V záhorskej obci Unín sa traduje vtip. Policajti vraj raz prišli za richtárom, aby im prezradil, kde sa v dedine načierno páli alkohol. „Tak to vám nepoviem, ale viem vám s určitosťou povedať, že sa nepáli v kostole, škole a na obecnom úrade.“

 • Bolo ich šesť
  Bolo ich šesť

  MOJMÍR PIROH (18), ŠTEFAN ŠUCHORA (17), LUKÁŠ STRAKA (17), MICHAL BABIC (16) z Komjatnej a dvojčatá ROMAN a MIRO VAŇKOVCI (17) zo Zaškova nabúrali autom v Dolnom Kubíne.

© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×