Zomrela najstaršia Slovenska Gizka Dvončová. Žila v Partizánskom. Ešte nedávno si užívala spoločnosť ľudí a zabávala sa na koncerte.

Smutnú správu oznámil v nedeľu večer primátor mesta Partizánske Jozef Božik. "Dnes nás vo veku 106 rokov navždy opustila najstaršia občianka nášho mesta i Slovenskej republiky. Dovoľte mi vyjadriť úprimnú sústrasť rodine i všetkým blízkym," napísal J. Božik na sociálnu sieť. 107 rokov by sa G. Dvončová dožila v závere tohto roka, informuje Plus Jeden Deň.

Gizka Dvončová sa ešte pár týždňov dozadu tešila dobrému zdraviu a napriek vysokému veku sa vybrala v spoločnosti svojich blízkych na koncert spevokolu Nádej. Bola mamou jedného z korepetítorov doprevádzajúcich spevokol na harmonike Ľubomíra Dvonča a zároveň tetou vedúcej osobnosti spevokolu Heleny Okelovej.

G. Dvončová milovala spev. Ako sama povedala pri oslave storočnice, bola obyčajnou dedinskou ženou, ktorá pri oberaní čerešní či umývaní okien vždy spievala. Počas svojho života zažila rôzne dejinné udalosti, počnúc 2. svetovou vojnou. "Rada som vyšívala, háčkovala a lúštila krížovky, nebola som nikdy zamestnaná, ale nebola som lenivá," prezradila o sebe ešte nedávno.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia