Človek počul rôzne veci o ruskej brutalite, no toto by sa dalo porovnať už aj s Osvienčimom. Ukrajinci zbierajú dôkazy, prostredníctvom ktorých by usvedčili Rusko z vojnových zločinov.

Toto potrebovali predýchať policajti aj vojaci. V dedine Pisky-Radkivski v Charkovskej oblasti našli niečo, na čo nikdy nezabudnú. Okupanti tam totiž nechali v mučiarni škatuľu, ktorá bola plná zlatými alebo striebornými zubami. Zrejme ich vytrhli Ukrajincom z úst. Informovala o tom CNN Prima News.

„Fotografie naozaj neľudských zločinov ruskej armády na Ukrajine. Škatule s vytrhanými zlatými a striebornými zubnými náhradami z úst ukrajinských občanov. Dialo sa tak v mučiarni v dedine Pisky-Radkivski," uviedol generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl. Snímky vytvoril náčelník policajného vyšetrovacieho oddelenia pre Charkovskú oblasť Serhij Bolvinov.

Ukrajinský generálny štáb bez problému prirovnal tento jav k zločinom nacistického Nemecka v koncentračných a vyhladzovacích táboroch. Len pre porovnanie spravil koláž fotiek. Jedna je z mája 1945, ktorú vytvorili americkí vojaci po príchode do tábora Buchenwald. Nacisti vtedy väzňom taktiež odstraňovali zubné korunky a protézy. Druhá snímka je zo súčasnosti. "Rusko prináša smrť a skazu,“ uviedol štáb.

Pri škatule so zubami sa to nekončí. Okupanti mali Ukrajincov pochovávať zaživa. Hrozivé detaily a FOTO na ďalšej strane...

Diskusia