Plač, zúfalstvo, neistá budúcnosť a snaha finančne sa udržať nad vodou. Otázky typu – zas budeme zatvárať svoje podniky? Aj takéto pocity majú podnikatelia a podnikateľky v BORDOVÝCH OKRESOCH.

Kovid opäť farbí slovenské okresy. V druhom stupni ohrozenia, teda v bordovej farbe, boli v čase písania článku štyri z nich. O tom, ako nový vírus mení osudy ľudí, sme sa presvedčili v okrese Skalica.

FOTOGRAFIE K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII

Čierna zima

Keď sme si v centre Skalice sadli v jednej z reštaurácií na terasu, aby sme sa naobedovali, jedlo sme dostali takmer okamžite. Susedné stoly boli totiž prázdne. Čašníčka nám vysvetlila, že kým v bežné dni podávajú predĺžené obedové menu až do 15.00 hodiny, aktuálne majú už o trinástej prázdno. Okres Skalica je bordový, ľudia majú obavy, kto nemusí, nekorzuje po meste, a teda ani po reštauráciách. Každý z nás bojuje v prípade kovidu na inom fronte, podnikatelia, ktorí prevádzkujú gastronomické podniky či pohostinstvá, sú finančne vyčerpaní, nadchádzajúcu bielu zimu vidia v čiernych farbách. Podobne je na tom Jana Šedivá z obce Vrádište na Záhorí. V krčmičke v susednej obci Prietržka, ktorú prevádzkuje ako podnikateľka, nám táto 28-ročná vyštudovaná právnička rozpráva svoj zaujímavý životný príbeh.

Článok pokračuje na následujúcej strane

Diskusia